Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:04, 03 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, ja już wiele razy próbowałam zrobić jej fotkę, ale i aparacik, i umiejętności widać marne O przepisie na chlebek i ciasteczka pamiętam
a latem kwitły tak cudnie


Haniu, Łucjo, do dzbanuszka koniecznie coś gorącego i ciasteczko


Taka ilość cebulek to nic w porównaniu do tysięcy sadzonych przez innych Ale konsekwentnie wzbogacam się w narcyze Thalia, krokusy i żółte narcyze miniaturowe oraz tulipany botaniczne, to żelazne cebulowe, a odmianowych tulipanów nie wykopuję. Niektóre ładnie przyrastają i powtarzają, inne giną i jest miejsce na nowe Prawdę mówiąc miałam nie kupować za dużo, ale pojechałam drugi raz do A i przepadłam

Makusiu, pastele przeważają u mnie w maju i czerwcu, a jesienią trochę energetycznych barw zawsze się przyda
Dzisiejsze zapłakane Red Leosie i Pomponelle

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:39, 03 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jankosiu, może to być bordowa knautia, w tej doniczce p9 A to z lancetowatymi listkami, zabij, nie pamiętam. Zawilce greckie sadziłam, lawendowy kolor, kwitły bez problemu, ale potem pożarł je bukszpan i nie sadziłam ponownie. "Tylko czosnek" widziałam na blogu
I dobrze, że się odezwałaś, co to za trawę mam? To nie przypadkiem jak u Ciebie z tym ślicznym chwaścikiem



Jolanko, sadzę w grupkach, nie pojedynczo, bo ręka by mi odpadła, nie zachowuję przepisowych odległości, szerszy dołek i wkładam jedną cebulkę obok drugiej. I tak zdumiona jestem, że miejsce znalazłam Tulipanom botanicznym i krokusom to nie przeszkadza, jak się zbytnio zagęszczają to wiosną tuż po kwitnieniu przenoszę je pod hortensje, wówczas jest szansa, by coś tam posadzić, bo teraz wejść trudno. Odmianowe tulipany z niektórymi wyjątkami nie powtarzają w drugim roku przyzwoicie, więc same liściory wyrywam. Na razie tylko jedna odmiana krokusów tak się mamnożyła, że przesadzałam.

Rok bez cynii rokiem straconym. Siane w czerwcu, do skrzyni warzywnej.
____________________
Dwa ogrody
jankosia 22:47, 03 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nie wiem o jaki chwaścik ci chodzi ale trawa może być śmiałkiem, nie musi ale może Czy myślisz o tych moich chwaścikach co z czosnkami? Boszsze , pisząc o chwastach nie naprowadzasz zbyt precyzyjnie
A te zawiłe to chwitly ci w kolejnych latach? Nie są jednorazowkami?

Zdjęcie listków zrobię jutro i wrzucę Ci na chwilę, usunę jak obejrzysz i podpowiedz
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 22:58, 03 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tak przypuszczałam, że to może być śmiałek, ale chciałam się upewnić. Pamiętasz jak byłam u Ciebie i opowiadałaś o tojadach? Chyba
Ponieważ bukszpan zjadł cebulki, to nie było ich w kolejnym roku. Nie potrafię powiedzieć, jak to jest na dłuższą metę. Może będzie wiedziała Basia z wątku Mój 4 arowy azyl.
____________________
Dwa ogrody
jankosia 23:09, 03 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Poszukam, dzięki wiem że można je utrzymać jak się nie podlega latem ale poeksperymentuję Ale co ma dokąd do rzeczy? Bo chyba nie rozumiem, niekumata jestem po takim deszczu Śmiałek ma szorstki liść, jak będziesz go ciągnąć to poczujesz- taki jego znak rozpoznawczy
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Muszelka 19:21, 08 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
paniprzyroda napisał(a)
Madziu

W sierpniu było jeżówkowo, różanie, daliowo, hortensjowo, warzywnie pokażę innym razem, zostało handmade

plan z kredensem na taras wykonany, brakuje mu jeszcze gałek

w poprzednim tygodniu musiałam czymś zająć ręce i głowę, uszyłam poduszki, wcześniej pomalowałam fotele, stolik też dostał nowy wizerunek





Bajeczka! Jestem pod WW
(Wielkim Wrażeniem
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
yolka 19:23, 08 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cudne cudeńka, brawo
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Makusia 19:29, 08 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Czy te meble za taras, które malowałaś są wiklinowe? Jeśli tak, to powied pros9ę jaką farbą?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
paniprzyroda 20:35, 08 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Muszelko, dziękuję Lubię takie zabawy
Makusiu, faktycznie to wiklina, maluje zwykłą akrylową Dekoral, dodaję troszkę wody, bo sama do wikiliny jest za gęsta. Na zimę meble chowam pod dach.

Czekam na słoneczko i ciepłe dni.
Jedyne jabłuszka w ogrodzie





____________________
Dwa ogrody
jolanka 20:45, 08 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Chyba łapówę dałas słoneczku, że tak u Ciebie grzeje Pieknie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies