Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W cieniu - zacieniona 18:42, 23 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
an_tre napisał(a)
ja też, polikwidowałam donice, zadołowałam rośliny, które na miejsca stałe pójdą wiosną ale jeszcze sporo pozostało do zrobienia

Donice mam zadołowane już dawno...zostały tylko dwie duże,kwiaty w nich jeszcze dobrze się trzymają,poczekam aż je zmrozi.Byliny już wycięte bo wiosną jest tyle liści,że trudno się dokopać i nic nie widać.
W cieniu - zacieniona 18:36, 23 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
A ja ten ułamek wykorzystałam w ogrodzie. Zdjęcia spadających liści też mogą być piękne!

U nas było słonecznie około południa...po 15 zaczęło padać.Nic nie robiłam...leniuchowałam.

...dziękuję za pozdrowienia w imieniu Ani.
Ogród z łezką II 18:35, 23 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Kindzia napisał(a)
I jeszcze jesienne zdjęcia mam



piekne
Ogród z łezką II 18:33, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry


rozchodniki są prawdziwą ozdobą teraz



i jeszcze słabe zdjęcie żółtka, niestety pogoda w niedzielę rano już nie rozpieszczała

To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:32, 23 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Bardzo mi się ta rabata podoba teraz, pokaż jak wygląda wiosną i latem?
Ogród z łezką II 18:29, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
floksy



i róże


Ogród z łezką II 18:27, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ogród z łezką II 18:25, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Jeżówki jeszcze chcą


Ogród z wilkiem zamkn. 18:25, 23 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Anusia .... dobrze ,zostawię , przynajmniej w tym sezonie ..... .
chcę odsunąć się z roślinami od płotu - żebym nie musiała sie wkurzać na psa ... po prostu odpuszczam 1 m dla mojego i psiego,spokoju

O tu przy ciemnym płocie chce zrobic pusty metrowy pas i dopiero rośliny ( tam pomiędzy wisienkami są 3 vanilki i 3 gracki - ścięte ,bo psica połamała - nie wiem czy wyjdą na wiosnę ) kamory są torem przeszkód
Dla Ciebie moje rózie
Ogród z łezką II 18:24, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Łubinowi się pomerdało...tojad planowo



Larissy też są niezmordowane



Ogród z łezką II 18:21, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
I jeszcze jesienne zdjęcia mam





Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:14, 23 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
W niedzielę pomimo deszczowej pogody pojechaliśmy na spacer do lasu w okolicach Ojcowa. Plus - mało ludzi. Nie zabierałam aparatu, bo padało, więc zdjęcia tylko z telefonu
Ogród z łezką II 18:11, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
ewsyg napisał(a)
Kasiu, lubię Twój ogród. Masz przepięknie. Mnóstwo kwiecia jeszcze u Ciebie. Baronezze spisała się na medal, miała dużo kwiatów. Sporo jeżówek jeszcze ma u Ciebie kwiaty. Moje już prawie wszystkie przekwitły No cóż, należy się nam i roślinkom odpoczynek. Pozdrawiam

To bardzo miłe co piszesz Ewcia Już mi się kwiatki kończą w ogrodzie, w sobotę ścinałam. Ale daliowy bukiecik mam



Ścinałam też vanilki do suszenia. Nie wiem dlaczego, ale akurat te bardzo mi latają w zimie po ogrodzie. I schną sobie w wazonie



Baronesski to róże, z których jestem bardzo zadowolona. Są na prawdę godne polecenia, kwitną nieustająco



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:11, 23 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:08, 23 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
To ostatnie zdjęcia przed deszczową pogodą, która zapanowała od niedzielnego poranka.




Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:06, 23 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Krakus napisał(a)
Piękną nam jesień pokazujesz...Glediczia bardzo fajna...musze jeszcze odszukać z wiosny i ten limonkowy kolor zobaczyć

czy dobrze widze i to oliwka? wstawiasz na zime do garażu ? jakies problemy wlecie były przy takich upałach? dużo podlewania?


Tak to oliwki, mam dwie od 2011 roku. Bez problemu znoszą upały w donicach. Naprawdę to mocni zawodnicy. I do tej pory nic im nie dolegało. Żadnych oprysków. U mnie stoją na południowym tarasie i nie ma potrzeby częstego podlewania. Nawet nie martwię się o nie jak wyjeżdżam na tydzień. Tylko minusem jest to przetrzymywanie w zimie. Jak przetrzymuję je w nieogrzewanym garażu z oknem. Wystawiam w kwietniu/maju zależnie od pogody. Przycinam część gałązek i zabezpieczam tylko, gdy zapowiadają jakieś większe majowe przymrozki.

Żebyś nie musiał odszukiwać to dla ciebie glediczje na wiosnę 2012 rok.


Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 17:56, 23 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Joasiu.
Jaka to hortensja?
JoannA napisał(a)
Gożdzikowa - wiejski ogród 17:53, 23 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Monia81 napisał(a)
Basieńko no cudna jesień, a zdjęcia rozplenic majsetrsztyk


dziękuję Monisiu

podczas mgły szczoteczki rozplenic wyglądają przepięknie...

irga za to daje ładny czerwony kolor i jakoś ta jesień wyglada

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 17:51, 23 paź 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Magleska napisał(a)
Przepiękne jesienne kadry
Ja tą glediczję mam posadzoną przy samym tarasie .....nie wiedziałam ,że aż taka duża rośnie ...... ilu letnie są Twoje ?
I jeszcze mam pytanie o zywoplocik przy ognisku .... to graby ? Buki ? Zadowolona jesteś z niego? Szybko na wiosnę rusza ? ...pytam ,bo kombinuje troszkę zakryć moje ognisko

To nie jest wielkie drzewo, ale piszą, że dorasta do 8-10 metrów wysokości i 6 szerokości. Ja mam cztery i każda ma inny pokrój i wielkość a sadzone w tym samym czasie. Dość nisko się rozgałęziają i ja na początku obcinałam im niektóre boczne gałązki. U mnie rosną od 2009 roku. Tu na zdjęciu ledwo widoczne patyczki pod ogrodzeniem.

Ten żywopłocik mam z buka. Czy zadowolna? Ogólnie tak, dość późno rusza, bo dopiero w maju i wówczas zrzuca dopiero liście z zeszłego roku. Ale w zimie nie jest łysy.
W tym roku mocno przerzedzony, bo jak wypuszczał młode liście to u nas były majowe przymrozki i część listków przemarzło. Po raz pierwszy tak się stało, ale ten maj był wyjątkowo uciążliwy.
Jest też podatny jak buki na mszycę zdobniczkę bukową, ale wystarczy zastosować jakiś systemiczny preparat i działa.

Sezon 2017 u Hanusi 17:51, 23 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Czyli jest jeszcze życie w ogrodku!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies