Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:53, 10 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Agania napisał(a)
Moja przygoda w woderach

w trosce o klona i o wilgoność powietrza wokół niego

przyciełam suchelce...wiosną będę wyciągać wszystkie donice, odmładzać rośliny i zbierać muł,

zmarzłam, ale przeżyłam...najlepsza krioterapia...polecam wszystkim wodnikom
Sklepik całkowicie w moim guście, uwielbiam takie miejsca.

Agatko, ja nie odważyłabym się wejść teraz nawet w woderach do oczka. To może odbić się na zdrowiu niekoniecznie teraz. Mnie od razu przyszła taka myśl, że ja bym przełożyła nad oczkiem długą drabinę, na nią jakąś deskę. Na tym bym się położyła i pościnałabym wszystko co nad oczkiem.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:52, 10 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Agania napisał(a)





Ależ masz pięknych zakamarków ogrodzie szczególnie widocznych teraz jesienią


A ten zaprzyjaźniony sklep KWIACIARNIA - to marzenie i przekleństwo w jednym. Albo połowę wykupić albo ciągle myśleć jak o nim nie myśleć...


takich lamp ,mauretańskich, bezskutecznie szukałam wiele lat
W moim małym ogródeczku - Dorota 07:42, 10 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
basia3012 napisał(a)
Dorotko, ja też prosto od Anpi przybiegłam obejrzeć wianki. A tu pusto.
Już są, na pierwszym zdjęciu widać, że ten wianek jest odświeżony. Doplotłam kilka pędów na zeszłoroczny wianek.





Jeden wyląduje na drzwiach, a drugi na barierce przy wejściu do domu.
Ukojenie 07:35, 10 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Dzisiejszy Szopen





Zerwalam do wazonu. Byly tylko 2 wiec docielam do towarzystwa rozowa rozyczke
W moim małym ogródeczku - Dorota 07:30, 10 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anpi napisał(a)
Dorotko,przyszłam pooglądać nowe wianki...ale jeszcze tu nie dotarły...?
Za to są fajne nowe domki na drzewie...mogą służyć jako karmniki ,czy to raczej latarenki?
Te domki to latarenki, mam do nich jeszcze dwie duże misy tzw łódki.

Dla niewtajemniczonych oto materiał z którego zrobiłam moje wianki. To na podstawę.





Gdy oblecą liście ścinam mój winobluszcz na ok. 50 cm od ziemi i z tego robię wianki. W przyszłym roku znów urosną baty około 5 metrowe, które podwiązuję do rurki metalowej.







dodatkowo wykorzystałam zawilce i jeżówki.



Ogród na końcu wsi 01:09, 10 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Agulina_Em napisał(a)

Witaj Aga.
Napisałaś na wstępie, że planujesz mieć ogród w stylu nowoczesnym. Z powyższego planu wynika, że będzie to ogród w stylu formalnym, a i tak jescze nie do końca. Nowoczesność w ogrodzie wprowadza przede wszystkim architektura, użyte do jej budowy materiały i nietuzinkowe nasadzenia roślin oraz ich kompozycje. U Ciebie tego wszystkiego brakuje.
Za drzwiami do ogrodu... 00:56, 10 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Na dobranoc



Ogród na końcu wsi 00:50, 10 lis 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:39, 10 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10941
Do góry
anpi napisał(a)



Aniu, ale rozkoszniak ten aniołek.
Podziwiam ilość cebulek w donicach. Będzie wiosną kolorowo i tulipanowo.
Pozdrawiam.
Ogród na końcu wsi 00:28, 10 lis 2018


Dołączył: 18 wrz 2018
Posty: 55
Do góry
Witajcie po małej przerwie.
W naszym ogrodzie trochę się dzieje (już poniosłam kilka porażek :/)
1) Na nowym trawniku pojawiła się okropna biała pleśń (najpierw w kilku miejscach, teraz jest jej coraz więcej) Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Trawnik bardzo blisko lasu, jest duża wilgoć...

2) Zamówiłam ozdobny żwirek ... dwa razy więcej niż potrzebowaliśmy... nie wiem jak to możliwe i co zrobić z dodatkową toną żwirku Poza tym mam wrażenie, że lawenda jest jakoś przygnieciona kamyczkami i nie jestem przekonana czy będzie jej tam dobrze...

3) Tak bardzo chciałam mieć już rozplenice, że kupiłam je nocą po ciemku, są maleńkie i marne a zapłaciłam za nie jak za zboże :/

Uczę się na błędach... Po pierwsze cierpliwość i nie ulegać szybkim pokusom tylko sprawdzić!

Tutaj rozsadzony stary rozchodnik, z którego zrobiłam 6 nowych


Maleńkie rozplenice Hameln. Zastanawiam się ile czasu potrzebują, by utworzyć piękny szpaler. Sadziłam je co 1 metr.


Za rozplenicami chciałabym posadzić trzcinnik Karl Forester. Jestem nim zachwycona. Nie jestem natomiast pewna czy będzie on dobrze wyglądał z tymi iglakami w tle. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:40, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Zmykam i zostawiam Wam życzenia na najbliższe dni

żebyśmy się mogli cieszyć naszymi ogrodami beztrosko,
żeby się czuć dobrze w swoim ogrodzie i nie tylko w ogrodzie

i wszystkiego najlepszego z okazji naszego Święta !



Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:39, 09 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10941
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
lasek




Sylwio, obejrzałam Twój jesienny ogród z zachwytem. Lubię jesień taką właśnie złotą, kolorową.
Zachwyciłam się też tymi domkami dla owadów. Bardzo piękne i pomysłowe. Gratuluję.
pozdrawiam.
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:35, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Wendy79 napisał(a)
Z tematów kompostowych chcesz już Miro wychodzić, to tylko cichutko skrobnę, że siedzę w tym tygodniu w kompoście, bo doczekałam się nowych dwóch komór i swój stos przerzucałam do nich (jeszcze dwie staną do poniedziałku). Resztę rozwoziłam dzisiaj na nową rabatę i jeszcze ciąg dalszy na jutro planuję. Też idę w stronę ciężkiej pracy nad kompostem, bo widzę w nim przyszłość swego ogrodu


Kurcze w tym kompoście można siedzieć i siedzieć - ale to czas właśnie teraz na kompost.

Zatem kompostowcy łączymy się

i przechodzimy w kierunku biało-czerwonych tematów



Ogrodowy spektakl trwa ... 23:33, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
aha jeszcze dla daliowców miałam pokazać jak ja oznaczyłam swoje dalie - wiem że nie mam szans z Gabrysią i Ewą ... cóż

moje karteczki to pocięty kubek po śmietanie, dziurka, pisak niezmywalny



dalie pakuję w kilka warstw gazet i daję do skrzynek a na wierzch spis inwentarza



a tu rdest spod wyciętej kupy


Ogrodowy spektakl trwa ... 23:28, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry



Ogrodowy spektakl trwa ... 23:27, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Troszkę fotek z ostatnich dni

to słoneczko wyjątkowo cieszy







Ogród w budowie - nieustającej 23:23, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gabriela napisał(a)


Jasia widziała tę ścieżkę na żwywo, choć nasturcje nie były kwitnące, bo byłyśmy w Giverny razem w czerwcu parę lat temu. A ja byłam też dziesięć lat temu w maju, na filmie jest pokazany w róznych porach roku.
Mam zdjęcie profilowe na werandzie domu Moneta.
Słynna ścieżka:






Ale to inaczej wygląda - na filmie w drugą stronę
wyobrażam sobie że jeszcze inaczej film odebrałaś jak widziałaś już te obrazy na żywo.

A ja się zastanawiałam też gdzie masz zrobione zdjęcie do awatara.

A! amarantusy faktycznie fajniejsze te stojące do góry.

Czy ta nalewka z róży to taka jaką piłam u Ciebie ?

nie piekę chleba , zepsuł mi się zaczyn buuuu
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:17, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och, pozazdrościłam Ci gabarytów kompostownika, wymiary ma zacne.
Już myślałam, że wstawisz fotkę siebie w tych fioletowych sztruksach, żebyśmy mogły potwierdzić Twoje podobieństwo do Monty'ego, a tu nic. Trudno, trzeba sobie wyobrazić.
Też w kompostowniku miałam dynie. To dobry sposób na cieniowanie pryzmy, jeśli w pobliżu nie ma drzewka.
U mnie kwitnie jagoda kamczacka i wcale mnie to nie cieszy.


A wiem, wiem, że moja fotka była by poddana gruntownej analizie więc dodam, że podobieństwo ducha raczej tu wchodzi w grę a spodnie to taki most

Taki rozmiar kompostu był możliwy tylko wtedy jak nabyliśmy dodatkowy areał gdzie pojawił się jagodnik - w moim starym ogrodzie był malutki. Teraz przy warzywach kompostu potrzebuję więcej.
Dziś widziałam że maliny puszczają pąki - jest mega ciepło w dzień ale bardzo zimno już wieczorem.

a w południe słonecznie

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:48, 09 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Basilikum napisał(a)
Waldku gdzie tak drogo? ja place cos kolo tego za 5 litrow.

Sylwia jak to nastawiasz?

Ja dzis polalam dosc duzo Em-emow i kompostowi tez sie dostalo i maczki wulkanicznej tez troche rozsypalam.


Iza ja też kupiłam mączkę bazaltową - to to samo? i sypię po grządkach warzywnych ,różach - trochę mi zostanie bo nie wiem czy ta mączka może zostać na kolejny rok - nie zawilgoci się ? nie wiem stosuję pierwszy raz


hosta zachowała ciutkę zieleni




...uDany ogród 22:45, 09 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Agania napisał(a)
Piękna listopadowa jesień

Kropla super.. jak gitarowy unikalny relif gitarowy


Aguś jest pięknie, ale ewidentnie w kościach czuć zmianę
Dziękuję!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies