Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W moim małym ogródeczku - Dorota 09:48, 25 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
basia3012 napisał(a)
Dorotko dziękuję za miłe odwiedziny.
Bardzo ładny masz letni ogród. Cudne jest to połączenie rutewki z liliami. Piękne. Ja mam rutewkę fioletową, ciekawe czy przy liliach ładnie wyglądałaby? Może ją do nich "przytulić"? Cudna altana, bajeczna. Nie dziwię się, że możesz tam siedzieć godzinami. Widać, że ogród prowadzony ręką kobiecą.
Pozdrawiam serdecznie, zapraszam .
Fioletowa rutewka będzie się dobrze komponować z różowymi , lub białymi liliami. Też ją mam, ja połączyłam ją z powojnikiem Błękitny Anioł też dobrze współgrają. Cieszy mnie to, że podoba Ci się mój ogródek i altanka.
Pozdrawiam

Mam jeszcze takie domki, które zrobiłam już dawno.

W moim małym ogródeczku - Dorota 09:42, 25 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
asiak napisał(a)
Dorotko rzeczywiście zdolniacha z Ciebie Śliczne dekoracje wyszły z tych jeżówek
Dzięki Od 2 tygodni chodziła za mną potrzeba, żeby coś zrobić, ale co zaplanowałam to mi czegoś brakowało. W końcu padło na planowane już dawno domki. No i powstały takie stare wille.



Moja bajka 09:35, 25 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Cudnie obsadzone taczki i skrzynie zwykłe, poowocach

Moja bajka 09:35, 25 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Cudnie obsadzone taczki i skrzynie zwykłe, poowocach

W moim małym ogródeczku - Dorota 09:34, 25 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

I już poscinalas jezowki?
Ja to później robię.
Ładne dekoracje Ci wyszły.
Nie dziwię się, że w altanie spedzasz dużo czasu.piękne miejsce i z cieniem jak najpardziej wskazane na to gorące lato.
Ogród jak zawsze piękny
Mam dużo takich jeżówek na których nie widać kolejnych pączków, więc stwierdziłam że nie ma sensu żeby roślina wysilała się w zawiązywanie nasion. Niech się wzmocni sadzonka do jesieni, może w przyszłym roku będzie więcej kwiatów.
Altana to moje ulubione miejsce, coś surfinie zaczęły mi chorować i wynoszę je jedna po drugiej. Za pochwały dziękuję.

Zagubione



Kwiaty we włosach 09:19, 25 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Witam wszystkich dzisiaj u nas dość mocno popadało, roślinność jeszcze w miarę wygląda, ale gdybym miała wybierać miesiące , które najbardziej mi odpowiadają to IV,V i VI , w lipcu za gorąco a sierpień dla mnie to już praktycznie zbliżająca się jesień.Między tujami pajęczyny i mnóstwo pająków,wczoraj nadziałam się na nie brrr.
Wakacje się kończą i zaraz będą dodatkowe obowiązki.

Wiola nie mam pojęcia co to za jeżówka, jak znajdę opis to Ci podam.

Zoja, Bogusiu dzięki za pochwałę róż.

Paniprzyrodo brakło mi czasu na wypad na złomowisko ale w tym tygodniu się wybieram.Ani furteczki nie widziałam, też jestem ciekawa. Dzisiaj mam spotkanie z Donią i jak zwykle przegadamy wiadomo o czym.

Fotki z ub, tygodnia











Połowa działki - czyli mam powoli dość 09:16, 25 sie 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry




No i już dzięki Izie /Pod Bialo Niebieską Chmurką/ mam równe zdjęcia i nie muszę ręcznie ha ha zmniejszać

Wielkie dzięki

A to wyrośnięty Chopinek Dla Ciebie
Moja działka na Dębowym Lesie 09:09, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Z dali mam jeszcze takie


Oczywiście to nie wszystkie
Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa 09:00, 25 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Agnieszko nie wiem, nie zwracalam az takiej uwagi na drzewa, na byinach sie skupialam a swoja droga to ja nie wiem jak taka grusza wyglada

Grazynko piekny jest ten ogrod warto zobaczyc i na zakupy sie wybrac







Moja działka na Dębowym Lesie 09:00, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
zawitka napisał(a)
Ale foteczki kolorowe .Dalie jak będę kupowała to takie jak te na 13 zdjęciu

Halinko, dziękuję .
Lubię bardzo kolory, dzięki nim jakoś mi lepiej, radośniej
Ta dalia z tego 1 zdjęcia. to...
Kupiłam ją kilka lat temu na wiosnę małą w doniczce na ryneczku.
Jest z tych niższych i bardzo obficie mi kwitnie co roku.


Potem wszystko do piwnicy i jest znowu.
W tym roku też dwie kupiłam niskie, kwitnące w doniczkach.
Bo kwiaty mi się podobały.
Potem sadzę je do gruntu i ładnie się rozrastają
A to jedna z tych tegorocznych kupionych wcześniej w doniczce

Ale też zauważyłam ,że dalie lubią dobrze zjeść.
Tam gdzie bylo lepiej nawożone .To ładniejsze krzaczki i kwitnienia
Szmaragdowy Zakątek 08:55, 25 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Nikita napisał(a)
Nareszcie…deszcz!!! Hurrra!!!
Dziś popadało, i dobrze, bo rośliny mimo podlewania jakieś takie nie teges i strasznie umęczone… a jedna z moich hortensji zupełnie zemdlała. Dwa dni oddechu od upałów wszystkim się przyda. Trawnik znowu będzie piękny i zielony.

Przed deszczem zdążyłam troszkę poogródkować…trawka skoszona, chwasty poszły precz, jabłonka kolejny raz podwiązana, bo pod ciężarem owoców strasznie powyginana była, linia kroplująca (przez przypadek kiedyś przecięta) została naprawiona.

No i jeszcze przeprowadziłam okresowe badanie techniczne mojej kosiarki


najpierw przegląd techniczny podwozia…


…potem wszystkie luzy zostały zlikwidowane, łączące elementy metalowe (czytaj: śrubki) dokręcone, stan ogumienia sprawdzony, kosz na trawę wyprany, nóż naostrzony i wszystkie płyny uzupełnione. Na koniec „pogromca trawnika” zyskał pięknie wypucowaną karoserię.


Nowka sztuka !

A kto mi zrobi taki serwis ?? Ja nie
Ogrodowy song 08:42, 25 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
frezja napisał(a)
[img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/172/1720363/original.jpg[/

Co to za miscant? Fajny
Rozchodniki to swietny pomysł pod hortkami, mają podpórki a poza tym pięknie razem wyglądają
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 08:42, 25 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Kasya napisał(a)


Proszę bardzo
Trochę cienia jest

Ale suuper miejsce na relaks.
A ta trawa przy słupie, to ??
Okno na ogród 08:40, 25 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
HannaR napisał(a)
Dla Asi i wszystkich chętnych do zaprojektowania gdzieś tutaj żywopłotu z hicksii.


Tego potwora-brabanta ja bym uformowała. Kupę miejsca odzyskasz. Brabant to taka tuja, że mozna ją niemal do gołych patyków ostrzyc, a ona w kilka miesięcy zazieleni się na nowo.
Prawie - jak ogród 07:56, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
szemusia napisał(a)


Posiałam za to ostnicę piórkowatą. Z 12 nasionek (takich na pół zapałki) wzeszło - 1. Ale dzielnie rośnie. Może coś z tego będzie...


Beatko, dziś pada deszcz więc mam w planie spędzić miłą sobotę pod kocykiem przeglądając od początku cały Twój wątek w poszukiwaniu wiedzy (nie żebym tu wcześniej nie wpadała). No więc już na wstępie uśmiałam się z dzielnego nasionka ostnicy piórkowej . Jestem ciekawa czy przeżyło.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 07:37, 25 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
effka napisał(a)


Myślałam o skleceniu czegoś z paneli ogrodzeniowych np takich:

Taka zabudowa na kształt litery L.


Dobry pomysł. Tylko mi by przydały się niższe. Muszę sprawdzić czy niższe bywają w sprzedaży.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 07:23, 25 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
HannaR napisał(a)
To chyba przyjdzie ci samej wykonać obudowę pojemników na śmieci... .
A swoją drogą dlaczego czegoś takiego gotowego nie ma w sprzedaży?

No zobaczymy, pewnie jak zawsze brat mi zrobi ja kupię tylko materiał.
Myślałam o skleceniu czegoś z paneli ogrodzeniowych np takich:

Taka zabudowa na kształt litery L.
No w zasadzie nic nie ma u nas gotowego. Kiedyś jak bym jeden kubeł to problemu nie było, a z czterema, w tym jeden podwójny, robi się wesoło.
Ukojenie 05:39, 25 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry


Wczoraj na wieczor sie rozpadalo. Momentalnie zrobilo sie chlodno.
Nie wiem czy w nocy padalo ale ja szybko 'padlam' po calym tygodniu pracy...
Dzis poranek jest cichy i wodny - slychac kapanie wody z roslin.
Chyba ogrodowo to niewiele mozna podzialac nawet cieszy mnie taki obrot wydarzen

Wiecie, poczulam jesien jak roslinki i zwierzeta - zaczelam 'uzupelniac' sutaszowe chciejstwa...
Posadzic tulipany i wykopac dalie i witaj iglo

Milej soboty!
Ogród Małej Mi 2017 01:12, 25 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
kaz742011 napisał(a)
Byłam dzisiaj na cmentarzu. Jak zobaczyłam co zostało z bukszpanów to się załamałam. W te pędy pognałam do domu moje oglądać. Oczywiście ćma na nich grasuje. No to ja w auto i do ogrodniczego po Mospilan bo nic innego nie uświadczy w naszych sklepach. Bukszpany tam prawie w takim stadium jak te cmentarne. Normalnie koszmar, że oni tego nie usuną. Przecież to wstyd takie kikuty klientom pokazywać. Zapodałam podwójną dawkę ale w nocy deszcz ma padać. Zobaczymy czy moje uda się uratować. Dwa wcześniejsze razy w miarę pomagało. Nawet ładnie zaczęły zarastać.
Ania a jak oceniasz spinor. Pomogło u Ciebie?
Czytam że masz 3 rzut, ale nie pamiętam czy po drugim stosowałaś.

Mam trzeci rzut. Aczkolwiek rozrzut w rozwoju jest taki ze na dobra sprawe sa cały czas.
Spintor chyba zadziałał. Na drugi dzien czesc zyla ale byla dosc niemrawa.
Wisi tez 10 pułapek na samce...duzo za mało.
Pryskac pasuje regularnie co 2 tygodnie.. inaczej nie widze szans na utrzymanie bukszpanow.
Pora na zmiane w ogrodzie. Koszt i czasochłonność mnie przeraza. I obleśność bukdzpanów po ataku... jak z horroru...bleee
Na razie walcze ale to jak walka z komarami...

Szmaragdowy Zakątek 23:48, 24 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
W „szmaragdowym” pojawiły się także nowe rozweselacze ogrodowe.








tego "robaczka" już chyba widzieliście


na koniec jeszcze czerwony maczek, który zagościł wśród makówek

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies