Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 20:07, 31 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Danusiu, współczuję Ci tej przepychanki z urzędem. Nie rozumiem, co komu po podkładaniu kłód pod nogi.
Życzę Ci, żebyś wreszcie trafiła na życzliwego człowieka i żeby udało Ci się spełnić Twoje marzenie


Ewuniu niestety czekamy już czwarty rok i nic...
Na te decyzje nie ma wpływu konkretny urzędnik, moje miasto chciało ludziom ułatwić i przekwalifikowują całe dzielnice na raz i tym sposobem utknęli. Jedni chcą inni wcale i wiecznie są jakieś uwagi i skargi. Przed nami była dzielnica, którą teraz trzeci raz wykładają, bo stale coś się ludziom nie podoba. Za każdym razem procedura zaczyna się od nowa...miało być zrobione 3 lata temu i potem my, ale po takich uwagach procedura zaczyna się od nowa, a ja czekam dalej



Blaski i cienie nowego życia 20:06, 31 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
2017





2018




Moja działka na Dębowym Lesie 20:05, 31 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
greg66 napisał(a)
Rozchodnika "Orienatl dancer" też zamówiłem, przyjdą w przyszłym tygodniu.


Niby lato, wciąż trawa.Ale czuć już i w powietrzu i na plecach wieczorami, czy rankiem powiewy jesieni.
Jak trudno się oswoić z mijającym latem, mijającym gorącem, mijającymi kolorami w ogrodzie.
Ale cóż taki mamy cykl, taki klimat i mus do tego się przyzwyczaić.


Rozchodniki posadzone.Mam nadzieję ,że przeżyją zimę .
Coś jeszcze zamawiałeś Grzesiu ??
Ja już robię stop na ten rok

Liliowiec wciąż sobie kwitnie.A to udało mi się kwitnienie

Jeżówka green Jewel


jeżówka Butterfly Kisses już blednie
Blaski i cienie nowego życia 20:04, 31 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Adela napisał(a)
Masz piękne kule
Pieknie kwitnie edenka. I widzę że masz brunerę Też mi się marzyła od zawsze. Mam ochotę pojechać jutro do Kaniowa, bo mnie ręka swędzi

A ćmy? Ja też nie przeżywam, ale muszę walczyć, bo są w bukszpanach. Tylko nie wiem, czy walka okaże się skuteczna. Nie mam ich wiele, więc bez bólu pogodzę się z ich stratą. Ale skoro ćmy są tak żarłoczne, to przy braku bukszpanów mogą przenieść się na inne krzewy i zmiotą pół ogródka jak szarańcza? Żart oczywiście.

Teraz robilam przegląd po przedwczorajszym oprysku. Nie widać żywych gąsiennic.
Najwięcej ucierpiały bukszpany aureowariegata. Patrząc z góry nie podejrzewałabym, że mają gości. Największe siedlisko jest w dolnej cześci kuli.







Trochę historii jak było

2013






2015



W ogródku emerytki 20:04, 31 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Sadziłam dzisiaj kupione rośliny, jeszcze nie wszystkie znalazły swoje miejsce.
Na pierwszym zdjęciu jeszcze nie posadzona rozplenica, to przymiarka
Małymi krokami-Ogród Wioli 19:56, 31 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
mrokasia napisał(a)
Wiola, moje wyglądają tak - daj znać to potem usunę zdjęcia.

Wbite w ziemię sięgają mi mniej więcej do kolan ale bywają o różnych wysokościach. Ostatnio widziałam chyba w Obi komplet 3 sztuk.

Dzięki Kasiu,a fotki nie musisz usuwać
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 19:49, 31 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Anitka napisał(a)
I na zakończenie wakacji kilka obrazków dla wszystkich, których pociechy do szkół wracają. Dobrze, że w tym roku 1 września wypada w sobotę. Wakacje będą dłuższe
Sezon ogrodowy na szczęście jeszcze się nie kończy.




Podobają mi siłę takie klimaty. Pasują do twojego ogrodu.
Za ogrodami japońskimi nie przepadam, bo zwykle mało w nich zieleni nie wspominając o kwiatach. Jednak zakątek z wodospadami sprawia bardzo przyjemne wrażenie.
Co do wakacji to wydaje mi się, że już w tamtym tygodniu skończył się wakacyjny luz.
Na szczęście ogrodem możemy się jeszcze cieszyć, choć ja już jedynie w weekendy.
Połowa działki - czyli mam powoli dość 19:42, 31 sie 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
zawitka napisał(a)


Mireczko dla Ciebie Twoja hortka pod specjalnym nadzorem .kwiaty już usunęłam żeby się wzmocniła Dzięki


Halinko nie pamiętam jaką Ci wysłałam ale to nie jest ta co przebarwia się na czerwono jesienią. Te kwiaty nie są podobne nawet do tej jasno różowej, bardziej przypominają Pink Anabel. Może pomyliłaś sadzonki z innymi?

Zobacz jaka jest ta przebarwiająca się


a to jest ta jasna

Ogród zapracowanej mamuśki 19:21, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Pozostałe czekają w poczekalni
Ogród zapracowanej mamuśki 19:16, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Cisy, które kupiłam przed wyjazdem:
Jednego z cisów posadziłam między bukszpanem a cisem chcę z niego stożka zrobić, może się uda.
Ogród zapracowanej mamuśki 19:12, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Dzięki Matuś
W pracy mam blokadę na fejsa .
Pojechałam zobaczyłam i rzeczywiście duuużo tego mają.
Ciski duże ładne, ale cen Pani nie znała coś w granicach od 60-120 zeta.
Po 15 września będą kopane i wtedy ceny dokładniejsze mi poda.



Nowocześnie z różAnką :D 18:52, 31 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Szpula pomalowana, mamy komplet
Małymi krokami-Ogród Wioli 18:48, 31 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Wiola, moje wyglądają tak - daj znać to potem usunę zdjęcia.

Wbite w ziemię sięgają mi mniej więcej do kolan ale bywają o różnych wysokościach. Ostatnio widziałam chyba w Obi komplet 3 sztuk.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:39, 31 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
I na zakończenie wakacji kilka obrazków dla wszystkich, których pociechy do szkół wracają. Dobrze, że w tym roku 1 września wypada w sobotę. Wakacje będą dłuższe
Sezon ogrodowy na szczęście jeszcze się nie kończy. I lato jeszcze mamy





Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:35, 31 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Ptaki robią masakrę ze ślimakami, ale też z winogronami. Czyżby ślimaków im brakło.
Wiem, winogrona były na deser
Kolejnego wina w tym roku nie będzie z czego robić

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:25, 31 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Mnie się bardzo ten ogród podoba, jest taki inny niż te co my pokazujemy. Byłam 2 razy w Jarkowie w Kotlinie Kłodzkiej w podobnym ogrodzie i byłam zauroczona.
Takie miejsce bardzo bym chciała w moim ogrodzie, ten szum spadającej wody i mikroklimat z tego miejsca w upalne dni byłby zbawienny. Fajnie, że podzieliłaś się z nami tymi widokami.



Bardzo dużo wprowadzają fajnego klimatu te wszystkie elementy wodne. My niestety byliśmy jak było zimno i pochmurno, ale w upały musi być tam bardzo przyjemnie.
Ja też chętnie oglądam inne ogrody w różnych stylach.
Przedziwny Ogród 18:17, 31 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Dziś wpadłam na chwilkę do kwitnącej oazy, nie miałam pojęcia, że u Ciebie jest jeszcze tyle kwiecia.




Dorotka rewelacyjnie uchwyciła Twój prześliczny ogród
Do raju daleko - u Ewy 18:13, 31 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
bogumila napisał(a)

Niedawno kupiłam Serenade i Whirlwind...bardzo podobne do Twoich.Pozdrawiam.


Bardzo możliwe, ze to one. U nas niestety sprzedawali bez nazwy, ale tak mi się spodobały, że wzięłam. Mam nadzieję, że mi przezimują.

Hibiskus nadal kwitnie jak szalony

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 17:58, 31 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Agania napisał(a)


Fajne te Twoje drozdy...ja muszę koniecznie granulki na slimaki sypnąć,
urlop mi się skończył, a wczoraj wieczorem w ogrodzie pełno mialam pełzaczy na trawie, no całe szczęście, że tej ćmy nie widzę

Super klimaty..z takiej kałuży Twoja psina miałaby używanie


Oj fajne. Szkoda, że nie dochowują się u nas potomstwa. Cały czas coś im pisklęta z gniazd wybiera - chyba kuna.
Ale ostatnio zrobiły nalot do nas i ślimaki są biedne. Wszędzie pełno skorupek. Ponoć lubią sobie upatrzeć jakiś kamień i o niego rozbijać muszelki.




Mój azyl na wichrowym wzgórzu 17:51, 31 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kochana jesień idzie też zaczynam w fotelu przysypiać, bardzo nie lubię tego bo to tak jakby sen zimowy przychodził na mnie, w sezonie mi się raczej nie zdarza.
Fajnie, będzie można porównać co się zmieniło przez ten czas w tamtym ogrodzie


Jesień mówisz A ja myślę, że robię się babcią
Wczoraj poczułam się jak bym cofnęła się ponad 10 lat do tyłu, bo do 22.30 wymienialiśmy uschnięte tuje przy halogenach. Dobrze, że korzeni już nie miały i łatwo wychodziły, ale wkopywanie szło gorzej.
Poszłam od razu do łóżka

Przejaw głupoty. Takie były na wiosnę.


A takie wykopujemy.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies