Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:22, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Niektóre bukszpany takie kolorki na jesień złapały


różowiec swieci
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:17, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
jeszcze kolorki


Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:14, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Dla zainteresowanych
brzozy purpurea jesienią takie barwy miedziane łapią , świecą z daleka
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:10, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 19:08, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
mira napisał(a)
Na takie wołanie to trzeba usłyszeć - to już we dwie wołamy wracaj!

Jest roboty z warzywnikiem co? Coś robisz jeszcze w ogrodzie ?

pozdrawiam


Roboty z warzywnikiem jest dużo, ale satysfakcji z własnych warzyw chyba więcej? Właśnie przekopałam jedno z poletek dodając wiór rogowych. Zastanawiam się, chyba ten nawóz miał iść pod ozdobne? Używasz wiór rogowych?
Katel dała mi cynk latem, że jest promocja na ten nawóz i zrobiłam trochę zapasów.
Ogród mam już na zimę ogarnięty, zostały nieliczne już róże do obsypania i ostatnie wysiewy. Coś mi się też samo na rabacie wysiało, zastanawiam się, czy to przylaszczki czy cyklameny? Wolałabym aby cyklameny



Dopytam jeszcze: siana przez Ciebie gillenia skiełkowała?
Ponowiłam próbę, może się uda?
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:07, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:04, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Najwrażliwsze rośliny dostały dzisiaj kołderki, jeszcze kuningamia czeka
Z niektórymi przestaję się już pieścić, niech sobie radzą.



Bawarka 18:59, 16 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5081
Do góry
Kasiu cudowna ta bombeczka ze sznurka
Zrobiłam wreszcie dla Ciebie obiecane,i jak ? a i poproszę adres na priv





Gunnera - parzeplin 18:53, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Na razie nakryta swoim własnym listowiem

Na razie dolne piętro tylko postawione, karpy z trudem między paletami się zmieściły, za rok trzeba coś innego wymyślić.

na przymrozki od wierzchu włóknina zarzucona
Gunnera - parzeplin 18:49, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Nasza w piątek została przycięta


kwiatostany próbuję koło pieca wysuszyć

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 18:29, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Właścicielko wyrafinowanego ogrodu, pobudka, zima idzie i za chwilę zaśniesz snem zimowym i istnieje obawa, że nie będzie zdjęć ogrodu w tym roku.
Słyszysz to wołanie?!


Bym miała nie usłyszeć Pobudka jak na zawołanie, Ewuniu
Czy Twój czerniec 'Misty Blue' ma owocki? Bo mój tak, maleńkie i zabiedzone, ale i tak piękne.




A mój z siewu to chyba A. rubra? Szkoda, że pokładają się pędy z owocnikami.
Zastanawiam się czy, jak radziłyście, nie przesadzić go na bardziej słoneczne stanowisko?



A jesień miałam piękną






Ogrodowy spektakl trwa ... 18:22, 16 lis 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry




O jaka super ta bordowa chryzantema - masz jej wiecej?
Też podzielam zachwyt rdestu w trawach
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:20, 16 lis 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Jak szybko rosnie las...
2003

2017
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:16, 16 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)
Może i późno zabrałaś się za realizacje marzeń, ale za to z jakim skutkiem!!! I tym bardziej budzi mój podziw Twoje zdecydowanie. Bo z łatwością mogę sobie wyobrazić w Twojej sytuacji kokoszkę . Np. moja teściowa - sił ma coraz mniej, coraz częściej na to narzeka ale z warzywnika i mnóstwa jednorocznych roślin nie chce zrezygnować...


Mrokasiu, warzywnik celowo jest tak zaplanowany. W sytuacji, kiedy zabraknie mi sił, łatwo go będzie zamienić na trawnik.
Mnie sporo nauczyło obserwowanie starzenia się moich rodziców. Zapamiętałam najtrudniejsze momenty. Dlatego w większości działań towarzyszy mi myślenie o tym, żeby tak zaplanować przestrzeń wokół siebie, aby później dała się ogarnąć bez szwanku. Wraz z odejściem rodziców człowiek uświadamia sobie jakoś bardziej własną starość. To, że ona nadejdzie. Nieuchronna. Wcześniej w ogóle o tym nie myślałam.









Szpinak wysiany. Sezon zamknięty. Oby do wiosny.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:16, 16 lis 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
I jeszcze takie..
2003

2017

2003

2017
Pszczelarnia 18:14, 16 lis 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
admete napisał(a)


Obłędnie piękne!!!!!!

Ewo ta świecznica zielona ma jakąś konkretną nazwę?
pieknie u Ciebie wygląda!!!!!
pasowała by mi na trzcinnikową




Cudowny jesienny obrazek!!!!!




Szklarni pozytywnie zazdroszczę


pozdrowionka zostawiam



Piękne obrazy . Zaintrygowały mnie te świecznice, czy one teraz kwitną? czy to zdjęcie jest z wcześniejszej pory roku?
Moja codzienność - ogród Oli 18:07, 16 lis 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
leon60 napisał(a)

Ech, ten ład jest nie do podrobienia. Cudnie.

Ola, jak Ci się sprawują obrzeża z tej kostki? Nie przerastają trawą?
I czy możesz przybliżyć sposób montażu?

Mam taką samą kostkę. A mam dość kancikowania. Co zrobię, zaraz zarośnięte od nowa.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:00, 16 lis 2017


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Wspomnienia...
2005 Ale było świetliście...i murowato

2017


2005

2017 - gdzie są garaże?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:58, 16 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)

Za każdym razem zadziwia mnie, że większe połacie jakiejś rośliny są naprawdę piękne w odbiorze. Drobnica ginie. Wiele zależy pewnie od sposobu patrzenia na ogród, jedni się zachwycają każdym listkiem i kwiatkiem, ja odbieram ogród jakoś tak masowo, z daleka (to pewnie z racji posiadanego czasu i gabarytów ogrodu). Dlatego potrzebuję większych plam. I na tym się będę skupiać.


Bliskie jest mi takie spojrzenie na ogród. Nie zauważyłam u siebie zapędów kolekcjonerskich. Na duże plamy jednolitych nasadzeń raczej nie mam miejsca, ale te mniejsze zdarza mi się popełniać.







W moim małym ogródeczku - Dorota 17:51, 16 lis 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
mirkaka napisał(a)
Zachwycam się dekoracjami, ostróżkami, jeszcze tyle kwiecia u Ciebie
Bardzo urzekły mnie te chryzantemy, są zjawiskowe,
Kupowałaś je ? zimują w gruncie ? No cudny mają kolor Może znasz ich nazwę żebym mogła sobie kupić ?



Laleczka pięknie ubrana, podziwiam że Ci się chce Ja jak moje dzieci były małe to też szyłam dla lalek ubranka
A i jeszcze muszę pochwalić przepiękne pierniczki, ślicznie wyszły, nie widzę żadnych niedociągnięć
Nie wiem jak się nazywają te chryzantemki, mam je kilka lat, rozrastają się ładnie. Nawet kiedyś oberwałam je w połowie, żeby nie były takie wysokie. Te obłamane wcisnęłam w doniczkę i podlewałam razem z innymi. Też zakwitły w tym samym roku. Dobrze zimują, nie trzeba ich okrywać. Za miłe słowa dziękuję i wirtualny poczęstunek zostawiam.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies