Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

"Póki życie trwa..." 09:49, 16 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Do góry
ktoś wie co to za miskant? 3szt posiadam.2letni pierwszy raz zakwitł,a myślałam,ze to ML

Miało byc wielkie sadzenie cebul i lipa ...większa połową poczęstowały się przebrzydłe gryzonie! zostały te najmarniejsze ,byłam tak wściekła ,ze nie wsadziłam tych mizerot! A nawet środek grzybobójczy zakupiłam na zaprawianie .....Muuuusze kuuuupić CEBULE!!! Wydatek ,którego miało nie być!
Rododendronowy ogród II. 09:47, 16 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry

i samotny krokus jesienny

Ogród z wilkiem zamkn. 09:46, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
benia9185 napisał(a)
Hej Madziu Witałaś się u mnie witała Dzięki za wgląd i propozycję rozważam takowe a jakże Tylko ,ze ja nie działam z prędkością światła jak Ty i dopiero wiosna trawę zacznę zrywać,ale pierwsze musi byc plan no nie?

A bo ja już sks mam
Plan musi być ,pewnie
Ja tam zawsze na żywioł .........prędkość światła tydzień nic nie robi ,tylko fotki
Jesiennie w prawej ( to po prawej stronie od tarasu ) będę mówić na nią prawa ,bo jest tam wszystko i nazwy nie mogę wymyslec


Tu będę trochę zmieniać ,coś wyższego by sie chyba przydało hm....
Rododendronowy ogród II. 09:46, 16 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Margarete napisał(a)
No właśnie....trudna..
A twój ład jak dziś w słonecznym dniu - już złoty ? Bo mój już pokrył się kolorem.


Las juz ma kolory choc jeszcze dużo lisci zielonych ale w masie juz kolor jest , zobacz.





Ogród z wilkiem zamkn. 09:40, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
kasja83 napisał(a)

A niby kobity na rozmiar nie patrzą...

Haha zależy czego kfiotki for you


"Póki życie trwa..." 09:40, 16 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Do góry
Moja trwiasta z perukowcem,który wrócił zza światów po wiosennych mrozach Trawiasta oczywiście do modyfikacji wiosna,za GĘSTO!!! Juki do wyrzucenia ,jak oczywiście uda mi sie je wyrzucić w całość ma ktos skuteczny sposób na pozbycie sie ich w całości? Trawnik wciąż w połowie po wertykulacji nie miał kiedy G zrobic ,a ja nie dam rady upchac tego sprzęta do kiedy można robić wertykulację?Nie za późno już?

Jesień na dobre się rozpanoszyła w hortensjach

i sukulentach....
Ogród z wilkiem zamkn. 09:35, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Czekam zatem na plany.
Ten dół rzeczywiście szalony taki
Ale wyrównasz i będzie super!

Tu na całkiem prosto zrobię

Zdjęcie pod światło .....
Trawa nie skoszona ,sierść się wala ,nie zawsze może być pięknie

Ale tu widać ,że trzeba poprawić ,nie wiem tylko czy zdzierać darń jeszcze w tym sezonie
I tu jeszcze widać ,że trzeba zmiany -

Duże pole do popisu 09:17, 16 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Kasiu, pierwsza propozycja:



Układu nie zmieniałam, tylko altankę ustawiłam na ukos, żeby widok z niej był na rabatę przy tarasie, a nie na dom.
Ławeczka, plac zabaw zostały tam, gdzie chciałaś.

Zostawiłam drzewa przy domu, dosadziłam drzew przy altanie. Wszystkie posadzone swobodnie, nie w rządkach. Przy altanie mogą być brzozy, ale koło domu bym ich nie dawała: one bardzo śmiecą, a tam je będziesz miała akurat od zachodu i wiatr będzie Ci nawiewał pyłki i liście na całą działkę.

Rabatki przy granicy poprowadziłam tak, żeby na siebie nachodziły: przejście jest zachowane, widok (jeśli posadzisz niezbyt wysokie krzewy) też, a jak sprzedacie tą drugą działkę to bez kłopotu będziecie mogli to przejście zlikwidować.

Solitera na działce B przesunęłam tak, żeby ewentualni kupcy nie musieli go wycinać, jak będą budować dom. Lipę albo dęba czerwonego.

Nie sadziłabym też na tej działce hortensji czy dużej ilości krzewów. Tylko pod północną granicą dosadziłabym parę rodzimych, odpornych drzew - jakieś klony, jarząby, brzozy.

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 09:15, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
siakowa napisał(a)

Pięknie...lekko i zwiewnie-dom niemal w obłokach!
Ranczo Szmaragdowa Dolina 09:10, 16 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




cudownie....
Mój ogród pod lasem 09:09, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
malgol napisał(a)
Niestety, zamiast focic rzekome Silvery musialm dzisiaj odkopac trawnik spod igliwia. Jutro będą fotki carexow bo one też pod warstwa igiel...też tak macie po wczorajszym wietrze? Masakra!!




O mamo...jest zabawa. To właśnie jakby cień jesieni jest.
Pan Maluśkiewicz 09:04, 16 paź 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
MirellaB napisał(a)

Mam takie samo zestawienie


Hihi ładnie, prawda ?
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 09:01, 16 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
beata_m napisał(a)
Bo tych planów na następny sezon jak zwykle mnóstwo no i rabata przdogrodzeniowa doszła bo chodniczek i droga już ułożone, i ogrodzenie do zrobienia (paskudny kamień wyrzucam, będzie wykończonę tynkiem elewacyjnym ...ufff dobrze, że tym paskudztwem nie zrobilismy całości i napędy do bram do zamotnowania i kostka do ułożenia




Ależ Ci zazdroszczę tej drogi .....
Moja glebo terapia 08:57, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
kerii napisał(a)




KONIEC

Miziam dwa sfinksy świetne są w ten sam punkt wpatrzone
Pospacerowałam po każdym zakątku ..........ślicznie ........dużo pięknych zdjęć do cytowania ..... lubię to
Ta rozplenica z wrzosami mi sie bardzo podoba , chyba na skalniaku pod swoje podosadzam
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 08:54, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
beata_m napisał(a)
Bo tych planów na następny sezon jak zwykle mnóstwo no i rabata przdogrodzeniowa doszła bo chodniczek i droga już ułożone, i ogrodzenie do zrobienia (paskudny kamień wyrzucam, będzie wykończonę tynkiem elewacyjnym ...ufff dobrze, że tym paskudztwem nie zrobilismy całości i napędy do bram do zamotnowania i kostka do ułożenia



uuuuu-przedpłocie mówisz będzie się robić. Gdzie nie zaglądam-widzę, że plany 2018 się klarują
Ogrodowe marzenie Mrokasi 08:54, 16 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
mrokasia napisał(a)
Moje nie-gracki zakwitają . Na razie kilka pędzelków i to nie całkiem rozwiniętych ale są . Fota słaba bo z telefonu.



Kwiatostany ma jak moja miskAnt Ferner Osten. Wczoraj wrzuciłam jego zdjęcie. Porównaj sobie.
Mogę usunąć zaraz


Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 08:51, 16 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)
Ale ciepło we Wrocławiu, normalnie lato, dzisiaj 22 stopnie o piękne słońce, aż chce się żyć .
Trawa soczyście zielona, tylko po roślinach na rabatach widać że jesień.
A ja zamiast sadzić zakupy na rabatach choruje jutro muszę się zebrać i powsadzać wszystko.
Najgorzej będzie że szmaragdami, tyle ich jest. Kopania i kopania na kilka dni.

Na wiosnę odgrodzę się od sąsiedniej działki i dam matę wiklinową, żeby chwasty nie psuły mi widoku.

Jak jesteś chora ,to wstrzymaj się z tym kopaniem ,cały tydzień ma być ładny podobno
Faktycznie jak zasłonisz to chwastowisko ,to będzie super
Trawka piękna
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 08:49, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
A tu aż się zatrzymałam, żeby zrobić zdjęcie Pięknie przebarwione drzewo!

Piękne, piękne.Robi się taka jesień, jaką lubię!
Typografia ogrodu 08:43, 16 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
nawigatorka napisał(a)
mam to samo wrazenie i tez ostatnio się nad tym zastanawiam czy cos mnie ominęło...
Jakby cos ja mam usprawiedliwienie

No zabiłaś klina....takie usprawiedliwienie to rozumiem
Jodu można powdychać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies