Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dwa ogrody 00:48, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
tutaj z Artemis


przesadzane dokładnie rok temu Vanilki, dwie kwitną, dwie nie, kwiatostany duzo mniejsze


ale i reszta Vanilek bardzo nierównomiernie rozkwita

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:46, 11 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
zawitka napisał(a)
To ja z pytaniem .W jakim miejscu siedzą u Ciebie krwawniki .ja już drugi raz kupiłam czerwonego i wsadzam i coś i drugi marnieje Co to może być ????Przecież to lepsze zielsko?????
Halinko czerwony w tym roku u mnie bardzo kiepski. Z dość ładnej kępy ostały się ze trzy lichutkie badylki. Niestety on nie chce mi się rozsiewać. Rośnie od zachodu. Może ma za mało słońca?
Różowy posadzony od południa (praktycznie cały dzień patelnia) - w tamtym roku rozsiał się jak wariat. W tym roku jak zaczynał przekwitać od razu ścięłam kwiatostany aby nie mieć krwawnikowej łączki

A jeszcze nie tak dawno ogrodówki były w pełni koloru (niestety nie chciały przebarwić się na niebiesko pomimo podlewania nawozem Niebieska hortensja. Wcisnęłam do ziemi zardzewiały gwóźdź za radą Bogdzi. Zobaczymy co będzie w kolejnym sezonie


i teraz

Dwa ogrody 00:43, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry






Dwa ogrody 00:37, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



Dwa ogrody 00:34, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:31, 11 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
mira napisał(a)
A ja stale się zastanawiam kiedy ciąć bukszpany - wydawało mi się że za gorąco dziś 38 a jutro i sobotę ma być deszcz - jałowce....ja straciłam cierpliwość bo u mnie od siatki rude

cudowne masz hortensje - czy ta pink nie przekwita/przebarwia się brzydko? tak mi się zdawało
Hortki dziękują
Miro ja też tak wiąż się zastanawiałam i zastanawiałam nad tym cięciem buksów... Bo to było gorąco, później deszczowo, ostatnio wręcz upalnie a teraz burzowo... I stwierdziłam, że przy takim zastanawianiu się to nie zdążę ich przyciąć. Na razie przycięłam te największe i kila kulek, reszta czeka Cięłam późnymi popołudniami i wieczorami. Po takim cięciu przykryłam siatką cieniującą aby mocne słońce nie przypaliło liści i ciętych końcówek
Kulki to kilkanaście minut cięcia każda ale ten największy olbrzym to mi zeszło dobrych kilka godzin. Fotek brak bo dzisiaj zerwała się burza i ulewa i nie zdążyłam. Mam nadzieję, że nie złapią grzyba

Co do hortki Pink Anabell to fakt, że dość szybko kwiaty tracą swój różowo-pudrowy kolor i robią się zielone z lekkim różowym pudrem. Czy są wtedy brzydkie? Hm, pojęcie piękna i brzydoty to pojęcia dość subiektywne. Mi się osobiście podobają te odcienie zieloności - łapią taką szlachetną patynę Tym bardziej, że część kwiatów jest jeszcze w pąkach, inne w rozkwicie a inne już takie "zestarzałe". Zresztą podobnie jak ogrodówki. Szkoda tylko, że tak szybko w tym roku

Ogrodówki z zieloną patyną




Dwa ogrody 00:31, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Będą hortensje - to tak ku pamięci - może być nudno



Dwa ogrody 00:26, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Dziewczyny Iwonko, Aniu, Reniu, Agatko, Gosiu, Haniu, Ula - bardzo miło czytać, że nowe domki Wam się podobają, dziękuję. Powoli kończę ostatnie projekty "ptasie i owadzie" na ten sezon. Zdjęcia będą.
Anabuko - Aniu, dalie moje, ale nie wszystkie załapały się na kąpiel w wannie
Agata, klamociarnie lubię, ale ostatni rok omijałam je szerokim łukiem, teraz od czasu do czasu tam zaglądam.

Dziś popadało całe 15 minut. Dobre i to, troszkę się ochłodziło

kolejne róże powoli ruszają z drugim kwitnieniem

Aminek zawiązuje nasiona

uchowała się jedyna
Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 00:03, 11 sie 2018

Dołączył: 10 sie 2018
Posty: 1
Do góry
Witam wszystkich na forum, zdecydowałem napisać się post, ponieważ po obserwacji forum widzę jak dużą wiedzę mają użytkownicy, a ja niestety jestem dopiero początkującym "ogrodnikiem"

Miesiąc temu zabrałem się za zrobienie pierwszego w życiu trawnika.
Wcześniejsze "coś" nie można było nazwać trawą a raczej klepiskiem z samosiejką.
Chciałem zrobić trawnik ekonomicznie, jak najmniejszym nakładem pracy i w dodatku sam, więc niestety musiałem pomijać niektóre profesjonalne etapy tworzenia trawnika.
Jednak podsumowując nie wyszło źle, a co najważniejsze jestem zadowolony z efektu.
Aktualnie jestem po pierwszym koszeniu i mam pytanie co dalej?

1.) Kupiłem kilka worków Yara Mila Hydrocomplex czy mogę już delikatnie potraktować tym nawozem trawnik, czy wstrzymać się z nawożeniem na następny sezon? Zastosować jakiś inny nawóz?

2.) Chwasty, owszem są. Specjalnie wstrzymywałem się z pierwszym koszeniem dość długo abym zaobserwował dokładnie gdzie i jakie chwasty wychodzą. Pytanie:
Czy dobrze zaobserwowałem, że głównym problemem u mnie będzie występowanie perzu i lebiody (komosy)?

3.) Co z chwastami? Zrobić oprysk czy polecacie jakiś preparat w granulkach (jeśli już chciałbym aby działał na te chwasty które u mnie występują, a nie jakiś uniwersalny.

4.) Ogólnie patrząc na trawnik do jakich porad powinienem się zastosować aby trawnik był piękny, gęsty i zielony?

Poniżej wklejam zdjęcia jak to wszystko wygląda.

Ogród na piasku i z wielkim murem 00:02, 11 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Bedę szukać nazw lilii i je oznaczać, zakupiłam za radą ogrodowiczanek specjalne opaski do zakładania na roślinki ze stosownym napisem. Zobaczymy czy napisy się utrzymają, do tej pory były z tym kłopoty





zidentyfikowana wcześniej Polar Star, bosko pachnąca


Alicjo przeglądam Twój wątek i podziwiam wszystko - jest tu pięknie i smacznie.
Ja też mam pomidorki od Gosi takie dwukolorowe i nie wiem kiedy są dojrzałe
Jak się nazywa ten pomidor pomarańczowy?
A te opaski gdzie kupiłaś - ja też mam problemy z opisywaniem roślin - ja tnę kubki po jogurcie i mazakiem wodoodpornym podpisuję.
Kiedy jedziesz.

pozdrawiam
Za drzwiami do ogrodu... 23:56, 10 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
anpi napisał(a)


O!!!miło...!!!TulamI na osłodę hortensowymi bezami częstuję :


Aniu, co to za trawa przed hortką, czy ona ma jasne brzegi i jak jest wysoka?
Ja też zachorowałam na trawy, mam listę, którą muszę skrócić / albo wydłużyć /.
Ogród niezmiennie zachwyca
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:46, 10 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
mira napisał(a)



Sylwia pokaż tą dalię najwyższą z bliska - ona taka wysoka czy tak wyszło w tym roku? Pisałaś że sadzisz dalie bardzo blisko siebie - już głupia jestem jak to powinno być - posadziłam w tym roku blisko i znów mi się zdaje że to niedobrze że może tak nie lubią - u Ciebie im służy

Mireczko te najwyższe to te moje patriotyczne, ale coś w tym sezonie bardziej czerwone niż czerwono białe.
to z tamtego roku( bo już na starym lapku siedzę)

a tu masz budowę kwiatu z bliska

Jedna roślina, a potrafi kwiaty w kilku kolorach mieć: czerwone, czerwono białe , czerwono różowe, różowe
Ale tą odmianę akurat lubię najmniej, bo mi tak zawsze wysoko wybija.
System automatycznego nawadniania 23:40, 10 sie 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Do góry
Dorzuciliśmy dwa zraszacze na dole przy altanie.

Ogrodowy spektakl trwa ... 23:40, 10 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Mircia, z nasion od ciebie mam taką roślinkę...

Pamiętasz może nazwę?
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:38, 10 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry



Sylwia pokaż tą dalię najwyższą z bliska - ona taka wysoka czy tak wyszło w tym roku? Pisałaś że sadzisz dalie bardzo blisko siebie - już głupia jestem jak to powinno być - posadziłam w tym roku blisko i znów mi się zdaje że to niedobrze że może tak nie lubią - u Ciebie im służy
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:31, 10 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


coś mi ogórecznik objada

kolejny wrzos zakwita
Też mam taką bańkę tylko nie pomalowaną
W ogródku emerytki 23:17, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)

Roślina n.n. , nasiona przywiezione z Anglii, jednoroczna, wysiewa się sama.


Mam piękna Dziękuję
Ale ona nie jest taka mala ?
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 23:11, 10 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Figaro napisał(a)


I one male rosna ze tak je duzo posadzilas?


Mają zadarnić całą tę powierzchnię.
Rosną na jakieś 30 cm. Czasem trochę wyższe.

Poli ma ładne carexy, możesz pooglądać.
U mnie na buksowisku są całkiem dorodne.



Moja działka na Dębowym Lesie 22:56, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
ryska napisał(a)
Nadrobiłam zaległości u Ciebie.
Frajda to niesamowita, bo każda strona kipi od kwiecia i świetnych zdjęć.
Bobo masz w pełnym słońcu?

Reniu witaj!

Dziękuję za mile słowa pod adresem mojej fotografii.
Bobo rośnie w słońcu.Tylko z rana deko cienia od domu.



Ech, to lato, te upały..
Trawnik w miarę się trzyma.Gorzej niektóre moje roślinki.Dwie hortki chyba szlag,, trafił
W moim małym ogródeczku - Dorota 22:54, 10 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)
A cóż tu powiedzieć.Jak tu tylko pięknie, pięknie w każdym calu.
Patrzę na twoje hortki i takie ciemne mają liście. moje już żółkną od suszy i słońca
A dwie wysuszyło zupełnie.
Piękne i te roze - Garden Roses, i jeżówki, i cynie i rutewki.
Calikiem przyjemne,śliczne widoczki
Tu na forum można się dowartościować, takie wpisy wiele dla mnie znaczą. Dziękuję.
Popełniam dużo błędów ogrodniczych i na nich się uczę, ciągle coś zmieniam. Zawsze chcę lepiej, ładniej i prościej.
Ja pod hortensje sypię dużo fusów z kawy, to działa jak nawóz i zakwasza ziemię. Może to jest sposób, no i woda w dużej ilości. Mimo, że podlewam co dzień niektóre nie mają dużych kwiatostanów. Jedną to i ja strasznie zaniedbałam, to jej nie pokazuję.
Jeżówki też już miały swoje 5 minut, teraz są blade, spełznięte od słońca. Chyba je pościnam, bo nie zależy mi na nasionach. Niech się wzmocnią sadzonki.
Pada u mnie już z godzinę.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies