Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Muszelka 08:32, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewo, Basiu, Kamciu, Grażyno -> krokusy to moje ulubione kwiatki. "Zachorowałam" na nie już w dzieciństwie, gdy zobaczyłam Chochołowską w wiosennej szacie (wówczas nie było tam tyle pielgrzymek, co obecnie).

Pierwotnie miałam zamysł, by posadzić je w trawie. Ale w tym roku pilnie obserwowałam moje rabatowe krokusy. Zanim uschły ich listki trawnik był koszony cztery razy...

Życie, jak to życie. Czasem podcina pomysłom skrzydła Musiałam zweryfikować koncepcję. 1000 cebulek posadzę przed tujami, od strony trawnika. Jeśli spodoba im się miejsce, to za kilka lat będę miała kilka tysięcy krokusików... Aż nie wierzę w to co piszę!

Dobrego dnia!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 08:43, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
anpi napisał(a)
Ale bajeczna chatka na mini rabacie,a konik bardzo realistycznie wygląda w tych okolicznościach przyrody..


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
violaskom 09:20, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Muszelko jestem pod wrażeniem Twoich wakacji. Zdjęcia robisz cudne, bardzo profesjonalne. Ja w tym sezonie zjeździłam całą Islandię dookoła i też najbardziej podobały mi się miejsca koło lodowca. Strasznie ciekawi mnie ta ilość krokusów. Gdzie je posadzisz? W trawnik czy na rabatkach.
Dopiero teraz doczytałam, że idą przed tuje.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anabuko1 09:53, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23568
Muszelka napisał(a)


Tralalala! Przed paroma minutami przyjechała paczka! Duże, dorodne cebulki!


No nieźle- 1000 sztuk??Dobrze zrozumiałam ?
No to zaczyna się cebulowe szaleństwo zakupowe.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Muszelka 10:35, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
violaskom napisał(a)
Muszelko jestem pod wrażeniem Twoich wakacji. Zdjęcia robisz cudne, bardzo profesjonalne. Ja w tym sezonie zjeździłam całą Islandię dookoła i też najbardziej podobały mi się miejsca koło lodowca.


Viola, cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia. Robię je "od zawsze". Mam w oku chyba jakiś "fotograficzny trybik", bo w ułamku sekundy potrafię z otoczenia wychwycić fajny kadr. No, po prostu tak mam. Dar z Nieba. Jestem wdzięczna za niego

Islandią bardzo mnie zaintrygowałaś. Nigdy nie byłam. Tam chyba dużo przeeeeestrzeni, wiatr i chłód, które lubię. I wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska zorzy polarnej...

Możesz coś bliżej napisać o tej wyprawie? Ewent. na priv.

Z góry bardzo dziękuję!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 10:41, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
anabuko1 napisał(a)

No nieźle- 1000 sztuk??Dobrze zrozumiałam ?
No to zaczyna się cebulowe szaleństwo zakupowe.


Tak, Aniu, dokładnie 1000. Udało mi się je kupić w sprzedaży przedsezonowej z obniżką ceny o 45 %.

Innych zakupów cebulowych osobiście nie przewiduję. Będę chodzić niewzruszona wśród półek z cebulkami np. tulipanów.

Krokusy są bezobsługowe. Wystarczy raz je posadzić. Preferuję takie rośliny w swoim ogródku
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
violaskom 10:48, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Muszelka napisał(a)


Viola, cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia. Robię je "od zawsze". Mam w oku chyba jakiś "fotograficzny trybik", bo w ułamku sekundy potrafię z otoczenia wychwycić fajny kadr. No, po prostu tak mam. Dar z Nieba. Jestem wdzięczna za niego

Islandią bardzo mnie zaintrygowałaś. Nigdy nie byłam. Tam chyba dużo przeeeeestrzeni, wiatr i chłód, które lubię. I wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska zorzy polarnej...

Możesz coś bliżej napisać o tej wyprawie? Ewent. na priv.

Z góry bardzo dziękuję!


Zorzę polarną można oglądać od grudnia a ja byłam w lipcu. W tym czasie tam nie ma nocy, cały czas jest jasno, co też jest niesamowitym wrażeniem. Zdjęcia mam cały czas na innym nośniku, za jakiś czas wkleję u siebie parę zdjęć to zobaczysz Islandię w pigułce.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Ewa777 10:50, 24 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18479
Muszelka napisał(a)
Z inspiracji Gogo.





Super to wygląda. A tak się zastanawiałam, co przy domku tak pięknie kwitnie, a to begonia Z daleka wygląda jak azalia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Muszelka 10:50, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dziękuję! Będę pilnie śledzić Twój wątek
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 10:58, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewo, kupiłam w tym roku 10 szt. maciupkich begonii (jedyne jednoroczne, jakie mam). A one wyrosły jak głupie (chyba dzięki podłożu popieczarkowym).

Jedną z tych begonii posadziłam właśnie przy kamieniu (niby skale), w pobliżu domku i niby bonzai (maleńkiej robinii 'Twisty Baby'). Kwiatki begonii zmieszały się z gałązkami robinki i wygląda ona jak kwitnące na różowo drzewko.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies