Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Muszelka 11:15, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Zajrzyj na priv.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
violaskom 11:17, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Jeszcze trochę moich tegorocznych wysiewów:
Dianthus Jolt Pink cudny goździk sieję już go 2-gi rok.

Gaillardia Arizona Apricot to jej pierwszy sezon, ale myślę, że nie ostatni. Miała być wyższa ale może na drugi rok wyrośnie. Taka niska też mi pasuje.

Ageratum Hawaii Blue- to chyba najniższy żeniszek z nasion. Jest niski i kompaktowy. Polecam.

Dianthus Jolt Pink Magic- ponieważ w tamtym roku zachwycałam się Jolt Pink, w tym roku dokupiłam nasiona Jolt Pink Magic. Jest ciekawy ale Jolt Pink jest ładniejszy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Muszelka 11:20, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Chylę czoła. Pracuś jesteś.
Wszystkie piękne. A petunie wręcz zachwycają
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 11:24, 24 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
violaskom napisał(a)
Gomphrena i Kosmos siane z nasion też już przekwitają.


Zbierz nasionka z tej gomphreny( to to fioletowe?) i podziel się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
violaskom 11:52, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zbierz nasionka z tej gomphreny( to to fioletowe?) i podziel się

Nie ma sprawy. Wyślij adres na Prv.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:57, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Muszelka napisał(a)
Chylę czoła. Pracuś jesteś.
Wszystkie piękne. A petunie wręcz zachwycają

Muszelko właśnie w tym roku odpuściłam. Upał mnie wykańcza, nie jestem w stanie wykonywać najprostszych prac ogrodowych. Chyba całe lato powinnam spędzać na Islandii.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
gogo 13:53, 24 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Violu, już mam sposób na koty, plastikowe pojemniki z przykrywką, zaczęłam zbierać / mam trzy sztuki /. Do tego mi się nie dobiorą, będę siać
W tamtym roku kupiłam jasnofioletową gomphrenę, kwitła non stop, ale nawet mi nie przyszło do głowy zebrać nasiona
Pnąca petunia! rewelacja, jak wysoka rośnie i ja się czepia podpór?
Ja też się uśmiecham o nasiona gomphreny ta jest ładniejsza.
Uwielbiam gailardie, mam czerwono-żółte, niskie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Anda 13:58, 24 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Sliczne kwiaty, petunie siane z nasion cudne Muszę się rozejrzeć za takimi. Monarda Bergamo, muszę zapisać, bo zapomnę. Również uwielbiam wysiewać, ale nie mam niestety miejsca na takie ilości jak u Ciebie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 14:07, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Sliczne kwiaty, petunie siane z nasion cudne Muszę się rozejrzeć za takimi. Monarda Bergamo, muszę zapisać, bo zapomnę. Również uwielbiam wysiewać, ale nie mam niestety miejsca na takie ilości jak u Ciebie.


Ewa u mnie tez już miejsca brak. Właśnie miałam biec do Ciebie po prośbie po ifo. Zaraz się wpiszę u Ciebie, chodzi mi o róże w donicach. Monarda Bergamo bardzo mile mnie zaskoczyła. To jest jej pierwszy rok i nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Ma inne liście niż typowa pysznogłówka, przez to pomyliłam sadzonki i posadziłam tam gdzie nie potrzeba. Jak do tej pory jest zupełnie zdrowa w przeciwieństwie do innych monard. Ciekawe czy przetrzyma zimę, liczę że się rozsieje lub wyprodukuje nasiona bo tych kupnych już nie mam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:18, 24 sie 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
gogo napisał(a)
Witaj Violu, już mam sposób na koty, plastikowe pojemniki z przykrywką, zaczęłam zbierać / mam trzy sztuki /. Do tego mi się nie dobiorą, będę siać
W tamtym roku kupiłam jasnofioletową gomphrenę, kwitła non stop, ale nawet mi nie przyszło do głowy zebrać nasiona
Pnąca petunia! rewelacja, jak wysoka rośnie i ja się czepia podpór?
Ja też się uśmiecham o nasiona gomphreny ta jest ładniejsza.
Uwielbiam gailardie, mam czerwono-żółte, niskie.

Grażynko, petunia pnąca to nowość. Nigdzie nie było info jak wysoko rośnie, więc dałam takie podpory jakie miałam pod ręką.ok 60cm. Okazały się za małe i zaczęła się pokładać. Na początku przeplatałam gałązki pomiędzy kratkami a później to już dała radę sama. Szkoda, że nie zebrałaś nasion tej gomphreny lawendowej, bo jam dwa gatunki ale fioletowe. Moje to Las Vegas i Ping Pong. Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma odmianami po za tym, że ping pong zaczęła chorować. Ale to może być przez miejsce w którym jest posadzona. Tam jej po głowie cały czas pryska zraszacz z trawnika.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies