Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:21, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)
Piękne zdjęcia.
Bardzo lubię Twój klimat, Twoje pomysły i podziwiam talent.
Domki powaliły mnie na kolana. Mam takie materiały, leżą sobie ale nie wpadłabym na tak genialny pomysł.
Stara tablica też fajne drugie życie dostała. Ogólnie to uwielbiam stare tablice.
W Ciechocinku w Ważelni Soli zamiast oglądać eksponaty to fotografowałam właśnie stare tablice
Donice i rojniki - idealna kombinacja
Rośliny masz bujne niesamowicie.
Czy ostrogowce pokładają się z powodu przekarmienia nawozem? Posadziłam pomiędzy różami i żyją bardzo swoim życiem
Pozdrowienia zostawiam.

Reniu, pięknie dziękuję za tyle miłych słów. Wiesz zapewne, że taki wpis dodaje skrzydeł? Robisz piękne zdjęcia, tym bardziej takie zdanie cieszy.
Co do talentu i takich tam, to rzecz względna, zależy co się komu podoba, ale jedno wiem, że nadajemy na tych samych falach
Moje ostrogowce w tym roku mizerniejsze niż w ubiegłym, nawozu nie widziały, więc to chyba nie przenawożenie.

Specjalnie dla Ciebie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:33, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
tulucy napisał(a)
Domki rewelacyjnie... Jak dla lalek kolorowe... A poza tym jak zwykle u Ciebie, pięknie i tyle


Łucjo, domki na miejscu docelowym

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:36, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
an_tre napisał(a)
Jestem pod mega wrażeniem, aż oczopląsu dostałam, jak pięknie

Aniu
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:57, 13 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)
A ja mam właśnie Great Star, czyli Vasterival i Hayes Starburst - rosną wolniej od innych krzewiastych, ale warto je mieć dla oryginalnych kwiatów.
Chociaż może u Ciebie rosłyby szbyciej, skoro masz takie wielkie egzemplarze. Jakie to odmiany?
Takie pieniste morze tych hortensji, sama bym takie chciała, ale co to za "Toszkowe dobroci pod krzewy"?

Właśnie o te inne kwiaty chodzi
Moje to zwykłe Limki, Vanilki, Pinky Winki i Unique oraz Anabelki
Dobroci Toszkowe to moja wariacja na temat skoro były posadzone do zwykłych dołków z kwaśnym podłożem, to było wiadomo, że samo dokarmianie magiczną siłą nie wystarczy. W ubiegłym roku już widziałam brak wigoru i żywotności, chociaz kwitły ładnie. Jesienią rozsypałam pod krzaczki kompost, obornik koński, liście dębowe z lasu wożone w workach na taczkach ( mam blisko), dla ścisłości dodam, że grabiłam na asfaltowym parkingu, uczulona jestem na zabieranie ściółki z lasu i przykryłam to wszystko kolejną warstwą kompostu. Wiosną nie ruszałam nic pod krzewami.
Z nasionek od Ciebie. Pierwsza zakwitła czerwona, ale jest nadzieja na żółtą lub pomarańczową, jeszcze w pączku jest

____________________
Dwa ogrody
tulucy 09:09, 14 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mariolu, a napisz proszę, jakiej farby używasz do tych domków? Siedzę z dziećmi ostatni tydzień wakacji w domu, może im atrakcję zapewnię. Klocki i deski się znajdą...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
BKosimkArt 11:08, 14 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
paniprzyroda napisał(a)


Ula, żółte ziółko to oregano.
Reorganizacje będą, bo krzewy i drzewa rosną, zmieniają się warunki świetlne, coś nam wypadnie, coś się nam spodoba, coś rozmnożymy, posiejemmy i trzeba miejsce znaleźć, a jak ruszysz jedno to innych dziesięć przy okazji itd, ale w tym cała przyjemność ogrodniczkowania. Chyba nigdy nie dojdę do takiego etapu, że nic nie będzie do zmiany, chociaż dążę do jako takiego ładu.
Skalniaka nie mam w planach to doniczkami nadrabiam i nie tylko Docelowe miejsce będzie inne.


Witaj,
Jestem pierwszy raz u Ciebie i zostanę na dłużej
Bardzo przemawiają do mnie te naczynia wszystkie z rozchodnikami, te latarenki stylowe, ceramiczne doniczki... cudnie z duszą jak to wcześniej ktoś nazwał...
Już nie wspomnę o hortensjach! Cudowne szpalery!
Pozdrawiam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
anabuko1 11:58, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Świetne te domki ,naprawdę
A te rojniki tak w tych konewkach zostaną na zimę ?
Do westchnień o więcej deszczu i ja się przyłączam.
Raz miałam deszcz z piątku na sobotę i tyle
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
JoannA 12:56, 14 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
paniprzyroda napisał(a)




Niesamowite masz hortensje Mariolu.
Duet z różami mnie zachwycił.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
laurowisnia 18:22, 14 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Hortki bujne, ale róże i jeżówki pod nimi też bardzo się odwdzięczają za te dobroci. I podziwiam przeróżne Twoje pomysły i dzieła, które nam prezentujesz.
Widziałam balię z daliami, super, można porównać kwiaty, ja zapytałabym o tą morelową pomponową.
Mam obie hortensje, Hayes Starburst bardzo się pokłada, zastanawiam się czy przesadzić, czy tylko przyciąć nisko na wiosnę.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Bogdzia 19:09, 14 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)






Piękne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies