Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 13:46, 09 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Garnet z dwóch stron oraz najmłodszy atropurpureum.

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 13:42, 09 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 13:06, 09 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Balea napisał(a)


@Anda, dzieki, ale jak szukam imperata cylindrica to pokazuje mi zdjecia z red barona :-/

@Ewa dzieki za zdjecie, ten zolty baron jest wyzszy ale ten twoj red baron cos niski wyglada porownujac go do innych red baronow o tej poze roku
Moze dlatego ze twoj red baron jest mlodszy lub pozniej sadzony, niz ten zolty.


Ten żółty był rok później sadzony niz ta kepka rd barona na aktualnym zdjęciu ale sadzonki żółtego były bardzo wysokie, zobacz, równo rok temu
X 2017:

Red baron u mnie nie rośnie jakoś wysoko.
W cieniu - zacieniona 13:00, 09 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
bogumila napisał(a)
Część podzielonych sukulentów przywiozłam do domu.



Zrobiłaś niezłą plantację
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 12:58, 09 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Mam też swoje grzybki





i zwykłe trawy mozgi



Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 12:52, 09 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Dzisiejszy poranek, mgliście i pochmurno ale jakieś kolorki widać

Kosmosy nie dają za wygraną, kwitną w różnych dziwnych miejscach, nawet na stosie odpadów ogrodowych do spalenia





Ogrodowe kreacje 12:37, 09 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Aurelllia napisał(a)


a tutaj duże zbliżenie na śpiącego jeżyka - mam nadzieję, że moja interwencja nieświadoma z wyrywaniem bluszczu :/ nie zakłóci mu zimowego snu i zostanie i domek mu się spodoba


fajnie by było gdyby został
u mnie sie jezykowi nie podobalo i od razu uciekl gdzie pieprz rosnie i wiecej go nie widzialam
W moim małym ogródeczku - Dorota 12:24, 09 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fioletwe kule pięjnie teraz ożywiają rabatę
No popatrz, a ja myślałam, że najwyższy czas je sprzątnąć i wylądowały na strychu.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:23, 09 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Mam dość długi nieogrzewany garaż i zmieściło się tam też pomieszczenie gospodarcze. Warzywa są w skrzyniach. Buraki zwykle kończymy zjadać w okolicach grudniowych świąt. Marchew i seler ciut później.

Hmm, nie mam pomieszczenia takiego, znaczy gospodarcze i owszem, ale nieocieplone i zmarznie wszystko, chyba, że w jakiś piach wrzucę czy jak?

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Miałam towarzystwo.

Lubię takich towarzyszy , moje dwa też często koło mnie, sunia bardziej wierna, psa wszędzie goni
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 12:19, 09 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 12:17, 09 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Oto czesc ktora chce obsadzic na wiosne (ta na pomaranczowo) i lista roslin ktore bym tam widziala. Jedna kratka to 50cm na 50cm. Roslinki podswietlone na zolto juz mam.
Zupelnie nie mam pojecia jak to posadzic...



Kiedyś będzie tu ogród 12:16, 09 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Do góry
anka_ napisał(a)
Moniu ja mam jeden krzaczor. Nie jest cięty fachowo, bo to domek eMa. Ale owocuje jak głupi, nie do przejedzenia. Obecnie zostały głównie na górze, bo nie ma komu zerwać.
Czy to hokkaido?

anka_ napisał(a)

Te azalie jak berberysy wyglądają , ale zapakowane miodzio
anka_ napisał(a)



Myślałam, że to rzodkiewki

Lubię to


Ogród w remoncie 12:08, 09 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
W cieniu - zacieniona 12:02, 09 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Część podzielonych sukulentów przywiozłam do domu.
Wiosną będzie czym obsadzać donice i robić kompozycje.

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 11:58, 09 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
effka napisał(a)

Nie ma problemu, wyślę chętnie napisz jak będziesz gotowa.
Ten green baron rosnie dużo wyższy, zobacz, widać różnicę:


Zielony Baron to nieodmianowa Imperata cylindrica (bez Red Baron w nazwie).
Przedziwny Ogród 11:58, 09 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
W ten mglisty dzisiejszy dzień......







Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 11:57, 09 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
effka napisał(a)

Zmierzyłam te prostokąty:

Oznaczyłam też wszystkie drzewa jakie mam w tej części ogrodu (to te napisy dużą czerwoną trcionką)


Przy tarasie masz już graby Fastigiata. One rosną na ok. 10 m+. Wiąz Wredei będzie trochę niższy i węższy, 8- 10 m. Nigry będą miały wysokość ok. 5-7 m. Brzozy Doorenbos dorosną do ok. 10m (mieszczą Ci się tam aś trzy w tym rogu?). Sosna gdzies pomiędzy 7-10 m. Orzech to wiadomo, jest duży. Zależy od odmiany, ale 12m może mieć spokojnie. Przy tarasie masz dęba Green Pillar? On też urośnie na ok. 10 - 15 m.

Ogród masz otoczony dość wysokimi odmianami drzew, bo 10 m to już niemało. Odmian kolumnowych masz w sumie 4. Zastanawiam się, czy tych kolumnowych nie będzie już zbyt dużo. Nie sadziłabym tam już tak wysokich drzew, 6-8m na pewno by wystarczyło Za parę lat będziesz mieć pewnie o wiele więcej cienia w ogrodzie. Myślę, że do tych rabat świetnie pasowałyby jabłonki ozdobne. Na każdej rabacie po jednej jabłonce. Nie są zbyt wysokie i są bardziej ażurowe niż np. kuliste platany, bo chyba jakieś kuliste chodziły Ci po głowie? Zbyt małych drzew na te rabaty też bym nie sadziła, bo będą mało widoczne. Nie będą dawały tego uczucia lekkiego podziału ogrodu.
Jeśli kolumnowe, to również ażurowy i nie aż tak wysoki jest Sorbus thuringiaca 'Fastigiata' czyli jarząb.

Takie mam odczucia, ale oczywiście nie byłam nigdy u Ciebie. Znając ogród można sobie o wiele lepiej wszystko wyobrazić.

Niezły elaborat mi wyszedł Co Ty na to?


W cieniu - zacieniona 11:55, 09 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)
Bogusiu masz cudowną brylantową biżuterię
pozdrawiam

Aniu...przyroda sama stroi się najpiękniej...
Ogród w budowie - nieustającej 11:28, 09 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Do góry
Gabriela napisał(a)
Każdy kwiatek wzrusza i zwraca uwagę




Wygląda trochę jak driakiew, ale to pewnie kwiatek zawciągu, bo kolor zbyt intensywny Tak czy siak piękny
Ogród w remoncie 11:27, 09 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Wsadziłam jabłonkę i dwa cisy na razie. Spójrzcie proszę bo ja już zgłupiałam. Doniczki tam gdzie niby jeszcze planuję poduchy cisowe. Jakoś mi tam chyba za dużo tych kul. Jak podrosną to chyba nic tam już nie wcisnę

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies