Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród nad wodą 23:09, 17 paź 2017


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 25
Do góry
Prawa strona od wspomnianego drzewka wiśni - tu ciąg dalszy rabaty to drzewko czereśni potem będzie zrobiona dalsza część: rabata z rododendronami, azaliami i kosodrzewiną, dalej rośnie głóg ostrorogowy i dalej w tle 3 sosny czarne wzdłuż brzegu wody i 5 x krzewuszka cudowna) ogrody japońskie najbardziej mnie inspirują ale też lubię symetrię i porządek w ogrodzie
[img size=360x480]
Od nowa ... na przekór wszystkim 22:53, 17 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
iwka napisał(a)


czyli można i na 50 cm

Przy altanie chciałam jakąś ładną i większą kupić i te kulki powtórzyć, mam jeszcze 7 dużych i kilka mniejszych na przodzie.
Myślałam też o samej śś w trawach, bardzo mnie to kusi

Rabatę mogę jeszcze przedłużyć, dwa graby spokojnie wejdą tylko ona będzie wtedy długa, prawie do blaszaka, nie licząc tej z bukszpanami na dole projektu




Myślałam żeby tu przy tarasie zamiast ŚŚ + kulki powtórzyć jeszcze dwa graby czyli przedłużyć tą rabatę, którą teraz planujesz

Mozna jak trzeba ale Ty możesz poszaleć
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 22:48, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Wow! Ale miałaś farta! Wspaniały rejs!
Haniu były też staropolskie potrawy, strzelanie z łuku i lepienie garnków na kole, mnie najbardziej odpowiadał rejs po jeziorze

Podwórkowa rehabilitacja 22:40, 17 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
I taki kwiatek na dobranoc.
Pod moją opieką do połowy listopada jeszcze.

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 22:26, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry

Wikingowie i ich łódź .........................................







Od nowa ... na przekór wszystkim 22:25, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
ren133 napisał(a)


Ja bym tą ŚŚ dała do tej przy altanie i tam może kulki? albo same ŚŚ w jakiejś trawie
A może pociągnąć tą rabatę z grabami? jeszcze dwa graby by się tam zmieścily ...
Wstyd się przyznać róże maja tam jakieś 50cm


czyli można i na 50 cm

Przy altanie chciałam jakąś ładną i większą kupić i te kulki powtórzyć, mam jeszcze 7 dużych i kilka mniejszych na przodzie.
Myślałam też o samej śś w trawach, bardzo mnie to kusi

Rabatę mogę jeszcze przedłużyć, dwa graby spokojnie wejdą tylko ona będzie wtedy długa, prawie do blaszaka, nie licząc tej z bukszpanami na dole projektu


Ogród pod lasem 22:24, 17 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
No, oto dereń Fajny prezent na rocznicę ślubu Strasznie ciężki, więc się trochę umordowaliśmy próbując go posadzić bez dewastacji sąsiedztwa

W drodze


I na miejscu


100 lat!
Typografia ogrodu 22:23, 17 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
nawigatorka napisał(a)


CO to.za.wysoka trawa? Szukam pod taras
Typografia ogrodu 22:20, 17 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
nawigatorka napisał(a)
[img


Obłędnie to wygląda!
Za rok będzie rabata namber łan na całym Ogrodowisku
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 22:19, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Widoki z łodzi








Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:14, 17 paź 2017
Do góry
ramilka napisał(a)
Ro przedzplenice są piękne ale nie znam żadnej takiej wysokiej, a chodź o to żeby tą lukę między hortkami zapełnić, już się zastanawiam czy nie dosadzić tam więcej hortensji. Na tej rabacie mam rozplenice little bunny, posadzone przed hortkami i z boku też są ostnice pony tails.

Jak dla mnie brak tła, zima pewnie przytłaczająco, dałabym żywopłot, poszerzyłabym rabatę, miskanty z tyłu, najlepiej gracki, bo wysokie i będzie je widać, nie wiem jaka odmiana tych hortensji, hortensje co metr by ładny szpaler wyszedł, przed nimi rozchodniki lub żurawki, albo średniej wysokości trawy, a najlepiej zimozielone carexy, co by zimą było na co popatrzeć ot moje spojrzenie
Moja działka na Dębowym Lesie 22:13, 17 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Ta jest z posiana z nasionek



Turzyca biczowata Bronze Form
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 22:13, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Dziś przy przecudnej pogodzie płynęłam łodzią wikingów po jeziorze i podziwiałam cudowne widoki

na tle chylącego się ku zachodowi słońca.........



bliżej brzegu..........................................................

Moja działka na Dębowym Lesie 22:11, 17 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Teraz mamy piękną złotą, słoneczną, polską , złotą jesień

Troszkę trawek tylko u mnie jest
Tą kupiłam w sierpniu


konwalnik

Red Baron jak pędzelek malutka i cieniutka.ale kupiona w sierpniu i jeszcze podzieliłam na dwie,



Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 22:08, 17 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
siakowa napisał(a)
Jakby ktoś zastanawiał się nad klonem Strzepiastokorym to cudny jest i długo Trzyma liscie kolorowe. Późne lato i jesień.


O! Te same śmiałki
Od nowa ... na przekór wszystkim 22:08, 17 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
iwka napisał(a)


a ile masz miejsca na ML i róże ?

śś mam na dole w lewym rogu i przy altanie/pergoli planowałam. Z tą małą nie upieram się że tam ma być.




Tak teraz wygląda





Ja bym tą ŚŚ dała do tej przy altanie i tam może kulki? albo same ŚŚ w jakiejś trawie
A może pociągnąć tą rabatę z grabami? jeszcze dwa graby by się tam zmieścily ...
Wstyd się przyznać róże maja tam jakieś 50cm
Sezon 2017 u Hanusi 22:08, 17 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tak ten tydzień jest pracowity inaczej. Poprzednie tygodnie były raczej spiżarniane, a teraz prace ziemne.
Ale co zrobię teraz, to wiosną lżej już będzie. Wszystkie byliny przycinam do ziemi Zostawiam tylko trawy i rozchodniki nie ruszane.

To wiosną już będę tylko podziwiać efekty.

New Dawn - nie do zdarcia!


Działeczka Asi :) 22:08, 17 paź 2017
Do góry
asiak napisał(a)
Kochani, sezon się jeszcze nie skończył a ja już planuję zmiany
Chodzi mi o rabatę przed domkiem



Konkretnie chodzi mi o miejsce, gdzie w tej chwili rośnie hortensja. Ponieważ hortensje późno ruszają, wiosną brakuje mi tam czegoś większego.Wiosną między tujami jest płasko. Co mogę wsadzić zamiast hortensji, żeby już wiosną było coś widać?
Rabata w słoneczku do godziny 13 i późnym popołudniem. Na rabacie rosną azalie wielkokwiatowe, różaneczniki ( nie wiem, czy się polubimy ) Przed kranem z prawej strony różyczka Red Leonardo. Doradzicie coś?
Może jakiś iglak, coś na nodze, jakieś inne małe drzewko, róża... ?
Według mnie musi to być coś wyrazistego. W zeszłym roku miałam w tym miejscu rajską jabłoń pienną z czerwonymi liśćmi i nie było jej w ogóle widać.Musi być mrozoodporne


Kurcze Asiu mi przyszła na myśl krzewuszka, są różne, pstrokate, bordowe i zielone - jeśli chodzi o liście, dodatkowo kwitną (na biało, różowo, czerwono w zależności od odmiany), można je ciąć i formować, ale nie każdy je lubi, też specem nie jestem ale rozważyć możesz
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:07, 17 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
leon60 napisał(a)




Dziękuję
Od nowa ... na przekór wszystkim 22:05, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Renia ma trochę inaczej. Bardziej chodziło mi o to by przecinki były kreskami a nie przostokatami i by to przed nimi bylo duzą plamą.
tak wlaśnie zrozumiałam

graby docelowo zostaną trzy, czwarty który tam rośnie tu lucas, dla niego trzeba znaleźć inną miejscówkę, zupełnie nie pasuje do tych.

graby sadzone co 2,5 metra




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies