Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:19, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Gosiek33 napisał(a)
Nie ogarniam tych czerwonopędych dereni. Przed laty kupiłam czerwone pędy w stanie bezpłatnym. Jestem nim zawiedziona i dlatego teraz kupiłam całego ogniście czerwonego razem z liśćmi



Swoje kupowałam po wczytaniu się w porady Elfir. To od niej się dowiedziałam, że najintensywniej wybarwia się Sibirica. Przy okazji dowiedziałam się o istnieniu dereni pstro- i żółtolistnych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:27, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Wszystkie rasowe rozchodniki już zakończyły swój żywot, a ten najzwyklejszy wciąż sobie znakomicie radzi.
Rasowe na przedpłociu


I te zwykłe olbrzymie






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:12, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ależ Ty masz perełek w tym swoim ogrodzie.
Te ostnice z rozchodnikami piękne. A wiesz, że ja nadal nie przepadam za rozchodnikami? Pewnie niedługo się z tego wyleczę
Ten października tam fajnie przedłużył nam lato, tyle, że sucho. Bardzo. Choć prognozy dobitnie mówią, że idzie nowe...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:54, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ależ Ty masz perełek w tym swoim ogrodzie.
Te ostnice z rozchodnikami piękne. A wiesz, że ja nadal nie przepadam za rozchodnikami? Pewnie niedługo się z tego wyleczę
Ten października tam fajnie przedłużył nam lato, tyle, że sucho. Bardzo. Choć prognozy dobitnie mówią, że idzie nowe...


Te rozchodniki w tym sezonie uratowały ogród.
W leśnych klimatach faktycznie mogą dziwnie wyglądać , w mój turecki dywan jakoś się wpisują.
Ciekawe, czy liatra rozmnaża się z nasion? Zostawiłam parę pałek.


Jutro wytnę liście irysom przy studni.



Płomienny zakątek



Wiosną zastosowałam Toszkową miksturę na porost cisów. Dość często je przycinałam. Efekt przerósł moje oczekiwania.Ambrowiec wciąż z listkami.



Podokienna na froncie





Eksperyment z trzmielinową obwódką



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasia_CS 22:05, 19 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Haniu.. liatra się wysiewa jak werbena - jak szalona mam mnóstwo liatrowych siewek - na tyle, że w tym roku po raz pierwszy ścięłam pałki przed wysianiem - wystarczy mi już nowych roślinek, bo kazdej mi było szkoda hihi


Ściętolistny jest bardzo pięknym drzewem!


Chciałam jeszcze zapytać, czy widzisz różnicę w pokorju kępy gaury tej ciemno- i jasnoróżowej. Bo na oko ciemna jesr skupiona, a jasna rozwalona w przestrzeń niesamowicie.

Miejsc, które pokazujesz jest tak dużo, że wygląda, jakbyś miała olbrzymi ogród
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 22:19, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Kasia_CS napisał(a)
Haniu.. liatra się wysiewa jak werbena - jak szalona mam mnóstwo liatrowych siewek - na tyle, że w tym roku po raz pierwszy ścięłam pałki przed wysianiem - wystarczy mi już nowych roślinek, bo kazdej mi było szkoda hihi


Ściętolistny jest bardzo pięknym drzewem!


Chciałam jeszcze zapytać, czy widzisz różnicę w pokorju kępy gaury tej ciemno- i jasnoróżowej. Bo na oko ciemna jesr skupiona, a jasna rozwalona w przestrzeń niesamowicie.

Miejsc, które pokazujesz jest tak dużo, że wygląda, jakbyś miała olbrzymi ogród


Dobra wiadomość o liatrze. Pasuje mi do innych nasadzeń i jeśli się rozsieje, to świetnie.
Gaura pojawiła sie w ogrodzie 3 lata temu. Ta różowa, raczej ciemna niż jasna. Ostatniej zimy nie przeżyła. załatwiły ja marcowe mrozy. Dół był raczej zwartą kępą, góra z tendencją do lekkiego rozwichrzenia. W tym roku kupiłam dwie różowe i dwie białe. Różowa ma masywniejszy dół i wydaje mi się, że ciut mniej kwiatostanów. Biała jest bardziej wiotka, ażurowa.

Ogród wydaje się większy niż jest w rzeczywistości przez spory udział rabat wyspowych. Można je oglądać z kilku stron i dlatego widok jest różny, choć miejsce niby to samo. Dodatkowo jest jeszcze zapłocie.
Na samym froncie są 3 rabaty za płotem i 6 przed.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
waldek727 22:31, 19 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Swoje kupowałam po wczytaniu się w porady Elfir. To od niej się dowiedziałam, że najintensywniej wybarwia się Sibirica. Przy okazji dowiedziałam się o istnieniu dereni pstro- i żółtolistnych.


Dla mnie najpiękniejszym z dereni pozostanie dereń pagodowy.
Polecam go wszystkim do dużego ogrodu bo ma swój niepowtarzalny urok.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gruszka_na_w... 22:42, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
waldek727 napisał(a)


Dla mnie najpiękniejszym z dereni pozostanie dereń pagodowy.
Polecam go wszystkim do dużego ogrodu bo ma swój niepowtarzalny urok.


Wiem Waldku, ale ten dereń wymaga specjalnej oprawy, aby wydobyć jego piękno.To typowy soliter.
U mnie w ogrodzie to raczej taka proza niż poezja. Derenie są fragmentem nieformowanego żywopłotu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 22:58, 19 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hania, zdradź przepis na tę Toszkową miksturę na porost cisów
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Napia 22:59, 19 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Coraz bardziej lubię jesień. Pięknie wygląda u Ciebie taka kolorowa. Moje derenie sibrica jeszcze trzymają liście, ale nie wybarwiają się tak ładnie. Chyba za słabo je tnę.

Widziałam u Ciebie choinę jeddeloh. Jesteś z niej zadowolona? ona z tych mniejszych, ale czy mocno się rozrasta?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies