Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pamiętajcie o ogrodach 14:54, 31 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Wędrowne gitary

Gdy niebo na wschodzie rumieńcem się chwali,
Z ptakami się budzą wędrowne gitary.
Świt puka do okien, więc nie śpij bez miary;
Już mówią "Dzień dobry|" wędrowne gitary.

Gdy pech cię dogoni, gdy chodzisz bez pary,
To wnet cię pocieszą wędrowne gitary.
Więc nie rób już z siebie życiowej ofiary;
Zaśpiewaj, gdy grają wędrowne gitary.

Gdy latem nad wodą zaszumią szuwary,
Usłyszysz tam echo wędrownej gitary.
I brzęczy gdzieś komar, ptak śpiewa w oddali...
A może to grają wędrowne gitary...

Gdy noc złote iskry na niebie zapali,
Do snu cię kołyszą wędrowne gitary.
A kiedy się przyśni Sekwana i Paryż -
Do walca zaproszą wędrowne gitary.

Już płynie melodia, więc poddaj się fali.
Zaufaj piosence wędrownej gitary.
Piosenka cię woła, czyś młody czy stary.
Zaśpiewaj, gdy grają wędrowne gitary.


Kazimierz Winkler

Moja działka na Dębowym Lesie 14:38, 31 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry



I jeszcze taki mam nowy z innego miejsca
Rozchodnik wielki -Sedum maximum
Moja działka na Dębowym Lesie 14:38, 31 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
A to moje nowe rozchodniki:
Rozchodnik karpacki Matrona
Rozchodnik Xenox
Rozchodnik Sachalin
Rozchodnik 'Oriental Dancer
Rozchodnik karpacki Cherry Truffle
i jeszcze dokupiłam jeżówkę Marmalade, do mojej jednej Marmalade bardzo słabo rosnącej.We dwie może będą się mobilizować
Sadzonki - szału nie ma.Ale pod koniec sezonu, nie ma czego więcej się spodziewać.Mam nadzieję,że w przyszłym sezonie ładniej się rozrosną.







Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:36, 31 sie 2018


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Witam, pomóżcie pliss

Jestem w trakcie zakładania rabaty,chcę (delikatnie) osłonić się od strony ulicy,chodnika.Nie zależy mi na szczelnym (murze) ponieważ jest to rabata na samym przodzie ogrodu,tuż przy furtce, a część wypoczynkowa znajduje się na tyłach.

A więc tak ..posadziłam już tuje szmaragdy,śliwy wiśniowe i tawułę,między tujami zrobiłam duże odstępy aby między nimi posadzić coś innego i tu mam duży problem...bo nie mam bladego pojęcia co ..
Myślałam o miskantach,ale czy one będą dobrze wyglądały i czuły się między tujami?
Tawuła szara? a może hortensje bukietowe?
A może zupełnie coś innego ? Podpowiedzcie proszę
dodam jeszcze ,że słonko operuje tam przez cały dzień

A dla zobrazowania sytuacji
mój misterny projekt
Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 14:07, 31 sie 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Zagajanka napisał(a)

Moje QoS trzyma się znakomicie
Wypuściła kilka dłuuuugaśnych pędów, które dezorganizują jej zgrabny kształt krzaczka, ale generalnie zdrowa, w miarę dobrze kwitła, gęsta itd.



Jeżeli nie sprzedali jej Tobie na wiosnę, to może oznaczać że w tej szkółce w zimie sadzonki zmarzły (były np. źle zabezpieczone i pędy zczerniały), nie koniecznie chodziło o choroby grzybowe - te się objawiają dopiero w czerwcu, czyli już w sumie latem


Dzieki za odpowiedz
Tak z ciekawosci, co ty robisz z takimi dlugasny pedami? Wycinasz , skracasz czy zostawiasz?
Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 13:47, 31 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
Dawno mnie tu nie było i na tak cudowną wiadomość trafiłam gratulacje i zdrowka dla Mamy i Arbuzika

Mnie też tu dawno nie było teraz chwilowo jestem

Dziękuję, Asiu i pozdrawiam.

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 13:45, 31 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
MartaKozak napisał(a)
A jak Ci sie trzyma Queen of Sweden? W "R" mi nie sprzedali na wiosne bo podobno cala plantacja byla chora.


Moje QoS trzyma się znakomicie
Wypuściła kilka dłuuuugaśnych pędów, które dezorganizują jej zgrabny kształt krzaczka, ale generalnie zdrowa, w miarę dobrze kwitła, gęsta itd.



Jeżeli nie sprzedali jej Tobie na wiosnę, to może oznaczać że w tej szkółce w zimie sadzonki zmarzły (były np. źle zabezpieczone i pędy zczerniały), nie koniecznie chodziło o choroby grzybowe - te się objawiają dopiero w czerwcu, czyli już w sumie latem
Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus 13:32, 31 sie 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
Moje fastigiata też zaatakowane przez szpeciele


Moja ostoja 13:25, 31 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
anpi napisał(a)
I są nareszcie zdjęciaO! masz dużo jeszcze miejsca na kwitnące...między zimozielonymi...
A to drzewko ze stelażem to do specjalnego prowadzenia?bo nie doczytałam wcześniej?
Piękne masz hortki, i trawy i rozchodniki I lampiony,ich nigdy dość!!!
Moje Limki też tak jesiennie się przebarwiły ,ale mi się to nawet podoba

Czekam, aż zimozielone się rozrosną. Nie chcę wszędzie sadzić bylin, żeby nie kopać i plewić. Z wiekiem człowiek sobie ułatwia życie
Drzewo ze stelażem.... pewnie chodzi Tobie o brzozę Youngii. Posadzona w ubiegłym roku ma podporę pod gałęzie z bamusów, żeby tworzyła parasol. Rzadka jeszcze jest, bo po przywiezieniu ze szkółki odchorowała swoje. Drugie drzewko, to kulisty platan. Też ubiegłosezonowy nabytek.


lampiony w tym roku tylko stoją bez wkładu. Z powodu upałów wosk się topił, więc kurka znalazła schronienie.
Pozdrówka
Moja działka na Dębowym Lesie 13:03, 31 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, a gdzie zdjęcie posadzonych hortek Polar Bear?
Dalie u Ciebie piękne, stale oglądam
Ale wypasiony winogron, dobrze, że mnie tam nie ma, bo by zniknął
To, obok bananów, mój ulubiony owoc. Zawsze kupuję małą ilość i wszystko od razu zjadam

Grażynko na 981 stronie.A drugie większe może zaraz zrobię jak uporam się ze śliwkami .
Dalie, tak, pięknie kwitną.Dwie dopiero szykują się do kwitnienia.

Ja codziennie teraz sporo winogronu jem.Bo tak obrodził,że nawet nie wiadomo co znim robić.
Wina nie umiem robić to nie robię.Może soku trochę ?

Pigwa i kwitnie i ma owocki,Fajnie, prawda ??


Wśród brzóz i dębów 12:13, 31 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
marba napisał(a)

Elu, też mam do niego słabość. Jest to pies rasy nieustalonej, ale po co mu rasa, skoro i tak jest najukochańszy na świecie.



Jak każdy nasz najukochańszy psiak
Pamiętajcie o ogrodach 12:11, 31 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Jedną z płyt Niemena jest anglojęzyczna wersja "Bema pamięci rapsod żałobny".
Szarłat będzie Twój jak mi się uda nasionka pozbierać.
To jeszcze raz specjalnie dla Grażynki

Po nitce do kłębka ;) 12:09, 31 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Do góry

Takie kolory
Droga do spełnienia 12:04, 31 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Kochane bardzo Wam dziękuję za miłe wpisy
staram się nadgonić wszystkie wątki ale jeszcze chwila mi zejdzie
wiedzcie ze o was pamiętam i na bieżąco będę nadrabiać
pochłonęła mnie praca (po urlopie wiadomo) ortodonta, szkoła, i miliony innych pochłaniących czas pierdół które na pewno zna dobrze każda z Was
jako że nowych zdjeć jeszcze brak zostawiam swiecące silvery, leosia którego kolor trudno uchwycić, limki i rozplenicę - bo wiecie ja już czuję że jesień


szybkie pstryki telefoniczne więc bez szału
Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus 11:57, 31 sie 2018

Dołączył: 31 sie 2018
Posty: 1
Do góry
Angelika napisał(a)
Buk i schnące liście. Co robić?





Mi powiedziano że przelałam buka a liście wyglądają identycznie. Teraz walczę żeby go jeszcze uratować ale chyba mam małe szanse. Przykro mi bo drzewko zakupiłam 3,5 m w tym roku i bardzo mi na nim zależało. Pryskam preparatem na grzyba i przędziorka. Nazw nie pamiętam jak będę w domu to napiszę. Jeśli linię kroplującą masz blisko niego to odsunąć jak najdalej. Buk nie lubi też gliny trzeba sprawdzić podłoże. Pozdrawiam
W ogródku emerytki 11:43, 31 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Wczoraj trochę popadało, niestety niewiele
Nie posadziłam niczego, nawet nie zrobiłam przymiarek. Będę działać dzisiaj
Anpi, ja też poszalałam zakupowo, a i tak wydaje mi się, że będzie potrzeba dokupić.
Obowiązkowo cebule Nazwa szkółki na pw.
Aniu, radość z zakupów już jest, a będzie jeszcze większa jak posadzę w dobrych miejscach. I też się liczę z poprawkami
To jest mamusia juki
Po nitce do kłębka ;) 11:21, 31 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Do góry

Miedzy horkami myslalam o wydzieleniu takiej laweczki dlatego przerwa jest wieksza w tle za horkami widac miedzy tujami sasiada blaszak ale juz puscilam tam pnacza i powoli zakrywaja co trzeba
Po nitce do kłębka ;) 11:13, 31 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Do góry

Tak wygląda nasadzenie rabaty azaliowej
H- hortensja bukietowa
A-azalie
Między polem, a lasem. 11:13, 31 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
No więc przed chwilą pouczałam, żeby nie robić niepotrzebnych rewolucji, tak? Pracować z tym, co się ma?
No to niech Kasia nie czyta poniższych postów, a Toszka niech się trzyma krzesła Jak to forum uczy pokory...

Jak zaczęłam myśleć, gdzie można zrezygnować z tego żwiru, to największy problem pojawił się przy kółku na prawo od podjazdu. Tam są dwa kółka żwirowe obok siebie i nie wiadomo z którego zrezygnować.
Drugi problem, który osobiście mi doskwiera, to brak rabat w tym wschodnim końcu: wielka połać trawnika i (w planach) żywopłot, nijak nie związany z całą resztą ogrodu. No coś trzeba tu zaplanować.

Skumulowany efekt jest taki, że doszłam do wniosku, że z tej strony kółek jest po prostu za dużo. I otrzymałam coś takiego:


Jak widać: zero rewolucji, szybka i prosta robota:
Dla pewności wyjaśniam: zielone to rabaty, szare to żwir, reszta - trawa. Ze żwiru zostają dwa małe kółka, w których będą posadzone drzewa i poletko żwirowe (zmniejszone) przy ognisku.
Wzdłuż całego ogrodzenia rabata (podobna do tej, którą Kasia planuje teraz w lewym dolnym rogu). Rabata zachodzi aż na skarpę, co ma dodatkową zaletę w postaci "schowania" murku oporowego, który teraz trochę daje po oczach) - mniej więcej tak, jak wymyśliłyśmy u Makusi na froncie.

W każdym razie - roboty huk, więc puknęłam się kilka razy w głowę i zaczęłam jeszcze raz:

Poletko żwirowe przy ognisku znów zostaje zmniejszone, choć nie tak dużo (można w nim posadzić sumaki: sucho i bez grzebania w korzeniach - będzie im tam dobrze i będą stanowiły ładny, całoroczny akcent).
Przy podjeździe zostawiamy żwir w dużym kole, i pozostaje pytanie: co z małym kółkiem (tam, gdzie narysowałam znak zapytania). Trawa, rabata w środku pola żwirowego - wszystko będzie idiotycznie wyglądać. Tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie zlikwidować tego kółeczka i nie zrobić jednej, wielkiej połaci żwirowej, a żeby tak nie przytłaczała - porozrzucać w niej te sumaki, jakieś kule zimozielone, molinie? Może jakiś akcent architektoniczny w postaci ścianki wodnej czy ławeczki? Myślę tutaj o klimatach Reni ze Szmaragdowego...


Nie wiem, może ktoś będzie miał lepsze pomysły ode mnie na ograniczenie tego żwiru, takie, które nie wiążą się przenoszeniem ton materiału i przerabianiem połowy podwórka.
Wśród brzóz i dębów 11:03, 31 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
anka_ napisał(a)
Basiu kilka ostatnich godzin spędziłam spacerując po twoim ogrodzie. Wielkość niesamowita, podziwiam zdolność ogarnięcia takiego terenu.
Brzozowa alejka, czarci jar, kamienny wgłębnik, zestaw ze skrzyneczek w przaśno-siermiężnym stylu... to wszystko robi ogromne wrażenie.
Teren wielgachny więc dobrze że choć na trochę masz pomocników- wnuki cudowne. I czworonożni przyjaciele- Bolek i Lolek- również .
Fajne masz Basiu podejście do ogrodu i super że potrafisz czerpać z niego radość i przyjemność mimo, że według ciebie jest niedoskonały.
Z ogromną przyjemnością będę kibicować postępom i czerpać energię w chwilach zwątpienia, bo wiem Basiu że doskonale zrozumiesz moje ogrodowe rozterki.
Pozdrawiam serdecznie.



Piękny.


Aniu, cieszę się, że tu zaglądasz. Przeczytałaś cały wątek?! Że też Ci się chciało. Ale to miłe. Bardzo dziękuję Ci za tak miły wpis, to wiele dla mnie znaczy i motywuje do dalszych wysiłków. Jesteś, Aniu, zawsze mile widzianym gościem.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies