Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Miejski azyl 12:37, 17 lip 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Do góry
A propos roślin nie nadających się na pełną patelnię
Anemone hupehensis 'Pink Saucer'





Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie 12:36, 17 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
pestka56 napisał(a)
Pokaz ładny, ale jednak cięte róże to nie to Jak są na krzakach naturalnie, mają dużo większy urok.

Ta Berstein Rose piękna. Lubię takie kolory. Jakmyśliśz możnaby ją posadzić jako drugie piętro ponad okrywowe Cubany?


Cubany chyba jest do kolan a Berstein do bioder więc jak najbardziej



a to trzecie piętro Chinatown


Na pokazy krzaka się nie da przynieść a ma uciętym kwiecie widać kolor, budowę płatków i mamy zapach. W dużej liczbie robią naprawdę duuuże wrażenie .
Kłopoty - problemy z trawnikiem 12:12, 17 lip 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Ja bym się nie odważyła takim siewnikiem, a co dopiero amator

Moim zdaniem to żółte - trawnik niedożywiony. Raczej bym to obstawiała, a nie spalenie nawozem.

Naucz się siać równomiernie z ręki - inaczej będziesz tak miał cały czas.



A ja myślałem, że takim właśnie najprościej Znowu się czegoś nauczyłem

Kur nie mam, więc nie wiem jak się je karmi ale się dowiem i nauczę to robić z ręki. Tylko jak to wymierzyć ile rzucać tego nawozu by wyszła pożądana ilość?

Jeśli chodzi o żółte plamy to właśnie przed rozrzuceniem nawozu takich nie miałem, wszystko było ładnie zielone a zmieniło się po nawozie. Mam tutaj jeszcze zdjęcia z bliska jak wyglądają te żółte źdźbła.


Moja codzienność - ogród Oli 12:09, 17 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
leon60 napisał(a)


Olu
Pięknie masz
A mogłabyś mi przypomnieć jaka jest szeroka ta rabata? i ile od tujek masz posadzone graby? Przed hortkami sesleria jesienna?
Ogród na glinie 12:00, 17 lip 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
umbra w lawendzie i miskant ML
wiosna 2015 rok


i lato 2015, troszkę gęściej jak to latem ale miskantów prawie nie widać


a teraz lato 2017
Kiedyś będzie tu ogród 11:51, 17 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
anka_ napisał(a)
Dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie. Przyznam, że troszkę byłam rozczarowana jej widokiem bo na fotkach ona taka limonkowa a moja niebiesko-sina (na zdjęciach tego nie widać). ale to może efekt doniczki i nabuerze limonki jak pójdzie na słoneczko.

Leje... kolejny dzień... a miałam kosić...




biedak - jak zmokła kura
Ogrodowe kreacje 11:48, 17 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Cynie na koniec
Kiedyś będzie tu ogród 11:45, 17 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie. Przyznam, że troszkę byłam rozczarowana jej widokiem bo na fotkach ona taka limonkowa a moja niebiesko-sina (na zdjęciach tego nie widać). ale to może efekt doniczki i nabuerze limonki jak pójdzie na słoneczko.

Leje... kolejny dzień... a miałam kosić...



Łubiny z nasionek od Renatki rosną. Szkoda, że zakwitną dopiero w przyszłym roku.



Anabelki kwitną... wiem, że powinna oberwać pierwsze kwiatostany... ale nie miałam sumienia- cieszą...



Bombshell... jakoś 'płasko' kwitnie...

Ogrodowe kreacje 11:43, 17 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Mój nowy nabytek - lobelia wieloletnia:
Miejski azyl 11:41, 17 lip 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Do góry
Poniżej Mamutowiec - piękne i gigantyczne drzewo nawet w Polskich warunkach. U mnie jest narazie mały, ale przyrosty ma zacne Podsadzony jest kostrzewą siną - idealnie zgrywają się kolorystycznie




Ogrodowe kreacje 11:40, 17 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Motyle ją uwielbiają
Ogród na glinie 11:39, 17 lip 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
2015 rok - kwitną hosty na froncie, prawie nie widać tych kwiatów
za to żurawki ogromne


2017 rok, hosty mocno urosły
żurawki nowe i małe, ale właśnie dosadziłam do nich kilka nowych, jesienią powinno być geściej
Ogrodowe kreacje 11:37, 17 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Dzisiaj pochmurno niestety, więc trochę kwiatków ze słonecznego dnia na poprawę humoru
Szpaler liliowcowej z jednej i drugiej strony:

Z Pszenicznej ... 11:32, 17 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
A to moja praca na ten tydzień - kombinuję czy wysadzone wcześniej hortki wrzucić na rabatę jesienią... ustawiłam je w pojemnikach i tak chodzę koło tego... coś mi podpowiada że nie pasują... chyba poszukam im innego miejsca.
Na wsadzenie czekają też żurawki... a biały patyk to namyślam się nad drzewem kolumnowym w tym i jeszcze w jednym miejscu... I tyle u mnie..
Reszta weekendu była odmienna - tarasik, chłodny cydr... miodzio

Z Pszenicznej ... 11:28, 17 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Ale żeby nie było że jest wymuskane to proszę, proces tworzenia warzywnika wciąż trawa rupiecie, głównie drewno, pod czereśnią czekają na segregację
przechowalnik w donicach jeszcze stoi czekając na swoją kolej...



Cukinie szaleją,



słoneczniki wsadziły dziaciaki, tylko groszek cukrowy mi się nie udał. Chyba przerzucę się na fasolkę, wczoraj na obiad zjedliśmy z mężem prawie 0,5 kg własnej żółtej fasolki strączkowej mniam


Jak to wszystko ogarnąć? 11:27, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Do góry
Przez weekend udało mi się obsadzić następną część. Tam gdzie postawiłam doniczki będzie Ambrowiec. Zastanawiam się czym go podsadzić. Muszę pobiegać po Waszych wątkach pod takim kątem: co dajecie w nóżki swoim drzewkom




Ja widzicie, walczę też z chwastnicą jednostronną - co za wstrętny chwast. Mam go wszędzie.Nawet nowo założony trawnik - cierpi. Nie potrafię się go pozbyć
Z Pszenicznej ... 11:24, 17 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
A w warzywniku powoli powstaje ścieżka, ale będzie to proces długotrwały.
Co nie zmienia faktu, że działamy



Ukochane cynie, motyle je kochają. Nie bały się nawet gdy kopałam ziemie pod płyty.






Kwiaty we włosach 11:24, 17 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
clematis montana, ma bardzo dużo kwiatów



Rudy pozuje na tle rabat



jakiś pajączek i lawenda



jeżówka



Z Pszenicznej ... 11:21, 17 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Klonik sobie radzi to orange dream jeśli dobrze pamiętam



perukowiec



zawilce



hakone i rodki, muszę powtórzyć ten zestaw



Jak to wszystko ogarnąć? 11:19, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Do góry
Moniko - przez weekend posadziłam Danice, ale są malutkie. Myślę, że w przyszłym roku będzie już efekt. W następnej kolejności myślę o Nigrze albo Pissardi

Sylwio - dziękuję, że mnie odwiedziłaś. Mnie też bardzo podobają się drzewka kolumnowe, ale nie bardzo je przy tym tarasie widzę. Gdyby za nimi była ściana z wysokiego żywopłotu lub inne drzewa to tak. Ale jak widzisz tam jest przestrzeń, więc korony kuliste będą lepiej wyglądać.



Sylwio - ciekawa jestem dlaczego nam te hortensje nie wyszły - meczy mnie to, żeby nie popełnić na przyszłość błędu.

Natalio - bardzo dziękuję za miłe słowa. Przede mną jednak mnóstwo pracy. Wierzę, że za dwa, trzy lata, jak to się wszystko rozrośnie, będzie to już ładnie wyglądać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies