Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Miłego tygodnia Kochani

Dracena 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Mirka napisał(a)
Mam ukorzenioną sadzonkę ale coś mi choruje.Co wypuści listek to następny zasycha na końcach.Postawi ktoś diagnozę?


Przyczyna zapewne zależy od gleby. Albo ma za mokro, draceny nie lubią zbyt mokrego podłoża. Zasychanie tego rodzaju jest zimą, z powodu suchego powietrza także, ale teraz przecież zimy nie mamy. Podejrzewam glebę.
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:40, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
W warzywniku jeszcze zielono i czerwono



Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:37, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Kwitnie ML



I Gracilimus

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:26, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
W altanie



I na bramie.

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:25, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
To troszkę jesieni w ogrodzie. Choć tylko po hortensjach i kwitnących miskantach widać,że to jesień.



Kiedyś będzie tu ogród 17:12, 04 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
anka_ napisał(a)



Dziewczyny klonik rośnie, nabiera masy i cieszy ogromnie. Śliczny całym rokiem. I jak widać trzyma liście mimo iż większość liściaków wkoło już dawno goła.

I świeci mimo deszczowej pogody.


Pięknie Ci urósł, Aniu.
Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 17:07, 04 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Hej Janeczko

Wiem, że czasu to za wiele teraz nie masz, ale może w ramach odskoczni będziesz uzupełniać swoje portrety różane ? Ciekawi mnie Irina, bo mnie Iwonka-Inka podjudza, że pięknie pachnie, pełne kwiaty i w ogóle.. jakieś spostrzeżenia u Ciebie? bo widziałam, że masz

Buziaki w małe stópki!
(Ps. a Mamusia jak się miewa?)

Kasiu, portrety różane oczywiście ze będę uzupełniać, tylko najpierw muszę wszystkie zdjecia z tego sezonu posegregować w odpowiednich folderkach, a za to ciężko jest się zabrać

Co do Iriny - sadzonkę mam z zagramanicy, sadzona jesienią 2017, w tym roku róża miała dwa rzuty kwiatow (czerwiec, sierpien) po 2-3 pąki.
Nie powiem, żebym była jakoś szczególnie nią zachwycona, ale czekam na więcej. Zapachu nie pamietam, bo krzaczek był dosyć niski i nie chciało mi się schylać

Czerwiec:




Sierpień:



Małe stópki chwilowo śpią ale to kwestia chwili.
Jest wesoło generalnie. Dobrze że mam rodzinę i męża obok do pomocy w domu, naprawdę.
...uDany ogród 17:07, 04 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Ech..... jak Ty to robisz?


Gosiu pstrykam tylko
Lubię świat z bliska jest cudowny!

...uDany ogród 17:05, 04 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
dana1s napisał(a)





Ech..... jak Ty to robisz?
...uDany ogród 17:03, 04 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Rosa napisał(a)
a ja taki domek mogłabym miec
https://www.archdaily.com/771460/rgt-house-gbf-taller-de-arquitectura/55a098e1e58ece1d4a0000be-rgt-house-gbf-taller-de-arquitectura-photo


Ewciu ja podziwiam takie architektoniczne perełki, ale to absolutnie nie dla mnie. Próbuję sobie wyobrazić jakby wyglądał w otoczeniu tego co stworzyłam w ogrodzie i ... nie umiem
Bliżej mi stylistycznie do angielskiej wsi
W ogóle Anglia to jedyny kraj, który mnie absolutnie zachwyca jeżeli chodzi o architekturę. Kocham te białe okna, cudne kominy, zielone drzwi i wszechobecną cegłę

Japoński ogród Reni i Matiego 17:02, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
...uDany ogród 16:59, 04 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Danusiu, ogromnym walorem Twojego "parku", w którym rośnie mnóstwo drzew i krzewów jest wykorzystanie drewna do ogrzania Twojego przyszłego domu. Wcześniej czytałam, że wiosną planujecie prześwietlenie ogrodu. Oczami wyobraźni widzę, jak wiele będzie z tego opału do kominka! Drewutnia będzie trzeszczeć w szwach

Przy takim metrażu domu, jaki planujesz, będziesz miała niemal darmowe ogrzewanie.


Muszelko własnie z tego powodu koniecznie muszę mieć kominek lub kozę, ta druga daje w niektórych przypadkach możliwość ugotowania czegokolwiek, a to dodatkowy plus.
Nie wiem jak Ty, ale ja pamiętam taki przypiekany chleb z blachy piecowej pocierany czosnkiem i smarowany grubo masłem...ach te wspomnienia To były czasy
Masz rację w takim układzie ogrzewanie jest darmowe.

Japoński ogród Reni i Matiego 16:56, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Wrzosy

...uDany ogród 16:55, 04 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Dopisałam jeszcze do tego postu wyżej. Jest tam dom, który dla mnie byłby ideałem. Nie mówię oczywiście o elewacji, ale o wnętrzu i możliwościach jakie daje.

Oczywiście opiszę wrażenia z oglądania tego polskiego pomysłu.


Kasiu pobiegałam po tych domkach, piękne i tak różne od tego co mi siedzi w głowie. Ja kiedyś pisałam, że jestem nie z tej epoki i podobają mi się bardzo tradycyjne, w pełnej symetrii z ganeczkiem domki. Z kamienicznymi oknami, ceglanymi parapetami, pięknymi gzymsami domki. Ot cała ja
Czekam na Twoje wrażenia

Ogród prawie romantyczny 16:52, 04 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
yolka napisał(a)
Róże masz piękne, niesamowite, że o tej porze roku tak wyglądają. Co to za drzewka - kulki, chyba szczepione na pniu? Brunerka śliczna, też mam taką


Drzewka na pniu to ambrowce gum ball. Zaczynają się ładnie przebarwiać

Japoński ogród Reni i Matiego 16:41, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Ogród Małej Mi 2017 16:31, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Drastycznie to jeszcze przed Tobą.. za 10 lat Ale rozpalisz ognisko lub w piecu i pozbędziesz się dobra.. a w mieście jest problem Bo nie wolno palić, a wywieźć trzeba mieć ciężarówkę lub ją sobie wynająć i zapłacić za odpady zielone..

Bo u nas limit to 180 worków na sezon Tyle to ja mam samej trawy I za worek 3 zł ... jak się chce by Miasto wywiozło.. jak nie, to trzeba samemu.

Te odpady to duży problem przy dużym ogrodzie. To olbrzymi problem.. o ile zielsko można kompostować to drzewa i krzewy już nie...

I tylko to mnie trzyma przed pozbyciem się tego i owego.. muszę mieć czym i kim to wywieźć

To odległość w czasie 5 lat. Bez nawozów i takich tam kompostów.

Edit i jakiś obrazek..



Pewnie masz rację, sama przerobiłaś, przerabiasz ten problem. Ja tak myślę, ze w przyszłości nasz ogród ewoluuje pewnie bardziej w kierunku leśnego. Oboje z eM kochamy takie klimaty, lasy i stare parki.....choć byliny to moja miłość zdecydowanie, ale nie mam złudzeń na stare lata trzeba je będzie mocno ograniczyć pewnie
Ogród Małej Mi 2017 16:29, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Zmiana korzystna. Walcz o buxy. Bo Twój ogród z nimi (i klonem i bonzajami) jest bardzo spójny (i z różami).

Bardzo podobają mi się kule cisowe w hakone utopione albo nieutopione.


I front masz zawsze tip top!

I o to chodzi by kilka miejsc było zawsze znośnych.. łatwiej wtedy z resztą

I tu ukłon z podziękowaniami do Danusi..bo dzięki niej ta zmiana zaszła.. nigdy bym się nie zdecydowała na tak radykalne wyciepywanie, tylko Danusia mogła mnie przekonać A raczej zmusić..

Zawsze jest schudnie, nawet jak buksy niepocięte.

Ale ta ćma mnie przeraża.. jest wszędzie i w ogromnej ilości.. przypomina to już horror.. na samą myśl robi mi się niedobrze.. rok temu były ale nie było tyle latających osobników. a w tym to już szok...a za rok.. nie wiem czy moja psychika to wytrzyma.. bleeee

Ale to za rok..teraz będzie to cieszyć zimą

Brunera zgłupiała...


Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:24, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Miękko więc w miarę to idzie

tylko za szybko robi się ciemno


Przemysliwuję też nad prawą strona pod jabłoniami zaraz za bramka chłopaków....brakuje mi tu czegoś co poprowadzi wzrok wprost do wejścia....i tak się łamię nad płotkiem jak w warzywniku i kolejnej rabacie.....lub jakimś niewysokim żywopłotem jeszcze.....ale jakoś mi rabata tam bardziej pasuje, choćby w formie łąki, albo jeszcze liliowcowa.....żeby roboty nie było za dużo.
Żywopłot tylko przycinać bym musiała, rabatę trzeba plewić.....myślę co lepsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies