Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ptasi gaj 00:00, 14 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Róże kwitną pięknie



Aisha





W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:59, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry

Dwa ogrody 23:57, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Gabriela napisał(a)
A ja mam właśnie Great Star, czyli Vasterival i Hayes Starburst - rosną wolniej od innych krzewiastych, ale warto je mieć dla oryginalnych kwiatów.
Chociaż może u Ciebie rosłyby szbyciej, skoro masz takie wielkie egzemplarze. Jakie to odmiany?
Takie pieniste morze tych hortensji, sama bym takie chciała, ale co to za "Toszkowe dobroci pod krzewy"?

Właśnie o te inne kwiaty chodzi
Moje to zwykłe Limki, Vanilki, Pinky Winki i Unique oraz Anabelki
Dobroci Toszkowe to moja wariacja na temat skoro były posadzone do zwykłych dołków z kwaśnym podłożem, to było wiadomo, że samo dokarmianie magiczną siłą nie wystarczy. W ubiegłym roku już widziałam brak wigoru i żywotności, chociaz kwitły ładnie. Jesienią rozsypałam pod krzaczki kompost, obornik koński, liście dębowe z lasu wożone w workach na taczkach ( mam blisko), dla ścisłości dodam, że grabiłam na asfaltowym parkingu, uczulona jestem na zabieranie ściółki z lasu i przykryłam to wszystko kolejną warstwą kompostu. Wiosną nie ruszałam nic pod krzewami.
Z nasionek od Ciebie. Pierwsza zakwitła czerwona, ale jest nadzieja na żółtą lub pomarańczową, jeszcze w pączku jest

W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:57, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry


Za śliwkami idąc do domu mam taki widoczek.
W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:55, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry
Jeżówki zawsze niezawodne.

W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:53, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry

W tym roku wygląda tak .



Mam taka ścieżkę z kamieni szerokości 1,5 metra długości ze czterdzieści metrów .Sama nazbierałam na swoim polu ale mało funkcjonalna i muszę zamienić na coś innego .szukam inspiracji.Może kupię formę i powstanie ścieżka konkretnego wzoru może nie taka aż szeroka.
W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:48, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry
Rok temu o tej porze.

W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki 23:47, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Do góry
Taka mała rabatka bylinowo - tawułowa z wykorzystaniem kafli ze starego pieca kaflowego bo ja z tych co lubią wykorzystać wszystko co możliwe.

Ogródek Iwony II 23:46, 13 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Kilka fotek z Pęchcina. Zakochałam się.


Jeśli moja rozplenica black beuty tak urośnie, to zasłoni mi hortensje


Zakątek z fioletową ławeczką 23:39, 13 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6729
Do góry
Dzisiejszy mój zakątek
Deszczu nie ma, byliny i krzewy jakoś sobie radzą. Gorzej z trawnikiem, mimo częstego podlewania...nie dał rady przetrwać upałów.







Dwa ogrody 23:36, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
an_tre napisał(a)
Jestem pod mega wrażeniem, aż oczopląsu dostałam, jak pięknie

Aniu
Ogródek Iwony II 23:34, 13 sie 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry




Dwa ogrody 23:33, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
tulucy napisał(a)
Domki rewelacyjnie... Jak dla lalek kolorowe... A poza tym jak zwykle u Ciebie, pięknie i tyle


Łucjo, domki na miejscu docelowym

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 23:31, 13 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
paniprzyroda napisał(a)

Mariolu
Suszy nie wiadać bo codziennie ogród podlewam. I popadało porządnie w sobotę więc na parę dni wilgoci dostatek. Rośliny odżyły.
Ten świerk, o którego pytałaś cięty.
Ogród z rzeźbą 23:27, 13 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zana napisał(a)







Zamarzyły mi się Annabellki...
Ogródek Iwony II 23:27, 13 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Toszka napisał(a)
Ty w dzielżanach, a ja odnowiłam miłość do rudbekii...i wreszcie znalazłam niską, słodką i taką rudbekiową słonecznie, radośnie żółtą

(nawiasem mówię, choć z opóźnieniem - mamy laureata. Jeszcze raz dziękuję za pomoc)

Iwonko, Piszesz nawiasem o synku? Super Gratuluję. napisz więcej na pv
Pomysł z dzwoneczkiem muszę wdrożyć.

A za 2 miesiące chyba mi się rodzinka powiększy. Tola mi uciekła do swojej miłości ulicznej i będą pewnie małe szczeniaki...

Co do rudbekii, kiedyś wprowadziłam do ogrodu tą omszoną. Sąsiadka ma jej dużo. Ona się wysiewa mi w dziwnych miejscach. Pozwalam jej rosnąć, bo taki słoneczny klimat wprowadza i za każdym razem trochę inne kwiatki ma


Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 23:24, 13 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
BKosimkArt napisał(a)
Pięknie jak zawsze, Joasiu przy okazji zapytam czy tego ciemnego rozchodnika nie atakują Ci gąsienice z pajęczyną?? U mnie co roku walczę z tym, w tym jakoś oprysk na mszyce podziałał...

Dziękuje Basiu. Pochwały mile widziane
Tego rochodnika mam od 3 lat i nigdy nie zaatakował go żaden szkodnik. Może taki rok Basiu, wszelakie robactwo atakuje nasze rośliny i czasami niestety trzeba użyć chemii.
Ten rochodnik wysiewa mi się z nasion i powtarza cechy mateczne. Mam od niego potomstwo
Pozdrawiam Basiu
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:21, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
I z tego kawałeczka ziemi tyle

Dwa ogrody 23:21, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
ryska napisał(a)
Piękne zdjęcia.
Bardzo lubię Twój klimat, Twoje pomysły i podziwiam talent.
Domki powaliły mnie na kolana. Mam takie materiały, leżą sobie ale nie wpadłabym na tak genialny pomysł.
Stara tablica też fajne drugie życie dostała. Ogólnie to uwielbiam stare tablice.
W Ciechocinku w Ważelni Soli zamiast oglądać eksponaty to fotografowałam właśnie stare tablice
Donice i rojniki - idealna kombinacja
Rośliny masz bujne niesamowicie.
Czy ostrogowce pokładają się z powodu przekarmienia nawozem? Posadziłam pomiędzy różami i żyją bardzo swoim życiem
Pozdrowienia zostawiam.

Reniu, pięknie dziękuję za tyle miłych słów. Wiesz zapewne, że taki wpis dodaje skrzydeł? Robisz piękne zdjęcia, tym bardziej takie zdanie cieszy.
Co do talentu i takich tam, to rzecz względna, zależy co się komu podoba, ale jedno wiem, że nadajemy na tych samych falach
Moje ostrogowce w tym roku mizerniejsze niż w ubiegłym, nawozu nie widziały, więc to chyba nie przenawożenie.

Specjalnie dla Ciebie


Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:20, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Tyle wody w ciągu kilku godzin wtedy spadło na tak małą powierzchnię



robimy z rowem więc z donicą trzeba było ruszyć dalej


Na dno wełna z włóknem szklanym, może uda się nornice i krety powstrzymać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies