Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Działeczka, moje małe miejsce na ziemi 23:05, 30 gru 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Wieczny odpoczynek! [*]

Ogród wśród pól i wiatrów 22:46, 30 gru 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No nie dziwię się że jesteš zadowolonaOgród piękny cały rok to wielkie osiągnięcieDzięki za miłe słowa


Dzięki Małgosia Oczywiście ten odcinek w całości poświęcony Waszemu ogrodowi też obejrzałam z przyjemnością Miło było zobaczyć Was "na żywo"

Na zakończenie roku dzisiejsze hortensje w roli głównej Pozdrawiam




Działeczka, moje małe miejsce na ziemi 22:42, 30 gru 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5081
Do góry
Wszystko na świecie przemija powoli,
Pamięć o szczęściu i o tym co boli.
Wszystko przemija bo tak chce przeznaczenie
I zostaje tylko wspomnienie


Ostatnie zdjęcie w dniu Wigili które PAN Edek sobie życzył i ostatnie,nie robiłam więcej bo nie ta chwila i nie czas
dziś PAN EDEK ODSZEDŁ
bardzo proszę o modlitwę







Ogród wśród pól i wiatrów 22:35, 30 gru 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
m_gocha napisał(a)
Jola, kiedyś zapytałam o mączkę bazaltową w miejscowych CO. Oczywiście brak a dodatkowo popatrzyli na mnie co najmniej podejrzliwie Myślałam aby zakupić i przemieszać z ziemią na skarpie, ale już niestety nie zdążyłam. Latem wzięłam trochę mączki granitowej od kamieniarza (też na mnie popatrzył dziwnie z pytaniem co ja z tym będę robiła ) i podsypałam pod kwasolubne. M.granitowa właśnie bardziej zakwasza.
Jola a możesz mi podesłać na priv namiar na tę mączkę?

A kamień piękny Przyznam się, że ja jestem miłośniczką różniastych kamieni. Nawet kiedyś chciałam z nad morza znalezione na plaży dość pokaźnych rozmiarów kamienie zabrać - ale eM zdecydowanie zaprotestował stawiając mi ultimatum: albo kamień albo bagaże . No cóż... szkoda było kiecek


Gosia, ja lokalnie nawet nie pytałam, bo się domyślałam, że będzie tak jak piszesz. Oczywiście podrzucę Ci namiar. Co do kamieni, ja jestem raczej "umiarkowaną miłośniczką", ale .. niech tam będzie

A... i jeszcze muszę Ci donieść uprzejmie, że naleweczka z przepisu który mi podałaś wyszła znakomicie!!
Macham śniegowo Foto ze spacerku w podzięce



Foto:ER

PS. Zdjęcia robione przez naszego Gościa świątecznego w ramach testowania nowego Nikona. Kurczę, chyba też się wreszcie zmobilizuję do jakiegoś lepszego aparatu, bo mój stary cannon już się przeżył

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 22:25, 30 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Sadzenie



Ogród nie tylko bukszpanowy - część III 22:24, 30 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Basiu, posadź świerki serbskie, blisko płotu. Ciąć możesz co trzy lata, silnie w pierwszym roku, żeby od razu zwarte były.

Z żywotników lepszy Smaragd, Columna jest brzydka. A z cisa to za wysoki żywopłot niestety nie będzie. On jest na formowane ekrany a nie na wysokie przegrody.

Ja takię świerki posadziłam u siebie, tnę, ale niezbyt silnie i niesystematycznie. Natomiast u sąsiadki posadziłam żywopłot dawno temu, małe świerczki, są cięta tylko na dole, a wierzchołki idą sobie wysoko w góre i świetny jest nieformowany w zasadzie żywopłot.

Brzydkie widoki
Przed



Po



Przed



Po




Dwa ogrody 22:18, 30 gru 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Bożenko, buziaki
Aldona, dzięki, wróbelki siedzą w odwróconym kwietniku, klatce mus zrobić fotkę
Wczorajsze róże



ciemierniki po letnim przesadzaniu chyba zakwitną, a myślałam, że zrobią sobie przerwę

Moja działka na Dębowym Lesie 22:17, 30 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Radziu2013 napisał(a)
Aniu, a ten gołębiak to po prostu rozsypujesz na rabaty ( i on do wiosny sam hmmmm wsiąknie czy jakoś przekopujesz)? Dużo go dajesz, czy to bez różnicy na wiosnę? A masz go takiego czystego bez żadnych słomek itd?

Pytam bo ja mam kurzak ale i nawozu gołębiego sąsiad też by użyczył ( ten chyba czystszy byłby prawda?)

Pozdrawiam

Róża rzeczywiście twardzielka...u mnie liliowiec cały czas ma nadzieję na rozkwitnięcie...
Pozdrawiam


Tak, dostaliśmy taki gołębniak suchy ale ze słomkami nawet trochę.
Syn rozłożył pod drzewka owocowe.I pod róże.
I tyle mi wystarczyło.
Nic nie przekopywaliśmy.
Jeszcze mamy dostać.
Wówczas damy pod hortensje, powojniki i potem pójdzie ciut na inne rabaty,
Na warzywnik już nie mam,
Ale myślę,że jeszcze załatwimy go i na wiosnę pójdzie do nastawienia i podlewania na warzywniku.

Chyba lepiej byłoby jego na warzywniku przekopać.
A wcześniej nie miałam.
Dlatego teraz tak zostało rozdysponowane.
Ja nie mamkurzego.A ponoć ten jest lepszy.
Ale lepiej dać taki, jaki się ma.Niż wcale.
A u mnie ziemia postna,I to bardzo.
A to masz twardego liliowca.
Dziękuję i pozdrawiam również.


Dziś zobaczyłam ,że mój ciemiernik, ,który 3 lata był taki sam mały podrósł rozrósł się dwa razy .W końcu.
I nawet kwitnie.Wcześniej kwitł w lutym , marcu.
A teraz na koniec grudnia taki kwitnący piękny kwiatek
Z tyłu zeschnięte lisie iryska .Jak trawki, prawda ?


Dwa ogrody 22:12, 30 gru 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry




i złoto


Ogród wśród pól i wiatrów 22:07, 30 gru 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Magleska napisał(a)
Macham pooglądałam śliczne foteczki

Macham również Dorzucam parę fotek z dzisiejszego spacerku.
Było zjawiskowo!!




Foto:ER
Moja działka na Dębowym Lesie 22:02, 30 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
zawitka napisał(a)
Aniu na przyszły rok i Ty będziesz miała trawki szukam już pudełka na wysłanie ich .A może sama po nie przyjedziesz zapraszam ;d;d

Halinko.
Ja mam kilka małych, tz, niskich.
Konwalnik, ostnica z nasionek, Turzycę brozową i ze dwie niskie w paski .Ale nazwy nie pamiętam,Kupiłam je na jesieni.
Ciekawa jestem czy mi przezimuje.
Ach, już się cieszę na te wszystkie twoje,
Bo sąwiększe, i piękne.

A wiesz, tak spojrzałam, gdzie mieszkasz, blisko Warszawy.
A przecież moja córcia tam tearz studiuje i mieszka.
Może i na wiosnę wybiorę się do niej i skorzystam z takiego zaproszenia i odwiedzę ciebie i odbiorę trawki ?
Parę moich trawek .
Małe ale i tak mnie cieszą.
Tylko czy przezimują ?


To ta turzyba , taka brązowata była.

Dwa ogrody 22:00, 30 gru 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
AgataM
Małgosiu, tradycyjna choinka ma swój niepowtarzalny urok, musi być kolorowa, szczególnie, jak wnusie są małe.
Buziaki i również pomyślności w Nowym Roku
Basia3012 - z wielką przyjemnością przeczytałam Twój wpis. Nie wahaj się i pisz na Ogr. Mam nadzieję, że założysz swój wątek i zobaczymy nie tylko ogród, ale i Twoje dekoracje
Ja robię to przede wszystkim dla siebie, ogród i prace ręczne to mój sposób na odreagowanie codzienności, a na dodatek sprawia mi to frajdę. Jeśli jeszcze się podoba komuś innemu, to przyjemność podwójna.
A to na zachętę, wczorajsze prace, srebro



Ogródek Ewy 21:59, 30 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Nallar napisał(a)
To kolejne ślicznotki.

Moja horcia. (nadal anonimowa)





Ja bym obstawiała, że jest to zwykła H. arborescens bez odmiany.

zdjęcie
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 21:55, 30 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Kilka grabów Fastigiata okalających placyk i stanowiących zasłonę optyczną.

Coś jak zrobiłam tutaj, tylko w innym celu. Ale moim zdaniem wyglądają dobrze. Specjalnie "schodzą" w dół, bo inny żywopłot z tyłu "idzie" w górę.




Moja działka na Dębowym Lesie 21:51, 30 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Piękne bombki Aniu. Prawdziwy majstersztyk. Nigdy nie próbowałam robić czegoś takiego

Asiu, dziękuję.
Coś trzeba robić, prawda ??
Ty też piękne rzeczy w swoich rączkach robisz.
Ja takich niestety nie potrafię .




Moja działka na Dębowym Lesie 21:45, 30 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Nallar napisał(a)

Ciekawa jestem co wymyślisz tym razem.
Chyba też muszę rozejrzeć się za jakimiś pomysłami.

Coś trzeba wymyślać sobie.
Bo wieczory długie.A taki relaks też lubię.
Ale cieszę się,że też mama więcej czasu na czytanie książek.
Choć teraz czytałam sporo przed świętami.
Bo później był czas przygotować,świąt i bycia trochę córci z nami.Wczoraj pojechała z powrotem do Warszawy.
Dzis sporo czasu byliśmy na działce.
Pogoda była wiosenna.Fajniusio było.

Pączki na dereniu jadalnym spore.Czy to dobrze , o tej porze ???


Ogród wśród pól i wiatrów 21:43, 30 gru 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
effka napisał(a)
Pięknie Trawy o tej porze roku wyglądaja zjawiskowo... nie wiążesz przed zimą? ja jeszcze nie powiązałam bo u nas wokoło jeszcze nikt nie wiążę i tak się zastanawiam kiedy.
Dzięki za info o różach.Pozdrawiam


W tym roku po raz pierwszy nie wiązałam. Ładnie wyglądają, tak powiewając na wietrze.
Choć pewnie jeśli spadnie dużo śniegu to się połamią...





Fotki z dzisiejszego poranka. Pozdrawiam

Moja działka na Dębowym Lesie 21:40, 30 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu co ja widzę, ale u ciebie rekodzielnictwo kwitnie. Tylko popatrzyłam na obrazki, ale muszę też co przeczytać i wrócę wkrótce.
Pozdrawiam.

Elu witaj!
Coś sobie trzeba znaleźć na te długie zimowe wieczory.
Czasami jakieś filmy, czasami czytanie książek, czasami forum, a czasami trochę takich różnych robótek.
Zapraszam oczywiście częściej .

Dzisiaj pół dnia byliśmy na działce.Pogoda cudna jak na przełomie lutego i marca.Słoneczko.
Powycinałam suche badylki z marcinków.
Rozłożyliśmy obornik,który dostaliśmy od gołębi, czy z gołębi.
Nawet nie wiem, jak się poprawnie mówi, czy pisze, wybaczcie.Nawóz gołębi chyba tak będzie lepiej.
Powiązałam juki, bo wcześniej nie było czasu.I pigwę, bo za mocno się rozłożyła.
Nawet nasionka z aksamitek jeszcze zebrałam .
I dwa mieczyki nie wykopane znalazłam. .Często jakiś mijak się zdarza.

Moja twardzielka -róża Elmshorn jeszcze kwitnie.I nawet sporo ma pączków.
Ale wątpię aby zdążyły wszystkie rozkwitnąć.
Temperatury teraz mają iść w dół.



Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:21, 30 gru 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Urszulla napisał(a)
Fantastyczny Twoj ogród na zdjęciach nawet burą zimą. Upchany po sama brzegi. Zimozielony to połowa sukcesu też tak chcę.


Dziekuje Troche na ten efekt musiałam czekać...
Powiem tak - najbardziej na ogólny wygląd ogrodu wpływaja ramy zewnętrzne - zwłaszcza jak ogród jest młody - sama zobacz to 2006r. - iglaki w większości są ale młode, nie ma za dużo zimozielonych , widac brzydkie elewacje stanowiące ramy ogrodu:


I dziś z odnowioną elewacją

2006

i dziś gdy sąsiad odnowił elewacje i iglaki urosły


2006

I dziś



Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:12, 30 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89802
Do góry

podobna donica powstanie w tym miejscu

no i wychodek zmieni oblicze

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies