Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:16, 19 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)




Co tu masz za drzewa?
Wśród brzóz i dębów 22:16, 19 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
marba napisał(a)
Agatko, tak, to rozchodnik, odmiana Chocolate Drops, w pełnym słońcu liście przybierają prawie czarną barwę. Bezobsługowa roślina, polecam Ci.

Grażynko, szkoda, że grad wyrządził Ci szkodę. Jesienny ogród bez rozchodników jest trochę pusty. Ale pewnie masz wiele innych w swoim ogrodzie.



Basiu, a znasz nazwę rozchodnika na drugim zdjęciu, okazuje się, że takiego nie mam!!!
Przerwa na kawę... 22:13, 19 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Zanim posieję trawnik muszę wytyczyć na tyle domu nowe rabatki lub rabatę. I trochę nie do końca wiem jak. Miałam pomysł ale jak pojawiła się "stolnica" to już taka pewna nie jestem. Mam do dyspozycji po trawniku 3 m szerokości i 7.8 długości do okrągłej rabaty pod wiązem.

Na razie wygląda to tak.


Chcę poszerzyć rabatę od strony domku i poprowadzić ją po łuku i dołożyć na środku rabatę owalną z moim niwakiem w otoczce niskiego żywopłotu z np. bukszpana. Niwak będzie rozpięty nisko. Ma tworzyć takie poduchy. Trzeba go będzie na sznurkach rozpiąć. I trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Tego pana muszę wkomponować.


Myślałam o czymś w tym stylu w nawiązaniu do przodu. Sorry za odręczne mazaje ale na telefonie tylko piszę. Rabata od strony płotu ma 100 cm szerokości a od strony domku tylko 50 cm. Zielone tło już jest. od strony kostki muszę mieć ok 70 cm czegoś do chodzenia ale nie rabaty bo tam jest drewutnia i potrzeba trochę miejsca technicznego. Chcę tam w trawie zatopić płyty chodnikowe a wręcz korci mnie aby tam nie było trawy bo to cienisty zakątek i trawa mchem zarasta. Ale tu nie mam pomysłu jak trawnik wyeliminować i żeby to jakoś wyglądało.

Ukojenie 22:02, 19 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Hmmm... dziś leniwy dzień - poza spaniem zaczęłam przerabiać owoce aronii.



Z jednego krzaczka (sadziłam 3 w tym samym czasie (2016), a tylko ten jeden w tym roku wreszcie miał owoce) zebrałam ponad 2,5 kg
W planach mam sok i coś na kształt dżemu...

A z mniej przyjemnych tematów: czytałam o ćmie bukszpanowej i o tym, że jest blisko mnie no i zamówiłam Lepinox plus na wszelki wypadek...
W moim małym ogródeczku - Dorota 22:01, 19 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Dorotko, teraz jak oglądam Twoje zdjęcia, to wiem już, gdzie rosną te rośliny w Twoim ogrodzie
Do Sandomierza wrócimy, bo bardzo spodobał nam się klimat tego miasta
Ogród na żywo zawsze wygląda inaczej niż nasza wyobraźnia podpowiada widząc fragmenty ogródka na zdjęciach.



Między polem, a lasem. 21:59, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Remont domu zbliża się ku końcowi, więc mogę znowu skupić się na ogrodzie. Grubsze prace mam zaplanowane. Chciałabym jeszcze w tym roku wymienić rośliny na opasce (szerokość 1m) przy domu i tarasie. Słońce od 12 do zachodu, strona północno zachodnia. Okna są nisko (ok 50cm od gruntu), więc nie chciałabym by było to coś strasznie wysokiego i zasłaniało "widoki" Myślałam o trawach (trzcinnik KF, ale on chyba wysoko rośnie), pomieszanych z Jeżówką Sweet Sixteen, a przed nimi coś niższego. Podsuńcie mi jakieś pomysły.

Tak to wygląda:







Przedziwny Ogród 21:59, 19 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Miałam się zapytac czy sama robiłaś te kule, ale doczytałam.
Mam takie zapisane na pinterescie, właśnie ze szklanych kamyczków, jakich używam do sroików.


Widziałam takie kule. Dodalam kamyk ozdobny jako wypełniacz, trochę je urozmaicił.

W moim małym ogródeczku - Dorota 21:54, 19 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
asiak napisał(a)
Dorotko, czy te lilie to te, które sadziłaś tak późno w tym roku?
Piękne
Nie Asiu to są lilie, które już przekwitły. Te sadzone w lipcu już mają pączki, myślę, że zdążą zakwitnąć w tym sezonie.



Przedziwny Ogród 21:53, 19 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
gogo napisał(a)
Agatko, odpisałam na priv.
Czytam, że i u Ciebie bezdeszczowo, ale masz studnię po sąsiedzku
Ja mogę liczyć tylko na deszczówkę ze zbiornika, ale z pustego i ....
A w poniedziałek, oprócz host, zamawiam trawy
A Twoje kwiaty jak zawsze piękne, szczególnie róże



Był deszcz,ale za krótki żeby wystarczająco nawilzyl ziemię.
Róże zaczęły drugie kwitnienie. Dziękuję i pozdrawiam.

A to róża z B. Pierwszy raz zakwitła....

Malutki pod lasem 21:48, 19 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Moje małe wielkie marzenie 21:48, 19 sie 2018
Do góry
alis napisał(a)
Uroki posiadania psa Ale wybaczam mu, bo wczoraj upał był nieznośny.


Ja po tygodniu wakacji miałam 10 dziur duuuużo większych, nawet w kamieniu sieczka była, może mój pies większy w końcu owczarek niemiecki, rozumiem i współczuję
Malutki pod lasem 21:47, 19 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Dziś spędziłam cudny dzień z łódzkimi dziewczynami
Celem wizyty był ogród naszej bezwątkowej Jankosi
Było jak zawsze cudownie, dawno mnie nie było na spotkaniach, przypomniałam sobie jak fantastycznie jest między innymi ogrodnikami.
Jankosiu bardzo, bardzo dziękuję za zaproszenie, a wszystkim łódzkim dziewczynom dziękuję za przygarnięcie do Waszej grupy
Kilka fotek z ogrodu Jankosi, mam nadzieję, że się nie obrazi na mnie

Tu narazie jest ściernisko... 21:36, 19 sie 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
U mnie dalej upał niemiłosierny. Wczoraj rano niebo pięknie się zachmurzyło po czym chmury przeszły bokiem. Na najbliższy tydzień prognozy zapowiadają tylko słońce i cały czas około 30 stopni. Pozostaje dalej czekać.
Z przyjemnych rzeczy to rudbekie o Gobasi pieknie kwitną.

Słoneczny Ogród 21:30, 19 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Gosia dzięki
A tam dalej przy chodniczku... też się zmienia.

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 21:27, 19 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
bylismy jeszcze w Gorach Stolowych
Troche podobne do Skalnego labiryntu ale troche przerazaly mnie zielone barierki przeciw turystom i ilesc wyzej wymienionych


Przerwa na kawę... 21:24, 19 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Tak po zwałowaniu i wyrównaniu


Tak po podlaniu - mokra ziemia lepiej osiada.

Trzeba jeszcze kostki na rabatach wyrównać i nowe rabaty wytyczyć. Ale totalnie inny jest ogród bez trawnika. Strasznie smutny.
Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa 21:17, 19 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
moja sasiadka ma cme aja nie. Nie mam pojecia dlaczego przez dwa miesiace do mnie od niej nie dotrla ale niech tak zostanie.

poogladalam sobie za to zniszczenia u znnej na ogrodowisku ogrodniczki, ktora niedawno ogladnelam.


bylam tez w Wjslowicach, maja tam Narodowa kolekcje bukszpanow i wygladaly mi na zdrowe.
Wypatrzylam takie plapki
na plapkach byly raczej inne owady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies