Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:26, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:25, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
W moim małym ogródeczku - Dorota 17:25, 05 lis 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dorota123 napisał(a)
On uwielbia ze mną piec ciasteczka, z mamą nie pieką. Domki na razie stoją, czekają na kolejne.



To też piękne
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:24, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:22, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:22, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:22, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 17:21, 05 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Sierotko, teraz nic nie stoi na przeszkodzie by taką kronikę sobie stworzyć, jedyną, niepowtarzalną u nikogo. Od początku założenia ogrodu. Sęk w tym, że trzeba tam bywać systematycznie, co kilka dni i wpisywać to co akurat w ogrodzie się dzieje lub działo. A takie uwagi pielęgnacyjne, każdy sobie w necie może odszukać.

I nasza szefowa pisze artykuły, co w danym miesiącu trzeba zrobić.
Powielanie tego chyba nie ma sensu. A swoje własne kartki można i pięknie wydrukować i własnoręcznie swoimi fotkami upiększyć. Po roku, lub kilku, zszywamy, oprawiamy i mamy pamiątkę.

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:21, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:21, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 17:20, 05 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Dziś udało się wreszcie skosić trawnik i zebrać leżące liście

ja od kilku dni po 3-4 h dziennie zbieram liście z rabat - to chyba najgorsza robota jaka jest w ogrodzie

końca jeszcze nie widać

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 17:19, 05 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
nie mam pojacia skad M tego miskanta wytrzasnal i kiedy go posiekal

szyje teraz takie kosmetyczki, jedna jeszcze nie gotowa





i zaraz biore sie za saszetke na pieluchy. Musze na jutro miec gotowa dla kolezanki.
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 17:14, 05 lis 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
tulucy napisał(a)
Na razie odpuściłam. Skoro łyknął rewolucyjkę, to nie będę przeginać na razie. A w to miejsce posadzę albo śliwę Hollywood albo Amanogawę.

Zobacz jaki to chudzielec
Wszędzie go wciśniesz.
Ogrodowe kreacje 17:13, 05 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry

Dużu pięknych migawek i rożnych ujęć z różnych jesiennych przebarwionych roślin u ciebie znalazłam
Na pierwszym zdjatku to kwitnąca świecznica ??
Mieczyk na ostatnim, tak ??Piękny kolorek
Moje już w piwnicy
Aurelllia napisał(a)



Sezon 2017 u Hanusi 17:11, 05 lis 2017
Do góry
Sierotko, powtórzę za Hanią, by podsadzić Hortensję cebulowymi, do gruntu. Wiosną pod hortensją jest pusto, szczególnie u starszych egzemplarzy. Ja sadzę teraz cebule do doniczek z musu, by móc je zabrać w grudniu do nowego ogrodu.
Kiedyś posadziłam je w dużym wiklinowym koszu,wyłożonym czarną folią z perforacją, bo spóźniłam się z terminem, , przetrwały w zacisznym miejscu, ale potem były ozdobą tarasu. Do małych doniczek nie sadziłam.
Hortensję zostawiłabym, jej suche kwiatostany są ozdobą zimą.

Haniu, jarmark ceramiki był bardzo mały, ulokowany w dwóch starych podwórzach, nie było wielu wystawców, ale organizatorem był nasz znajomy, więc dla nas było wyjątkowo , zresztą wiesz, lubię to od zawsze...

Kiedy "wielkopomna chwila"? Już się dzieje, teraz tylko formalności
dokończyć...

Edytowałam bo zdjecia dodam.
Rzeczy do ogrodu nie za wiele było

ale ja czegoś do kuchni szukam




Działka prawie w Borach Tucholskich 17:06, 05 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Joanna przyznam się bez bicia że w dzisiejszym słoneczku po tych szarych dzionkach to byłem zadowolony z tegorocznych przesadzeń i zmian , a góry wiadomo













Sezon 2017 u Hanusi 17:04, 05 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tak Bożenko, wilgotny rok, to nie dla starych ludzi, a i młodzi teraz jakby bardziej chorowici są. Takie mam odczucia co do własnej osoby, że za mało tlenu w płucach i krew wolniej krąży.

Jakaś donica do zakopania w ziemie na zimę. Już wszystko macie posprzątane?
Ja jeszcze kilka roślin mam do przechowalnika schować, i tę donice też.


Podwórkowa rehabilitacja 16:57, 05 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Do góry
ryska napisał(a)


No tak, zapomniałam o gąsienicach.
Ale spróbuję, dziękuję za Twój głos




Dobrze się miały te, które stały pojedynczo pomiędzy innymi roślinami . Te stojące obok siebie były zjadane przez gąsienice. Trzeba pamiętać, żeby nie robić monokultur
Cudowny czajniczek Ryski, kultowy niemalże
Poziomki - szkoda, że nie dojrzeją. Zbliżenia śliczne
Moja działka na Dębowym Lesie 16:56, 05 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Aurelllia napisał(a)


Przepiękna kompozycja a co najważniejsze wszystko z własnego ogródka - do pozazdroszczenia

Dla m,nie też to ważne i swoje dynie bez nawozu.
I ładnie trochę jesienne trasy po zdobią i potem pysznie.
Np. sernik z dynią
Blaski i cienie nowego życia 16:49, 05 lis 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Kindzia napisał(a)
Zebrinusy zwykle kwitną, chociaż u mnie w tym roku też nie chciały...może przez dzielenie wiosną, bo są też niższe niż zwykle...

Ten Twój pierwszy miskant to nie jest ML. One nie są jeszcze takie brązowe. Dzisiaj wiązałam, zielenizny jeszcze i kwitną u nas bardzo rzadko. Kiedyś Irence się udało, ale tam inny klimat...


Acha, czyli nie ML. To jakiś inny będzie. Grunt że ma fajne miotełki i jako pierwszy kwitnie. Nie dzieliłam go jeszcze.


A Gracek przytarasowy dziś zabrał się Za kwitnienie. Rychło wczas i zobacz hortensję Twoją Red Baron- odratowana ale ma rozmiar mniejszy od rozchodników, tyle urosła w tym sezonie.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies