Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 21:42, 13 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Nigdy nie miałam hiacyntow mam ochotę na nie bo ładnie pachną
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
zoja 21:45, 13 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
wrobelki napisał(a)
Nigdy nie miałam hiacyntow mam ochotę na nie bo ładnie pachną


możesz spróbować posadzić jesienią, ale z doświadczenia tegorocznego Ci napiszę, że te moje sadzone jesienią zaczęły kwitnąć dopiero niemal w maju,
w międzyczasie kupiłam podpędzone w markecie i posadziłam na rabacie przed wejsćiem i tymi cieszyłam się ze dwa miesiące
w tym roku nie będę sadzić hiacyntów - kupię wiosną w markecie i wtedy wsadzę do gruntu
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
wrobelki 21:53, 13 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Myślałam ze takie z marketu padna szybko. Dwa miesiące kwitnienia mnie przekonały żeby czekać do wiosny Chyba że jesienią nie wytrzymam presji Ciekawi mnie czy moje tulipany w runiance w przyszłym roku zakwitna, chcialam w niej dosadzic ich więcej ale szkoda mi w niej grzebać bo ładnie się rozeszła Muszę więc znaleźć nowe miejsca na cebulowe
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
zoja 22:12, 13 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
wrobelki napisał(a)
Myślałam ze takie z marketu padna szybko. Dwa miesiące kwitnienia mnie przekonały żeby czekać do wiosny Chyba że jesienią nie wytrzymam presji Ciekawi mnie czy moje tulipany w runiance w przyszłym roku zakwitna, chcialam w niej dosadzic ich więcej ale szkoda mi w niej grzebać bo ładnie się rozeszła Muszę więc znaleźć nowe miejsca na cebulowe


ja kupiłam takie nierozkwitnięte - dałam do ziemi i przetrwały wszystkie zimna i przymrozki a potem rozkwitły jak było cieplej
tak samo kupowałam krokusy i narcyzy
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
22:14, 13 sie 2017
Ja sadziłam jesienią 20 szt z L. i kwitły mi długo i wcześnie, byłam zdziwiona, że tak długo kwiaty miały. Ale też pierwszy raz miałam w takiej ilości na zewnątrz.
kasja83 12:53, 17 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
wrobelki napisał(a)
Myślałam ze takie z marketu padna szybko. Dwa miesiące kwitnienia mnie przekonały żeby czekać do wiosny Chyba że jesienią nie wytrzymam presji Ciekawi mnie czy moje tulipany w runiance w przyszłym roku zakwitna, chcialam w niej dosadzic ich więcej ale szkoda mi w niej grzebać bo ładnie się rozeszła Muszę więc znaleźć nowe miejsca na cebulowe

Podejrzewam, że z nadejściem zimy-wielu posiadaczy ogrodów będzie poszukiwać miejsca na cebulowe...
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
wrobelki 20:42, 17 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam po bardzo długiej przerwie. Staram się podglądać co u Was słychać. Ostatnio tak ciężko z czasem, że tylko wpadam i nie zostawiam nawet śladu
Oczywiście nie powstrzymałam się i nakupiłam cebul w tym roku poszalałam z tulipanami Ponieważ wiosną czułam niedosyt tulipków w runiance to dosadziłam 50 szt do runianki i 30 szt do gazonów. Zastanawiałam się nad hiacyntami między czosnki a rozplenice, ale kupiłam śliczne tulipany "Huis ten bosch". Myślę że będą tam ładnie wyglądać. Między czarne tulipany które rosną w lawendzie będę jeszcze dosadzać 60 szt. 'Salmon van eijk'. Myślę że powinno wystarczyć Ku pamięci

Jesienny gwizdek
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 20:57, 17 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Nie pisałam długo co nie znaczy że nic nie robiłam niestety nie udało się jeszcze dokończyć wszystkiego, ale powoli widać o co chodzi Właśnie wczoraj posadziłam tu 300 tulipanów przed trawami i hortkami pas żółtych i czarnych tulipanów, a za murkiem drugi pas czerwono czarny (specjalnie dla moich chłopaków. Reszta rabaty za murkiem będzie robiona wiosną będzie to powtórzenie tej rabaty z przed kratek ( rozplenice, azalie, hortensje, mieczyki i oczywiście tulipany). Za murkiem od grilla będzie ozdobna trawa lub tawuły. Po drugiej stronie grilla myślę o cisach, rozplenicach, tawułach w pasach i między cisy, a rozplenice białe lub blado różowe jeżówki.
Tak było w czerwcu:

A tak teraz:

Tulipki ku pamięci:

____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
kerii 23:45, 17 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
No kobieto odwaliłaś kawał roboty z tymi murkami super to wygląda. I plany wiosenne też fajne. Bedzie pięknie

A z tawułami nic nie robię nadzwyczajnego w tym roku po raz pierwszy nie pozwoliłam im zakwitnąć. Cięłam chyba ze 3 razy, pierwszy raz standardowo na wiosnę potem jak zaczęły wypuszczać na kwiatki i potem jeszcze raz je trochę wypitoliłam bo jakieś takie wielkie za bardzo rozrośnięte mi się wydawały. Po tym ostatnim cięciu jakieś takie drobne listki wypuściły, za to zieloniutkie.

Teraz nic nie rób bo i tak za chwilę listki całkiem opadną na wiosnę obetniesz, ja moje tnę dość krótko, na jerzyka
____________________
Jola Moja glebo terapia
kasja83 12:42, 18 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ale różnica!!!Od razu większy ład się zrobił.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies