Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mira 23:40, 14 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Na takie wołanie to trzeba usłyszeć - to już we dwie wołamy wracaj!

Jest roboty z warzywnikiem co? Coś robisz jeszcze w ogrodzie ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 18:29, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Właścicielko wyrafinowanego ogrodu, pobudka, zima idzie i za chwilę zaśniesz snem zimowym i istnieje obawa, że nie będzie zdjęć ogrodu w tym roku.
Słyszysz to wołanie?!


Bym miała nie usłyszeć Pobudka jak na zawołanie, Ewuniu
Czy Twój czerniec 'Misty Blue' ma owocki? Bo mój tak, maleńkie i zabiedzone, ale i tak piękne.




A mój z siewu to chyba A. rubra? Szkoda, że pokładają się pędy z owocnikami.
Zastanawiam się czy, jak radziłyście, nie przesadzić go na bardziej słoneczne stanowisko?



A jesień miałam piękną






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 19:08, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mira napisał(a)
Na takie wołanie to trzeba usłyszeć - to już we dwie wołamy wracaj!

Jest roboty z warzywnikiem co? Coś robisz jeszcze w ogrodzie ?

pozdrawiam


Roboty z warzywnikiem jest dużo, ale satysfakcji z własnych warzyw chyba więcej? Właśnie przekopałam jedno z poletek dodając wiór rogowych. Zastanawiam się, chyba ten nawóz miał iść pod ozdobne? Używasz wiór rogowych?
Katel dała mi cynk latem, że jest promocja na ten nawóz i zrobiłam trochę zapasów.
Ogród mam już na zimę ogarnięty, zostały nieliczne już róże do obsypania i ostatnie wysiewy. Coś mi się też samo na rabacie wysiało, zastanawiam się, czy to przylaszczki czy cyklameny? Wolałabym aby cyklameny



Dopytam jeszcze: siana przez Ciebie gillenia skiełkowała?
Ponowiłam próbę, może się uda?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 19:40, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Jesień miałaś bajecznie piękną i uważam , ze bardzo nam fotek poskąpiłaś
Więcej proszę bo jak z takim niedosytem można gości zostawić?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 20:16, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Sylwio







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 20:31, 16 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Niesamowite miejsce stworzyłaś Mam nadzieję, że to nie koniec sesji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:45, 16 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Tamaryszek napisał(a)
Jak się cieszę, że mogłam zobaczyć ogród Vity, chociaż tutaj, relacja Ewy świetna. Zazdroszczę Wam tego spotkania. Ogród z rozmachem i z klasą, wyrafinowany. Pięknie!


Moja radość większa, po raz pierwszy widziałam ogród Tamaryszka. To dopiero było przeżycie! Spotkanie powtórzymy, w innym ogrodzie, latem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 22:48, 16 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)


Roboty z warzywnikiem jest dużo, ale satysfakcji z własnych warzyw chyba więcej? Właśnie przekopałam jedno z poletek dodając wiór rogowych. Zastanawiam się, chyba ten nawóz miał iść pod ozdobne? Używasz wiór rogowych?
Katel dała mi cynk latem, że jest promocja na ten nawóz i zrobiłam trochę zapasów.
Ogród mam już na zimę ogarnięty, zostały nieliczne już róże do obsypania i ostatnie wysiewy. Coś mi się też samo na rabacie wysiało, zastanawiam się, czy to przylaszczki czy cyklameny? Wolałabym aby cyklameny



Dopytam jeszcze: siana przez Ciebie gillenia skiełkowała?
Ponowiłam próbę, może się uda?


Mączka rogowa czy wióry daje się pod warzywne właśnie, krzaki owocowe - one długo się rozkładają i są nawozem wolno działającym - podobno cudo - ja na razie raz dałam. Nie wiedziałam o promocji - trzeba takie okazje łapać.
Ja jeszcze się grzebię a róże zostawiam na koniec, pewnie w kolejnym tygodniu zacznę je kopczykować.
To chyba cyklameny tak mi się zdaje, przylaszczki mają okrągłe liście - choć u Ciebie nie wiadomo masz takie cudności odmianowe.

Misę z nasionami gileni miałam wystawioną w ogrodzie. Jak zaczynała kiełkować to przyniosłam do domu. Potem przepikowałam i porosły piękne sadzonki niezbyt duże takie do 10 cm i nawet kwitły niektóre. Sporo rozdałam a kilka posadziłam. No ale jakoś albo padły a może obudzą się na wiosnę i mnie zaskoczą - bardzo bym chciała.
Czytałam że są niesamowicie trudne w mnożeniu. Tak więc jak miałam siewi cieszyłam się jak głupia. A może powinna zostawić je dłużej w doniczkach bo zbyt małe wysadzalam - nie wiem.
A co teraz siejesz ? ja na razie nic i chyba do końca lutego nic.

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:39, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)







Ach, te Twoje rondo!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 16:49, 17 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
vita napisał(a)


Roboty z warzywnikiem jest dużo, ale satysfakcji z własnych warzyw chyba więcej? Właśnie przekopałam jedno z poletek dodając wiór rogowych. Zastanawiam się, chyba ten nawóz miał iść pod ozdobne? Używasz wiór rogowych?
Katel dała mi cynk latem, że jest promocja na ten nawóz i zrobiłam trochę zapasów.
Ogród mam już na zimę ogarnięty, zostały nieliczne już róże do obsypania i ostatnie wysiewy. Coś mi się też samo na rabacie wysiało, zastanawiam się, czy to przylaszczki czy cyklameny? Wolałabym aby cyklameny



Dopytam jeszcze: siana przez Ciebie gillenia skiełkowała?
Ponowiłam próbę, może się uda?


raczej cyklameny. U mnie siewki przylaszczki bardzo szybko maja trójkątne listeczki.
Faktycznie piękna jesień u Ciebie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies