Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 23:11, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
nawigatorka napisał(a)
Magiczne zdjęcia. Porządek zawstydza. Jak ja Ci tych bukietów czasem zazdroszcze byloby na czym ćwiczyć[/quote

Nawigatorko, gdzie Ty widzisz porządek? Jakoś nie kojarzę mojego obejścia z porządkiem, choć porządek lubię.

W tym roku selery miały dużo wody - tak lubią.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anabell 00:05, 25 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ewa - szklarenka o tej porze będzie przechowalnią przed zimą i wczesną wiosną podobną funkcję spełni.
W mojej teraz też mydło i powidło.
Wczoraj sprzątałam łęty pomidorów, czyściłam zagony i ponownie zastawiłam karpami dali do przeschnięcia.

Dalie u Ciebie stoją bez wiązania, a ja pętam i dziś ściągałam sznurki, bo nie mogłam zabrać się do wycinki. kilka jeszcze wykopałam.
U mnie wykopki jeszcze będą trwały długo.

To dobra myśl, zrobić bukiety z dali na stołach ogrodowych, dłużej postoją jak w domu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mira 00:37, 25 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa dojrzałam fotel - świetny.
Tak w takiej szklarni kącik ogrodniczki to jest konieczność - ja bym tam przepadła .
Te eukomisy coś jak u mnie - no ale ja w tym roku za późno je wysadziłam i jakoś mało dbałam, potrzebują na start kopa - jakiegoś zasilenia.

Kroksomie zostawiam w gruncie i mieczyki - zakładam że przetrwają.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ana_art 07:58, 25 paź 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Jak patrzę na te łany zawilców to mam zapotrzebowanie na zawilce, tylko teraz muszę miejsce im znaleźć
Czy rdest jeszcze tak pięknie kwitnie?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
tulucy 08:15, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Niezmiennie pięknie. Choć się zmienia...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 09:09, 25 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aż dziwne, że nie byłam w Twoim wątku wcześniej, bo ostatnie zdjęcia mnie urzykły, o wizytówce nie wspomnę. Bardzo klimatyczne miejsce stworzyłaś. Szkoda, że teraz zima, to będzie mniej fotek Nadrobić wszystkiego pewnie nie dam rady wstecz, ale z pewnością i przyjemnością zajrzę w starsze posty

Zostawiam pozdrowienia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 09:23, 25 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pszczelarnia napisał(a)
I o dereniach (post dla Urszuli i Kasi z Wro z Kieł.). Dałam Wam kiedyś gałązki derenia rzekomo Ivory Hallo. Ale w tym roku dostałam od Danusi 2 prawdziwe Ivory Hallo - piękne egzemplarze i teraz wiem, że nie macie chyba IH. Ten mój jeden to była pomyłka szkółkarska. Teraz widać różnicę. Może się mylę?

N1 1, pomylony Ivory Hallo?



NR 2 Ivory Hallo od Danusi





ten pierwszy wygląda wypisz wymaluj jak mój sibrica variegata, też ma niebieskie owocki i różowiejące liście - oba w pewnym momencie wyglądają niemal identycznie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 09:39, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ana_art napisał(a)
Jak patrzę na te łany zawilców to mam zapotrzebowanie na zawilce, tylko teraz muszę miejsce im znaleźć
Czy rdest jeszcze tak pięknie kwitnie?


Tak, ten rdest 'Blackfield' ciągle kwitnie - aż dziwne, bo 'Fat Domino' i 'Firetail' to już mają zasuszone kwiatostany ale jeszcze trzymają kolor.


Zawilcom może być dobrze w Twoich hostach pod brzozami (na początek porządne doły z dobrą glebą) albo przy buraczkowych hortensjach z boku. Te rosną pod starą jodłą koło niebieskich host, mają bardzo trudne stanowisko w półcieniu, im daję co roku albo kompost albo obornik wiosną.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:46, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Ewa dojrzałam fotel - świetny.
Tak w takiej szklarni kącik ogrodniczki to jest konieczność - ja bym tam przepadła .
Te eukomisy coś jak u mnie - no ale ja w tym roku za późno je wysadziłam i jakoś mało dbałam, potrzebują na start kopa - jakiegoś zasilenia.

Kroksomie zostawiam w gruncie i mieczyki - zakładam że przetrwają.

pozdrawiam


Krokosmie będę mnożyć - pędzić, dlatego wykopałam. Do tej pory zawsze zimowały (od 4 lat).

Tak, holenderski fotel się pojawił.
Pamiętasz?



A Aldona ma taką pamiątkę z Holandii:










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:49, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasia_CS napisał(a)
Aż dziwne, że nie byłam w Twoim wątku wcześniej, bo ostatnie zdjęcia mnie urzekły, o wizytówce nie wspomnę. Bardzo klimatyczne miejsce stworzyłaś. Szkoda, że teraz zima, to będzie mniej fotek Nadrobić wszystkiego pewnie nie dam rady wstecz, ale z pewnością i przyjemnością zajrzę w starsze posty

Zostawiam pozdrowienia!


Ogniście Cię witam widoczkiem holenderskim:





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies