Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Bajkowy ogród Weroniki 00:48, 25 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Jeszcze pokażę Zagorę bo jest jak z baśni. Może dodam dla porównania zabudowania na południu "magiczne" w kolorze ziemi i te nad oceanem w kolorze bieli z dodatkiem błękitu. Zauroczyły mnie mozaiki marokańskie, aż się chce pokazać szkołę koraniczną i najpiękniejsza medresę Ben Youssef w Marrakeszu, może jeszcze suki (kramy/sklepy) z piękną odzieżą, babuszami, przyprawami, lampami...Ale to potem, jak nie będzie protestów, że przynudzam lub nie na temat.
Teraz Zagora, gdzie pomieszkaliśmy króciutko. Nasza wycieczka to lot do Agadiru a potem objazdówka po Maroku i co dzień inny hotel i trasa autokarowa od 200 do 380 km.




OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 00:39, 25 paź 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Dzisiaj kolejny raz odwiedziła mnie ogrodowiskowa "niewidzialna ręka" ( dla młodszego pokolenia informacja :to był taki młodzieżowy czy dziecięcy seryjny program w TV propagujący bezinteresowną i anonimową pomoc pomoc potrzebującym ) albo raczej taka dobra dusza co spieszy z pomocą każdemu...i po cichutku podrzuciła mi pod drzwi taką oto przesyłkę :
Gożdzikowa - wiejski ogród 00:36, 25 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
gobasia napisał(a)


Violu już tylko trawki mi pozostały co jako tako wygladają...reszta zniszczona ciągłymi opadami

A te kropelki to z mgły



Basiu czy to sreberko a nie kropelki mgły. Przyroda tak pięknie wszystko komponuje.
U wszystkich tak samo, każdy się napręża aby coś pokazać a to takie resztówki kwiatów. Przecież 5 lat temu pamiętam jak dziś 26 października (bardzo nie dobra data dla mnie) było mroźno i padał śnieg.

U mnie jeszcze berberysy zielone nie zmieniają koloru, w zeszłym roku były cudowne o tej porze.
Bajkowy ogród Weroniki 00:25, 25 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry




Bajkowy ogród Weroniki 00:20, 25 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry





Bajkowy ogród Weroniki 00:16, 25 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Jak napisałam o Saharze, to i dodam fotki.
Szkoda, że nie mogę przekazać dotyku drobniutkiego, czerwonego i ciepłego piaseczku.





Bajkowy ogród Weroniki 00:02, 25 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
W Ouarzazate znajduje się studio filmowe Atlas. My się zatrzymujemy tu dwa razy, jadąc na Saharę, i w drodze powrotnej.




W pobliżu jest najsłynniejsze studio filmowe Maroka, Ait Benhaddou (wpisane na listę UNESCO)mieszczące się w ufortyfikowanym miasteczku na wzgórzu.
Niestety, moją wspinaczkę zakończyłam przed startem pod wzgórzem. Po wcześniejszej przejażdżce na wielbłądach i jeepach (chyba?) moja prawa noga znów odmówiła chodzenia i bolała coraz bardziej.
Ptasi gaj 00:02, 25 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
Wczoraj była u Mirki dyskusja na temat świerków serbskich chciałam pokazać moje. Sadziłam je 3 lata temu miały ok. 1,5 metra.

Ten bardzo ładne sztuki



Serb z prawej strony foty ma 2 przewodniki



To moje pupilki choiny kanadyjskie, to na froncie jest najładniejsza od 3 lat cięta i pięknie jest zagęszczona. Jak byłam w tym roku w szkółce podwarszawskiej to taka sama w donicy kosztowała 1700 zł



Lubię też cyprysiki nuthajskie bardzo majestatyczne drzewka. Ten który pokazuję, bardzo długo nie mógł ruszyć wzrostowo, ale od 2 lat nadrabia straty.

Ptasi gaj 23:45, 24 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
Dzisiaj wyciągałam rośliny nie zimujące m.in. ściborę jakież ma korzenie w przyszłym roku zrobię z niej cztery. Musiałam siekierką odrywać korzenie.



Kalina Kilimandżaro w donicy wiosną przesadzę do gruntu. Dosyć ładnie urosła, zaczęła znowu kwitnąć ile ma kwiatostanów.





Mam takie dwie horty nie pamiętam nazwy gdzieś mam zapisane, ale dosyć długo sie trzymają.





Ptasi gaj 23:33, 24 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
Zawsze każdą wiosnę pryskam róże miedzianem i jest spokój przez cały rok. Moje róże są zdrowe, ale liście już żółkną.

Jeżeli mowa o różach to jeszcze dzisiaj zrobione w marną pogodę

Róża Bonica



Piękna róża ale co z tego, ciężka namoknięta



Ta róża ma dziwny kwiat płatki jakby z papieru







Bajkowy ogród Weroniki 23:32, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry




Co się stało kwiatom ... 23:31, 24 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
Piotr, hortensja (Limka) jeszcze bardzo różowiutka ,kloniki są dwa,liście na trawniku należą do Red Clouda, liście na kamyczkach należą do Dissectum Garneta, zagościły u mnie w ogrodzie w 2015 roku.
Kasja, dziękuję, to natura jest artystką..ja ją tylko staram się uchwycić w obiektywie,jeszcze jest ciężko ...ale się staram.
Migawki z dzisiejszego smętnego dnia.





Bajkowy ogród Weroniki 23:22, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Studio filmowe ATLAS ma piękne widoki i najlepsze światło, dlatego zjeżdżają się tutaj filmowcy z całego świata by kręcić filmy, np. Gladiator, Kleopatra, Klejnot Nilu, Mumia itp. Miejscowi często statystują, w tym nasz przewodnik, dzieci przedstawione niżej.





Bajkowy ogród Weroniki 23:11, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Oazy, wąwozy...




Pszczelarnia 23:11, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Magiczne zdjęcia. Porządek zawstydza. Jak ja Ci tych bukietów czasem zazdroszcze byloby na czym ćwiczyć[/quote

Nawigatorko, gdzie Ty widzisz porządek? Jakoś nie kojarzę mojego obejścia z porządkiem, choć porządek lubię.

W tym roku selery miały dużo wody - tak lubią.






Ogród w Tarnowie 23:05, 24 paź 2017


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
To jeszcze trochę jesieni która tak jak wiosna zachwyca kolorami











Pszczelarnia 23:03, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Widok ogólny roboczy: czeka mnie jeszcze wysadzenie cisów zapasowych (fastigiata) z warzywnika, gdzieś indziej. Bo po całości rosną już jednakowe jabłonki, te otrzymają bambusowe stelaże na jakiś (dłuższy) czas.

Moja działka na Dębowym Lesie 23:02, 24 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Milka napisał(a)
Ale seria pięknych ujęć, jesiennego ogrodu te listki mnie zauroczyły

Irenko dziękuję.Nie mam traw, jak u ciebie pięknych.
Ale u mnie już resztkowe kolorki i widoki.
To cieszę się,że chociaż listki ci się podobały w moim wydaniu

Eukomis zdjatko zrobione.I został już wykoany.


Pusto i nudno się robi w ogrodzie.
A Hortensja dębolistna jeszcze inaczej piękna



Bajkowy ogród Weroniki 23:02, 24 paź 2017


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Przepiękne widoki z okien autokaru i nie tylko, podczas przejazdu przez Góry Atlasu Wysokiego i Antyatlasu trasami 370km/dziennie.





Moja działka na Dębowym Lesie 22:53, 24 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sierotka napisał(a)
Aneczko tez je widziałam z okien samochodu ,jadąc do naszego cudownego miejsca na ziemi.Nostalgia mnie pochwycila w swoje ramiona ,lecz nie mogłam się zatrzymać a szkoda .Ale może jeszcze uda się mnie sfotografować cudowną jesień i skrobnąć o niej tutaj I wrzucić foteczki .Pozdrawiam serdecznie☺


Fajnie, ze i tak mogłaś zobaczyć te klucze odlatujących ostatnich ptaków.To niesamowity cudny widok natury.
My tam na Dębowym mamy swoiste a nawet lepsze Mazury,Bliżej miasta, tylko 20 km od miasta.Klimat świetny, cieplejszy niż na Mazurach .I wodę i kajaki i rowerki i lasy i łąki i czyste powietrze tam mamy.
Mam nadzieję,że uda ci się uchwycić jeszcze piękno mijającej jesieni.I tego sezonu.To zawsze szkoda, jak sezon się kończy.
I rok nie tylko w ogrodzie ale i niebawem i w naszym kalendarzu.Za szybko ten czas ucieka.
Dziękuję, i pozdrawiam również cieplutko


Ostanie królowe lata


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies