Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja ostoja 21:06, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Jeszcze kwitnie Giardina, którą pokochały w tym roku przędziorki



I First Lady


Już tylko te dwie róże mi zostały i myślę, źe nie będą już miały koleżanek bo u mnie są problematyczne
...uDany ogród 21:05, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sierotka napisał(a)
Danusiu ze Ty nie postawilas Warszawę na nogi to podziwiam Ciebie ja bym nie darowała tego co robią urzędnicy eh

Wiesz ten pomysł z budową 30 paru metrów ma sens tylko to bez kopanych fundamentów chyba na wylewkach,obok mojej działki montowali taki domek w środku z antresolą .Zrób tak i kiedyś poszerzysz.
Jak czytam co piszesz o tej walce z urzedasami to wierz mi szlag mnie trafia

brrrrr

Mąż mi podpowiada do 35 m bez pozwoleń i nie zgłasza się już teraz takiego metrażu do starostwa .


Wszystko się zgłasza, wolę mieć papier niż później rozbierać i płacić kary. Nie bardzo wiem jak walczyć z urzędem.... szczególnie, że każdy ma na to 5 lat, więc to nie wyjątek....ale widły nabyłam i jak tak dalej pójdzie w końcu użyję...
Domek jak powstanie będzie na płycie z możliwością rozbudowy. Ja jestem już w takim wieku, że mam chęć na dom w moim ogrodzie bez względu na jego wielkość. Lubię planować i mam uczucie, że to co wymyśliłam będzie funkcjonalne a taką powierzchnię można dopieścić do takiego stopnia, że zrobi się z tego taka mała" słodka" bombonierka


Moja ostoja 21:01, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Jeszcze czerwone maleństwo, niedawny nabytek:


Kwitną hortensje - Little Lime przybrały nieciekawy, bury kolor:



Jeszcze kwitną jeźówki:
Moja działka na Dębowym Lesie 20:59, 30 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
marba napisał(a)
Hortensja wypasiona, a i paw, który przechadza się po ogrodzie jest cudnej urody. Ogród pięknieje w oczach.


Basieńko dziękuję
Hortki się rumienią letnio- jesiennymi barwami.
A paw się przechadza, przechadza.Od wiosny już rabatę zaliczył.
Bo rośliny rosną i zasłaniają go, to przenoszę w inne miejsce

A to dalia u sąsiadki, za 1, 20 kupiła na wyprzedaży w Biedronce.
Ładnie się odwdzięczyła ,że ją zabrała, prawda ??

A tu moje

W moim małym ogródeczku - Dorota 20:59, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)




Ale cudny bukiet!
Gdyby nasionek tych cynii wystarczyło czy mogę liczyć i ja?
Oczywiście, zbieram wszystkie przekwitłe kwiatostany, na pewno wystarczy.
Susza w ogródku okropna, a poranna rosa taka cudowna. Napisz adres na pw.

Droga do spełnienia 20:58, 30 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kawa napisał(a)

Piękne twoje różne widoczki ogrodowo- rabatowe
Hortki prześliczne.
A ciemne rozchodniki też śliczności.I ja im uległam i kilka zakupiłam.
Trawy imponujące
Moja ostoja 20:55, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
A w moim ogrodzie różnie się dzieje. I dobrze i źle

Jak wszędzie - królują rozchodniki





...uDany ogród 20:55, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Katkak napisał(a)

O matko, jak pięknie! W życiu nie powiedziałabym, że to domek na ROD.


Kasiu dzięki Muszelce i tej budowli wróciła mi nadzieja i chęci
jest cudny!!

Może kiedyś jednak zamieszkam nad stawem.
Lepiej ciasny, ale własny nad stawem czy dojazdowy?

...uDany ogród 20:53, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Danuś, wklejam zdjęcie mojego domku. Możesz na nim zobaczyć wysokość dachu i spad (wszystko jest zgodnie z przepisami). Nasz R.O.D. strzeże prawa i porządku

Widzisz okienko na piętrze? W środku, przy oknie stoi sosnowe biureczko, siedzę teraz przy nim i piszę do Ciebie

Zdjęcie później usunę.



Kochana nic nie usuwaj dla mnie Twój dom jest ogromną inspiracją
Macham Ci!

...uDany ogród 20:50, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
http://pzd.pl/artykuly/17290/113/Altana-na-dzialce-w-ROD.html



I tu pojawia się kolejny problem nad którym pracujemy my nie jesteśmy na ROD, z tego powodu mamy trochę inne prawa, ale trochę poczytałam
Teraz mam cel jeden … byle tu zamieszkać

Przedziwny Ogród 20:48, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Właśnie Agatka skończyła kolejne piękne kule ozdobne.


Moja działka na Dębowym Lesie 20:47, 30 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anka_ napisał(a)
Piękne astry. A na ostatniej fotce to co za cudo?

Uhm,, marcinki zaczynają swoje koncerty .

A to nasienniki milinu


I kwitnie też


A tak z okna z góry wygląda
...uDany ogród 20:45, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Fuksja napisał(a)
To ja może trochę wtrącę ...

http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/szczecin-dom-jurczyka-na-dzialkach-zostaje,2818704,art,t,id,tm.html


Aniu dziękuję za ten artykuł, czytałam już wcześniej. Ja jestem zbyt wielkim cykorem by aż tak ryzykować rozbiórką, karą i własną pracą. Nie mieszkam tez gdzieś na uboczu żeby myśleć że nie wpadnie w oko. U mnie raczej kontrola jest murowana, mimo że dom będzie( o ile będzie )szkieletowy

Ja chcę tylko móc stale przebywać w ogrodzie, a zawsze chciałam mały biały domek...


Przedziwny Ogród 20:42, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Zza każdego zakrętu na ścieżce ukazują się kolejne ukwiecone rabatki, a jedna ładniejsza od drugiej.

...uDany ogród 20:39, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Phoebe napisał(a)
Dana! Mam pomysł! Podziel działkę na dwie, na każdej wystąp o pozwolenie na domek 35m2, postaw je tuż przy granicy działek....+ dodatkowo poddasze i ogród zimowy....Nic już więcej nie mówię


Kinguś tak się nie da, ale zgłoszenie na ogród zimowy złożę i będę czekała na odpowiedź jak się nie zgodzą...powstanie w ratach to co powyżej i będę miałą taki widok z salonu


Moja ostoja 20:39, 30 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Justynko, polecam za dwa, trzy lata nowa część będzie jeszcze wieksza i doroślejsza.
Pozdrawiam


Urszulla napisał(a)


Japońszczyzna jest w większości zimozielona więc uporządkowana cały rok wiesz, ja zachwycam się uporządkowanymi inspiracjami ale u siebie mam wszystko lekko poczochrane. Bo lubię trawy

Werbena sama Ci się wysieje. Nie ruszaj do wiosny, bo może nawet odbić z tegorocznego jak nie przemarznie. Mi tak się raz zdarzyło.

Trawę palmową też Ci dałam,to fajny wypełniacz w jakim zestawieniu podobała Ci się ? u mnie radzi sobie w każdych warunkach. Bardzo szybko trzeba ją na wiosnę przyciąć bo startuje najwcześniej.

Zamówionko za tydzień, zadzwonię jak się odrobię po pierwszym tygodniu.

Pisałam o trawie palmowej i werbenie właśnie dlatego, że mi ją dałaś Trawa też mi się rozrosła, jutro pokażę zdjęcie mojej. A tam? Była słabo wyeksponowana. Zobacz:


A to moja (od Ciebie ) werbena:
Ukojenie 20:35, 30 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Za kare poszlam zrywac darn

18.45


20.15


Juz nic nie widac wiec skoncze jutro.

Tu zaplanowalam hortensje ogrodowe cotton candy poniewaz to bardzo cienisty fragment.
Przedziwny Ogród 20:34, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Dziś wpadłam na chwilkę do kwitnącej oazy, nie miałam pojęcia, że u Ciebie jest jeszcze tyle kwiecia.


...uDany ogród 20:34, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)
Danuś, jeśli otrzymacie pozwolenie na budowę domku 35 m2, to wykorzystajcie prawo do wybudowania go do wys. 5 m. W ten sposób możecie mieć tzw. poddasze użytkowe. Wszystko zgodnie z prawem R.O.D. Ludzie bardzo rzadko z tej możliwości korzystają. A szkoda.
Nasz domek rekreacyjny ma 50 m2 powierzchni użytkowej. Pokój na poddaszu ma wys. 250 cm, jest ścięty po bokach. Ale w tych miejscach stoją dwa szerokie (140 cm) łóżka sosnowe, jest bardzo klimatycznie Wolę przebywać na poddaszu niż na dole - w salonie z kominkiem.

W naszym R.O.D. na ok. 500 działek z tego prawa skorzystało zaledwie kilka rodzin.

Trzymam kciuki!




Muszelko innej opcji nie biorę pod uwagę. Chcę 7 na 5 i 5 do góry wcześniej wkleiłam moje wypociny po rozbudowie jak przerobią wreszcie ten plan, ale mogłaby już coś działać i myśleć pozytywnie

Kiedyś będzie tu ogród 20:34, 30 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anka_ napisał(a)
Trawy zaczynają kwitnąć

Mam chyba taką samą.Ale nie wiem co to jest ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies