Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Gosiek33 09:06, 09 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Urocza ta begonia, o papryce nie wspomnę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mazan 09:55, 09 lis 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anka_

Piszecie o opuchlakach. Na moich liściastych - obojętne czy są to warzywa, czy ozdobne - pojawiły się małe, zielone gąsienice, czyli kolejne pokolenie piędzika przedzimka, dlatego pryskam roztworem wrotyczowo - piołunowym. Spadają niczym ulęgałki, ale wyżery na liściach pozostaną.
Liście z Twojej fotki przypominają te wyżery dlatego na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę i na spóźnione wylęgi innego robactwa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sylwia_slomc... 10:09, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Oglądając fotki przypomniało mi się, że mam żurawiny pod sosną i owoce miały, ciekawe czy są jeszcze czy już się ptaki poczęstowały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 12:16, 09 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)
Moniu ja mam jeden krzaczor. Nie jest cięty fachowo, bo to domek eMa. Ale owocuje jak głupi, nie do przejedzenia. Obecnie zostały głównie na górze, bo nie ma komu zerwać.
Czy to hokkaido?

anka_ napisał(a)

Te azalie jak berberysy wyglądają , ale zapakowane miodzio
anka_ napisał(a)



Myślałam, że to rzodkiewki

Lubię to


____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kasia_CS 12:35, 09 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mikina34 napisał(a)

Myślałam, że to rzodkiewki



Haha, ja to samo! Myślę sobie, a po co Ania tam rzodkiewki położyła dopiero zaczailam, że perspektywa trochę inna

Mazan, u mnie też gąsieniczki zielone teraz się pojawiły na różach, a właśnie wyżerają blaszki liściowe ale niemal tylko w środku, a nie jak opuchlaki po obwodzie (jak na zdjęciach Ani). U Ciebie jedzą te gąsienice także brzegi?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mazan 13:08, 09 lis 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_CS

Twoje róże mógł zaatakować któryś z typowych szkodników róży. Dziurki w liściach robi nimułka, śluzownica i kilka innych, przygodnych. Piędzik wygryza różnie, ale zaczyna zwykle od brzegu liścia. "Moje" piędziki prawdopodobnie żerowały na dębach rosnących w pobliżu i np jarmuż im wyjątkowo smakuje, a także brukselka. Niestety, na taką "współpracę" nie mogę się zgodzić, więc walczę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anka_ 17:47, 09 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
O to jest to, dlatego być może moja taka kiepska
Gosiu u mnie roślinki nie mają łatwego życia. Zwykle jest problem z nadmiarem wilgoci, choć tegoroczna susza dała i się u mnie bardzo we znaki.

Mazan napisał(a)
Anka_

Piszecie o opuchlakach. Na moich liściastych - obojętne czy są to warzywa, czy ozdobne - pojawiły się małe, zielone gąsienice, czyli kolejne pokolenie piędzika przedzimka, dlatego pryskam roztworem wrotyczowo - piołunowym. Spadają niczym ulęgałki, ale wyżery na liściach pozostaną.
Liście z Twojej fotki przypominają te wyżery dlatego na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę i na spóźnione wylęgi innego robactwa.

Pozdrawiam
Mazanie taki gąsieniczki miałam napewno ok 2 tygodnie temu w warzywniku (obok rabaty z różami). Po twoim wpisie poszłam obejrzeć jeszcze raz - wokół wgryzów są niewielkie zmiany nekrotyczne więc ślady żerowania nie są świeże. Będę obserwować, zdecydowanie bardziej wolałabym zielone gąsieniczki niż opuchlaki.
Bardzo Ci dziękuję za opinię i pozdrawiam.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Oglądając fotki przypomniało mi się, że mam żurawiny pod sosną i owoce miały, ciekawe czy są jeszcze czy już się ptaki poczęstowały.
U mnie dzisiaj koło żurawiny bażanty spacerowały i też się zastanawiałam czy lubią.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 17:55, 09 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
Czy to hokkaido?

Te azalie jak berberysy wyglądają , ale zapakowane miodzio


Myślałam, że to rzodkiewki

Lubię to
Moniu dynia to Hokkaido. W tym roku siałam pierwszy raz dzięki nasionkom od Alicji, ale napewno zagości u mnie na stałe. Jest przepyszna.
Azalie nieduże, ale cieszą. No i mają fajny naturalny pokrój nie podpędzany nawozami. Z rzodkiewek też bym się cieszyła.

Kasia_CS napisał(a)


Haha, ja to samo! Myślę sobie, a po co Ania tam rzodkiewki położyła dopiero zaczailam, że perspektywa trochę inna

Kasiu bo na tej fotce to jakieś blade te owocki wyszły. W realu fajne czerwoniutkie są.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 14:16, 10 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nowy mieszkaniec na kwaśną - Debutante

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
tulucy 16:52, 10 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Aniu dopiero wracam po chwilowej przerwie i dopiero do siebie zajrzałam. I ode mnie do Ciebie. Mnie to wygląda na zielone gąsieniczki. Już powoli za zimno dla nich... Ale dziś przy sprzątaniu ogrodu sporo różnych gąsienic znalazłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies