Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 16:43, 31 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


był szron a one dzielnie trwają




Zakręcony ogród 15:25, 31 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
makadamia napisał(a)
Bardzo prawdopodobne jest, że do altanki będzie się na początku chodziło przez trawnik.
ALE:
- jak zrobisz tą rabatę dookoła domu, to droga na skróty zostanie zamknięta i ścieżka się przyda;
- ta ścieżka przewidziana jest nie tylko jako droga do altany ale też droga z tarasu dookoła domu (na front) - zwłaszcza jak pojawi się ta duża rabata
- no i służy jednocześnie jako opaska: pod okapem dachu raczej nic nie posadzisz, więc żeby z tarasu nie było widać takiej brzydkiej przerwy pomiędzy ścianą a roślinami wymyśliłam właśnie tą ścieżkę.

Także jest to "ścieżka multifunkcjonalna"


Rozumiem i prawie się zgadzam. I jako ,że negocjacje z Tobą póki co się udają to może pójdziemy na mały kompromis . Co powiesz na to aby poprowadzić tą ścieżkę od tarasu ale tak,żeby zaczynała się na rogu schodów. Mniej więcej tak :

Wtedy mam pewność,że będzie wykorzystana
Działka prawie w Borach Tucholskich 15:11, 31 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
trawnik nie miał sznns

sosna wydmowa Anna Aurea plus maluchy z przechowalni





Zielonym do góry... 14:57, 31 paź 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Do góry
Krakus napisał(a)
dzisiaj paskudnie ale ostatnio nas mgły nawiedzały i udało sie coś w niedzielę uchwycic





Magicznie...

Na wiosnę tego roku wiały u nas mega silne wiatry i moja trampolina wyglądała niemal identycznie... Wydawało mi się, że już nic z niej nie będzie. Ale M pokombinował i może jeszcze trochę posłuży. Pierwsze co zrobił to dobrze ją zakotwiczył

Małe Krakuski urocze

Witam się u Ciebie oficjalnie
Od nowa ... na przekór wszystkim 14:50, 31 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
strzałką zaznaczyłam, naprzeciw przyszłej altany



Co się stało kwiatom ... 14:29, 31 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
Piotr, mam tylko ML, ale nie lubię ich,mają ostre źdźbła, kaleczą ręce jak coś przy nich robię, więc ścisnęłam je tylko w talii ,albo jak kto woli zrobiłam kucyki , proso też ściśnięte w pasie
potrafisz zrobić dziewczynkom kucyki to świetnie,trening czyni mistrza warkoczyk łatwo się robi .
ML


Ogród Mirelli 13:59, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
I takie drobne chryzantemki w domu



Koniec
Ogród Mirelli 13:57, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Już wychodzą nowe rozchodniki

Ogród Mirelli 13:57, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Tak fajnie przebarwiona hortensja, szkoda, że złamana

Ogród Mirelli 13:55, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Jeszcze kwitnące kosmosy czekoladowe

Ogród Mirelli 13:52, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Donicowa drobnica tak podziwiana u Joli z Lawendowego

Ogród Mirelli 13:50, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Turki kwitną w pełnym rozkwicie i sporo jeszcze pąkówek

Ogród Mirelli 13:49, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Donice

Ogród Mirelli 13:46, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Tak wyglądają obecnie białe rozchodniki odmiany Stardust

Ogród Mirelli 13:41, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Podwiązane rozchodniki, a szczypior na dole to czosnki główkowate już takie duże

Słoneczny Ogród 13:34, 31 paź 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Daria przejrzalam twoj watek znowu od poczatku bo chcialam zobaczyc tego "esa floresa" i teraz jak wyglada.
Poddaje ci pod namysl zrob jeszcze jeden "es flores" taki sam ok 6-7 m w strone drogi lub troche szerszy ok 1,5 m i posadz tam rozplenice jedna od drugiej ok. 1,5 m i milorzeby na pniu lub tawuly na pniu te zolto-zielone. Aby nie bylo lyso nim trawy odrosna posadz orliki i tulipany, kocimietki groniaste, lawendy, werbeny patagonskie jak rozplenice beda juz duze a werbena jeszcze wyzsza.
Pozniej trawniczek zrob i to wszystko.

Bedzie bosko ja to juz widze.

Zrobilas juz duzo i wszystko fajnie wyglada. Skalnisk ladny tylko nie wiem w ktorym miejscu ogrodu on jest jakas skarpa.

Nie znam zazw swoich traw, bo nie wiedzialam,ze beda potrzebne.


Ela, zawsze jestem bardzo zadowolona z Twoich odwiedzin, doceniam podpowiedzi i odpowiedzi
Es-flores , ten który jest muszę lekko zmienić, a mianowicie ściąc jeden koniec ( od drogi wjazdowej). I tu na szybko podmalowałam jak to by miało byc .

To co na czarno przekreślone, to juz jest wykopane i zabrane.
To co na pomarańczowo to jest do wykopania, do wykopania zostały jeszcze ze 4 tuje sprzed szpaleru hortensjowego.
Przez to, że zlikwidowałam drugą drogę, która była drogą "roboczą" np. dojazd z węglem, muszę poszerzyć główny wjazd aby było wygodniej cofać dużym samochodem .
Drogę zlikwidowałam, przypomnę jeszcze, bo była w sumie zbędna a pomysł ze szpalerem hortensji bardzo mi się spodobał. I to jest prawa strona na powyższym foto.

To co jeszcze zaplanowała, to lewa strona działki,po lewej stronie drogi dojazdowej, której akurat tu na zdjęciu nie widać. Jest tam okrągła rabata i trawnik, ale rabata ta nie daje rady , pomimo obfitych deszczy rośliny miały sucho ( akacja wszystko wyciągnęła) . Tam mam zagwozdkę, musze coś z tym zrobic. Nie wiem czy posadzić tam iglaki, krzewy czy jakieś inne sucholubne rośliny ??????
Za nim wezmę się za inne kombinowanie musze uporządkować najpierw to i jeszcze dołożyć coś do rabaty wzdłuz szosy ( na zdjeciu widać ją tam daleko gdzie 3 stozki i kula na pniu).Tam chciałabym dac im cos płożącego pod nogi , dosadzic zaczęty rząd rozchodnika, przenieśc (wykopać) 3 juki.
Musze sie na tym skupic , zeby to uporządkować i dokończyc.
Dokończyc też musze obszar za oczkiem.

Skalniak z oczkiem jest z drugiej strony domu. Tak jakbyś od hortensjowego szpaleru prosto szła.
Ogród Mirelli 13:32, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Hortensje ogrodowe przybrały ciekawe kolory

Ogród Mirelli 13:30, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Ogród Mirelli 13:27, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Ogród Mirelli 13:25, 31 paź 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Wyszłam na chwilkę i klika jesiennych zdjęć pstryknęłam



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies