Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Brzozowadzie... 10:48, 14 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)





Kasiu, masz tak pięknie, że widzę oczyma duszy mojej, jak Ci każdy przechodziń zatrzymuje się i wzdycha zaglądając przez siatkę... Ja bym tak robiła za każdym razem, przechodząc!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 12:12, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A z wczorajszych prac:

- Wsadziłam jeżówkę Alba, choć natrudziłam się ze znalezieniem jej miejsca okrutnie.. przyszła sadzonka bez kwiatów, więc za dużo wyobraźni mi nie uruchomiła.. stwierdziłam w rezultacie, że zamówiłam niepotrzebnie... ale, że jest,to podzieliłam ją od razu na dwie

- jedną sadzonkę Penstemona Dark Tower podzieliłam na 8 sztuk wsadzone
- mikołajek Blue hobbit (też zaczęłam mieć wątpliwości, po co mi on..) podzielony na 2 i posadzony
- rutewka Delavaya.. posadziłam w mega dziwnym miejscu.. obym za rok nie wysadzała stamtąd
- pozostałe mi 2 trzcinniki podzieliłam i wsadziłam jednego w kąt ogródka jako wykrzyknik za eden rose, a pozostałe 3 jako mikroszpaler

A żeby zrobić powyższe, trzeba było tu i ówdzie coś powysadzać a to szałwię, a to hostę..

więcej nie udało się zrobić, bo trzeba było zrobić obiad i jechac po Kubę do przedszkola
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:13, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Nie ma co żałować, że to nie cisy. Cisy są ciemne, a trzcinniki jasne i piękny kolor maja wiosna, gdy tak nam wtedy kolorów brakuje. Poza tym dają zmienność, w przeciwieństwie do cisów, no i gabarytowo są całkiem przyjemne. Tak więc same plusy


No i uff, same mi tu plusy przedstawiłaś Dzięki Ewuś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:17, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zrobimy mały przerywnik na foty z wczoraj, bo kilka z doskoku zrobiłam

Pierwsze oznaki jesieni na trzmielinie oskrzydlonej

Różyczka Voyage



Pastella długo cieszy bukietami, a te pączuszki takie do zjedzenia


William Shakespeare
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:17, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A na deserek...

...rozczulający bratek, który wysiał się na trawniku i nawet udało mu się przetrwać koszenie by zakwitnąć

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:32, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
zoja napisał(a)
ale fajne zmiany wprowadzasz
super już, a co dopiero wiosną
Macham!


Mam nadzieję, że wiosną mnie zaskoczą i ruszą z kopyta, a nawet później zakwitną
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:15, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Kasia, ja już się pogubiłam. Jaką odmianę trzcinników posadziłaś pod płotem?


hihi, to Karl Foerster czyli ostrokwiatowe są pod płotem A krótkowłosego dałam na kulkowisku i tym też chce się ewentualnie podzielić ze mną April jak znajdę mu zacną miejscówkę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:17, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Ha, zobaczyłam ten rząd trzcinników i mruczę pod nosem :"Ciekawe, jak długo wytrzyma i nic pod nimi nie posadzi".., za dwie strony planowanie tego, co w nogach trzcinników można by, szło już pełną parą...Tak, że tego... Wyszło pięknie! Ale coś malutkiego w nóżkach na pewno się zmieści


HAHA, jak to my się tu dobrze znamy na O Jeszcze pomyślałam nad takim mykiem, żeby w rządku jak żołnierze posadzić red barony tylko bym musiała je zabezpieczyć przed przerastaniem w obie strony, a to już więcej zachodu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:28, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A może bluszcz na siatkę, trochę przsłonił by Ci tą sąsiednią łąkę kwietną


Noo, to archwialne zdjęcie już - sąsiedzi skosili "trawę" - po zimie to było 3 koszenie... rewelacja.. ale oni wynajmują to mieszkanie, nie mają kosiarki (choć w sumie chętnie naszą byśmy im udostępnili).. co jakiś czas właściciel im przywozi.

wiesz co by było najlepsze? Jakby oni sobie bluszcz od swojej strony posadzili, haha! nawet bym im dała sadzonki

póki nie urosną róże (które dopiero jesienią posadzę), to może dam na ogrodzenie jakąś tymczasową matę po prostu bo lewa strona płotu jest dość szczelnie już zasłonięta różami - dają radę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:33, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Kasiu, masz tak pięknie, że widzę oczyma duszy mojej, jak Ci każdy przechodziń zatrzymuje się i wzdycha zaglądając przez siatkę... Ja bym tak robiła za każdym razem, przechodząc!


ale się Dziewczyno nacytowałaś, haha

Przechodzień przez siatkę nie widzi mam dość szczelny drewniany płot - jest podwójny, na zakładkę, więc ciężko. Nad płotem trzeba specjalnie dobrze wspiąć się na palce, więc tak ludzi ciekawskich nie widuję za to często komentują balkony nad nami, bo są duże i sąsiedzi też zainwestowali w rosliny i bujnie u nich

Ale prawdę powiedziawszy - to ładniej wygląda na zdjęciach, w całości mniej, ale i tak mnie cieszy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies