Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Małej Mi 2017 16:53, 19 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Dla Grabulek...
Ogród Małej Mi 2017 16:51, 19 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Miłkowo - sezon 2016-2022 16:48, 19 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Lawendowy zawrót głowy 16:48, 19 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
lojalna_ napisał(a)
poszalalam dzisaj z fotkami ))



Takie szaleństwo dozwolone
Prawie - jak ogród 16:46, 19 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Toszko
Za brzozami - zachód. Raczej nie wieje, bo u nas dość szczelna zabudowa, wokół mam zabudowania sąsiedzkie. Za brzozami jest wkopana studnia oczyszczalni, dalej drzewka owocowe, skrzynki z warzywami, jagodnik itp. A po prawo garaże. Więc część typowo gospodarcza.

CO chcę osiągnąć zagajnikiem?
Moja działka jest wąska - dom w granicy, wzdłuż domu wjazd i dalej już płot. Stąd wszelkie graże, pomieszczenia gospodarcze (na węgiel, rowery itp) mam w środku Żeby zaparkować auto przejeżdżam pół podwórka, eM jeszcze dalej Więc nie ma się co oszukiwać, ze stworzę ekstra ogród... U mnie jest to część, która oprócz funkcji rekreacyjnej pełni funkcję użytkową.
Miejsce, gdzie chce posadzić brzozy jest widoczne bezpośrednio z wjazdu na posesję, a więc dla każdego z drogi również. Potrzebuję więc czegoś wyższego, coby zatrzymywało wzrok - skracało działkę i jednocześnie zasłaniało tę część gospodarczą. Wcześiej taka funkcję pęłnił jałowiec hortsman posadzony dokładnie z zakończeniem żywopłotu. Teraz, po usunięciu szmba uzyskałam dodatkowe kilka metrów. Dlatego nie ma tam już żywopłotu. Jałowiec też zmienił miejscówkę. Pomysł padł na zakątek brzozowy...
Jeśli źle kombinuję - wal śmiało

Mój styl ogrodu - linie faliste, hortensje, trawy, w których ostatnio jestem zakochana. Raczej ułożone, niż naturalistycznie...

Wrzucam jeszcze raz plan, zebyś nie musiała skakać po stronach:
Miłkowo - sezon 2016-2022 16:42, 19 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


TO pokaz prosze, u nas tez bardzo letnia i jak dla mnie to może tak zostać

Tak do grudnia

miłorzęby zaczynają
ja prawie złota
gałęzie się połączyły


Miłkowo - sezon 2016-2022 16:35, 19 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



W cieniu - zacieniona 16:30, 19 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Jak Twoje zdrówko? Siniaki już zeszły? A ptaszki cudne są!

Wczoraj byłam ponownie u chirurga,wszystko się goi prawidłowo,pęknięte żebro i stłuczone chrząstki będą jeszcze dawać znać o sobie ok dwóch miesięcy...siniaki zmieniają sobie kolor...z dojrzałej śliwki przeszły na żółć...ale to kolory jesieni tak obecne ostatnio w naszym otoczeniu.Mam jeszcze przygotowane wzory ptaszków...ale m.mówi ,że zdąży do wiosny.Ach te chłopy...nie spieszno im...a my takie niecierpliwe,chcemy wszystko na wczoraj.
Wreszcie zakwitła...czemu ona tak zawsze późno u mnie zaczyna? Vistula.
Miłkowo - sezon 2016-2022 16:27, 19 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry

w rowerkach zamiast pomidorów mam carexy


Sezon 2017 u Hanusi 16:15, 19 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Haniu, działasz ostro ogród juz prawie do zimy przygotowany, ale całe szczęście mnóstwo kwiecia jeszcze masz, dalie przecudnej urody.
Wasze wierszyki, jak zawsze piękne, mądre i wyjatkowe, buziaki
A tu chryzantema od ciebie, jest piękna, będę rozmnażać, chyba lepiej mi się podoba, jak jeżówki o tej porze
W cieniu - zacieniona 16:09, 19 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Bogusiu,Aniu...
miło Was widzieć u mnie,gdzie teraz nic się nie dzieje.M. przyciął ostatnio 12 tuj i zrobiło się trochę miejsca na nowe podsadzenia...ale to już wiosną.
Anna i Ogród 16:04, 19 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Makao_J napisał(a)
Szkółka rozchodnikowa na dwa sposoby:

- listki w ziemi


- kawałki gałązek w wodzie

Aniu taka listkowa szkółka to tylko na wiosnę.Teraz nic z nich nie będzie.
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 15:56, 19 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
dzis na obiad "Rzekotki na pomidorowej grzadce"

W cieniu - zacieniona 15:36, 19 paź 2017


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Ewo...zrobiłam nowe szablony...reszta jeszcze czeka...m. na razie wyciął te dwa,nowe wzory.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 15:19, 19 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Wymęczyłam rysunek tylniej rabaty:



Wsadzone są 3 hortki polar bear, rząd 6 szt. dereni elegatissima, opaska z bordowych żurawek, hakone all gold, trawek rad baron, miskanty i berberysy tez wsadzone. Do wsadzenia czekają szmaragdy.
Brakuje kolejnych 3 hortek - i tu nie wiem czy kontynuować polar bear, czyli białe, czy może jakieś z kolorem ale żeby się nie gryzły znowu bordowymi żurawkami, potem są czerwone red barony, derenie na jesień też pędy czerwone, berberysy czerwone, więc taka rabata zielono-biało-czerwona...
Do przesadzenia czekają jeszcze rozchodniki i rozplenice jako front tej rabaty.
Chce jeszcze śliwy wiśniowe nigra lub pissardi kupić i wsadzić jeszcze tej jesieni.

Pytanie nr 1 jak wyżej:

- co z tymi hortkami brać kolejne 3 szt. polar bear więc będzie długi pas 6 szt białych hortek, czy może 3 białe polar bear i 3 np. vanille fraise (ale one są w różu, więc coś mi nie bardzo tu pasuje).

Pytanie nr 2:
- korci mnie wsadzienie na tym uskoku o szer. 1 m, np. 2-3 kulek bukszpanu lub żywotników danica, tak żeby nie było tak montonnie równo i nudno. Niewiem czy nie za ciasno będzie...

To ta rabata (jeszcze przed wsadzeniem części roślin):

Ogrodowy song 15:01, 19 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
frezja napisał(a)
Jeszcze troszkę trawek...



Jeszcze, jeszcze ... . Piękne okazy. Niesamowicie je podsadziłaś tak lekko i swobodnie.
Mój przyszły ogród 14:53, 19 paź 2017

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Do góry
Kolorowa jesień
"Póki życie trwa..." 14:03, 19 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Do góry
no dobra raz kozie śmierć tak sE nasadziłam "PROJEKT z ZLOTU PTAKA " hahaha aaaa i nie ma tam wszystkich roślin ,bo mi sie nie zmieściło ogólnie ,co gdzie
Anna i Ogród 13:51, 19 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Makao_J napisał(a)



Jaka śliczna hortensja! bardzo dużo kwiatów ma!

Cała reszta tak jak mówisz: fajnie się ze sobą zgrywa.
Ujęcie ścieżki też bardzo ładne
Zakręcony ogród 13:38, 19 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
ren133 napisał(a)


Takie miejsce typu domek ogrodnika z przytulonym kompostownikiem można zrobić np po prawo ... zasłonić żywą przegroda np z cisa Sposobów jest wiele ... ważne żeby być przekonanym do tego ... do takiego klimatu ... napisałam co myślę bo tak mi się samoistnie nasunęło ... masz świetną wypadową bazę ... wystarczy odsłonić drewno i w miejsce tujek zorganizować takie miejsce relaksu od drzew wzdłuż ułożonego drewna ... podest z desek nawet takich zwykłych by zostać w klimacie ... byłoby bosko!!! ale wiadomo decyzja należy do Ciebie ... to Twój ogród i to Tobie musi się podobać


Podest będzie Asi wymyśliła

Brązowe kółko to podescik (kropki to drzewa )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies