Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Wiolka5_7 09:12, 14 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
AnnaCh napisał(a)

Fajnie już to wygląda
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnnaCh 09:13, 14 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Tak to wygląda dziś rano. W nocy popadało
Wsypałam wczoraj 4 taczki swojego kompostu. Na pierwszym zdjęciu widać tam przy końcu położoną jedną płytę i kostkę. Kostka będzie tak pociągnięta i tam pod domem będą hosty i świecznice Masakra z tą robotą. Wczoraj oprócz kompostu jak Kopciuszek wyciągałam z tej ziemi kamienie i resztki, małe kawałeczki gruzu. Chyba jeszcze dam tam trochę piachu dla rozluźnienia.
Wkurza mnie tylko to, że jest tam na kwadratowo, a wszędzie mam fale, ale nie da rady inaczej.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jolanka 09:15, 14 wrz 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Pięknie będzie Ale napracujesz się
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anbu 09:27, 14 wrz 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu co ile będziesz sadzić serby?
Chcesz aby tworzyły jedną ścianę? Czy tak luźniej maja rosnąć?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anda 09:30, 14 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
To będzie super zakątek. Zaciszny, cienisty, latem na pewno dość chłodny. Może jeszcze jakąś ławeczkę postawisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaCh 09:31, 14 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiola, dzięki

Jola, no mam nadzieję, że będzie ładnie

Aniu, co 2 metry, mają być ścianą Ale nie w tym miejscu, tylko dalej, tam jak widać piaskownicę będzie 5 sztuk

Ewo, marzy mi się, żeby po czasie uzyskać tam efekt takiego tajemniczego przejścia. Myślę, że z tymi serbami dalej, które przysłonią mi dalsza część ogrodu można taki efekt uzyskać Ławeczkę mówisz? Musze pomyśleć, chyba nie będzie już miejsca, ale może... O ławce myślałam w innym miejscu, od frontu, bardzo lubię siedzieć od frontu domu w zachodnim słońcu, wiosną i jesienią i popijać piwko
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 09:40, 14 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, jesli posadzisz rosliny wylewające się na obrzeża, to zatraci się ich prosta linia. Płyty możesz dać lekko po łuku i juz oko będzie oszukane.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 09:50, 14 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
super
piszesz o falach, a może te ostre katy 'zaoblić' tworząc taką trochę trójkątną niby-donicę? jedną od strony chodnika -tam po stronie huśtawki, a drugą wewnątrz rabaty (na zdjęciu na dole)
optycznie było by chyba mniej kanciaście, a Tatę masz zdolnego to coś ładnego na pewno wykombinuje

Edit: tak - slabo narysowane bo w telefonie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anda 09:59, 14 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
AnnaCh napisał(a)


Ewo, marzy mi się, żeby po czasie uzyskać tam efekt takiego tajemniczego przejścia. Myślę, że z tymi serbami dalej, które przysłonią mi dalsza część ogrodu można taki efekt uzyskać Ławeczkę mówisz? Musze pomyśleć, chyba nie będzie już miejsca, ale może... O ławce myślałam w innym miejscu, od frontu, bardzo lubię siedzieć od frontu domu w zachodnim słońcu, wiosną i jesienią i popijać piwko


Mogą być dwa krzesełka
Efekt tajemniczego przejścia pewnie uda się uzyskać. Już to widzę oczyma wyobraźni.

Przed domem też fajnie posiedzieć, poobserwować okolicę, a nawet sąsiadów Też tak lubię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 10:06, 14 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ania, bardzo ładnie to wygląda. Jestem pełna podziwu za targanie i wkopywanie tych krawężników, ja usiłowałam w sklepie taki jeden podnieść, to nie dałam rady. Ledwo utargałam moje płyty betonowe na ścieżkę. Zasłużone gratulacje. Mnie ta linia prost tam bardzo pasuje, bardzo blisko jest ściana domu i to razem gra. A ta opaska przy ścianie domu zostaje czy będziesz rozbierać? Wtedy faktycznie zrobiłoby się miejsce na ułożenie płyt ścieżki nie w linii prostej tylko jakimś łuczkiem albo lekką falą, coś jak u Kasi Mrokasi.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies