Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 14:34, 09 sie 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
ren133 napisał(a)


Mam od kilku dni... Oczywiście przy tych upałach nie było kiedy przetestować ... Taką fotkę w telefonie mam tylko



nooo super wyszło!!!!!!!!!!!
własnie przed chwilą na nie zerkałam - nie było problemów z zamówieniem?
Pszczelarnia 14:31, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Iwk4 napisał(a)

Przekopać. Koniecznie kwiaty sezonowe. Ja zachorowałam na dalie.
A ty Pszczółko?


Daliowizna - to już nie choroba, to już konieczność życiowa w naszym ogrodzie. Nie potrafię się od nich uwolnić. Chociaż ten rok jest dla nich ciężki (albo brak wody albo jakiś lekki grzyb, bo niektóre mają takie zczerniałe pąki a dalia 'Cafe au Lait' ma bardzo małe kwiaty.

A jak brakuje miejsca - zawsze można je "upchać" do donic:





Perukowiec - Cotinus coggygria 'Royal Purple' 14:31, 09 sie 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Do góry
Dodaję zdjęcie

Pszczelarnia 14:26, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Dołożyłabym skrzynie




Aster amellus.



Pszczelarnia 14:24, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Marcowa napisał(a)
Ewa, w sprawie książki o pszczelarstwie, dziękuję, już zamówiona.

A w kwestii skrzyń, dołożyłabym jeszcze dwie. Nie potrafię argumentować, jestem wzrokowcem i po prostu je tam widzę.


Agnieszko, nie masz wątku i nie mam jak zobaczyć, co tam u Ciebie w ogrodzie szumi.

Tutaj był do niedawna kompost ale teraz, po skopaniu i uporządkowaniu (jesienią) będą maliny i porzeczki.







Pszczelarnia 14:19, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Rumianka napisał(a)
Skoro jest miejsce, to uważam, że 2 dodatkowe skrzynie wypełnią wolne miejsce, tworząc konsekwencję w nasadzeniach...


Sadziec biały 'Ton van der Linden':

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:17, 09 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Liliowcowo

Rozplenicowe kotki

Carex gigant

Miskanty kwitną
Pszczelarnia 14:13, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
tulucy napisał(a)
Ja bym dołożyła... Jednoroczne też mogą być w skrzyniach


I szpinaczek, i sałaty zimowe mogą być. Wtedy da się je przykryć szkłem (plexi).


Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:10, 09 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Pszczelarnia 14:07, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
mira napisał(a)


przekopać


ciekawa jestem co masz w głowie bo już wiem że wiesz tylko tak zapytujesz

upss ja w mniejszości


Nie, Miro.

Do skrzyń był przekonany Tad, ja troszkę boję się takiej poprawności. Ale harmonijność (tęsknota za ładem przestrzennym) przemawia na korzyść skrzyń.

Ty siedzisz w swoim warzywniku a ja swój ciągle fotografuję.



Dwa ogrody 14:06, 09 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
paniprzyroda napisał(a)



Śliczne domki
Żywopłotki cisowe. 14:04, 09 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Wreszcie nadrobiłam daliowe królestwo Haniu, piękne dalie, a Bantling rzeczywiście taki intensywny pomarańczowy pokazuje?


Mariola! też się upajam widokami dalii.

Dziś wycięłam przekwitnięte kwiaty dwie kuwety budowlane 100 l samych kwiatów.
Bantling jest taki mocno pomarańczowy i kwiat malutki jak Rocco ok 3/4 cm
taki sam kwiat jest mały pomponik biały tylko nazwy nie jestem pewna ale to Snowflake
Bantling


Rocco


snowflace
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:04, 09 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Trochę ujęć ogrodowych:
Rożanka na wjazdowej
Pszczelarnia 14:03, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
ren133 napisał(a)
Też bym dołożyła skrzynie żeby było harmonijnie



Harmonijnie,


Pszczelarnia 14:00, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
leon60 napisał(a)
Ja tez za skrzyniami


Ola, będą skrzynie. I sesleria już między bukszpanami też rośnie.





Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 14:00, 09 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
ren133 napisał(a)


Mam od kilku dni... Oczywiście przy tych upałach nie było kiedy przetestować ... Taką fotkę w telefonie mam tylko



To pokaz potem testy

Dodam jeszcze ze wspólne testy najlepiej wychodzą
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 13:58, 09 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
ren133 napisał(a)


Mam od kilku dni... Oczywiście przy tych upałach nie było kiedy przetestować ... Taką fotkę w telefonie mam tylko


Bardzo stylowe to palenisko, używałaś już?
Pszczelarnia 13:58, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
AgataP napisał(a)
Głosuję za skrzyniami... będą na równo z obwódką bukszpanową z drugiej strony? zazdroszczę wycieczki ...


Trudno wytłumaczyć (pokazać) - buki są na równo/przedłużeniem bukszpanów a skrzynie to wypełnienie tych obwódek. Ale one tam się wpasują co do proporcji i centymetra.

W Holandii straszna susza ponoć, zobaczymy jak się mają tamtejsze rośliny.

6.oo rano - miłe chłodne poranki.







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies