Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest 12:12, 17 lip 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Gardenarium napisał(a)
Ja bym się nie odważyła takim siewnikiem, a co dopiero amator

Moim zdaniem to żółte - trawnik niedożywiony. Raczej bym to obstawiała, a nie spalenie nawozem.

Naucz się siać równomiernie z ręki - inaczej będziesz tak miał cały czas.



A ja myślałem, że takim właśnie najprościej Znowu się czegoś nauczyłem

Kur nie mam, więc nie wiem jak się je karmi ale się dowiem i nauczę to robić z ręki. Tylko jak to wymierzyć ile rzucać tego nawozu by wyszła pożądana ilość?

Jeśli chodzi o żółte plamy to właśnie przed rozrzuceniem nawozu takich nie miałem, wszystko było ładnie zielone a zmieniło się po nawozie. Mam tutaj jeszcze zdjęcia z bliska jak wyglądają te żółte źdźbła.


krzysztofszy... 13:39, 18 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Witam. Mam niepożądane rośliny w moim trawniku. Ostatnio pryskałem środkiem przeciw chwastom przez to trawa jest taka długa. Muszę odczekać jeszcze kilka dni. Moim problemem jest to paskustwo, ktore jest na zdjęciu. Czy jest to chwastnica?



I drugie zdjęcie. Proszę nie zwracać uwagi na trawę, to jest za garażami w miejscu gdzie praktycznie nikt nie chodzi

mest 16:45, 18 lip 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Zauważyłem też, że trawa w tym miejscu gdzie jest żółty plac i nie jest gęsta prawie wgl nie rośnie, albo rośnie bardzo słabo. Nie chcę na razie podejmować żądnych działań, dzisiaj ją skoszę i poczekam na Wasze wskazówki.
Dodam, że miejscami ( zaznaczone na zdjęciu) trawa jest mega zielona, jest słabo zielona i już taka wpadająca w żółć.


Zastanawiam się czy poczekać te 3 tygodnie od ostatniego nawożenia, czy nawieźć ją teraz jeszcze raz? Same problemy z tym trawnikiem
hani 14:29, 20 lip 2017

Dołączył: 20 lip 2017
Posty: 1
Witam, jestem początkujący w pielęgnacji trawnika więc proszę o pomoc. Trawnik został założony na ziemi gliniastej + 5-6 cm lepszej ziemi. Położony z rolki miesiąc temu, regularnie koszony i podlewany, pierwsze nawożenie kilka dni temu, a trawnik jakby wysychał-gnił.



Dodam jeszcze, że po ostatnich silnych opadach pojawiły się w duże ilości grzybów na trawniku, aczkolwiek po słonecznej pogodzie przestały rosnąc nowe.
Gardenarium 07:28, 21 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mest napisał(a)


Tylko jak to wymierzyć ile rzucać tego nawozu by wyszła pożądana ilość?



Odmierzyć pożadaną dawkę na cały trawnik, podzielić go na kilka sektorów. Oznaczyć sznurkiem. Postawić pożądaną ilość nawozu w każdym sektorze i siać.

Ja sieję w każdym razie na oko i nie robię takich wygibasów, ale pytasz jak to wymierzyć, więc podaję prostu sposób.

Albo siać najpierw rzadko, potem ponownie aż wyjdzie cała dawka nawozu na dany trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:28, 21 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysztofszykowny napisał(a)
Witam. Mam niepożądane rośliny w moim trawniku. Ostatnio pryskałem środkiem przeciw chwastom przez to trawa jest taka długa. Muszę odczekać jeszcze kilka dni. Moim problemem jest to paskustwo, ktore jest na zdjęciu. Czy jest to chwastnica?



I drugie zdjęcie. Proszę nie zwracać uwagi na trawę, to jest za garażami w miejscu gdzie praktycznie nikt nie chodzi



Nie , to nie chwastnica, to inna niepożądana trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 09:57, 21 lip 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Gardenarium napisał(a)


Odmierzyć pożadaną dawkę na cały trawnik, podzielić go na kilka sektorów. Oznaczyć sznurkiem. Postawić pożądaną ilość nawozu w każdym sektorze i siać.

Ja sieję w każdym razie na oko i nie robię takich wygibasów, ale pytasz jak to wymierzyć, więc podaję prostu sposób.

Albo siać najpierw rzadko, potem ponownie aż wyjdzie cała dawka nawozu na dany trawnik.


Dziękuję za odpowiedź postaram się też na oko jeśli chodzi o ten kawałem jasnozielonej trawy to dalej nie rośnie i jest rzadka. Nie wiem czy ją spaliłem czy nie dożywiłem nawozem? Ciężko mi podjąć jakieś działania, nie wygląda ona tak jak u kolegi hani powyżej no ale nie jest też zielona, nie rozkrzewia się.
krzysztofszy... 13:05, 21 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Gardenarium napisał(a)


Nie , to nie chwastnica, to inna niepożądana trawa.


Dziękuję za odpowiedź. Z jednej strony cieszy mnie to, że to nie jest chwastnica ale z drugiej jak się tego pozbyć? Roundup w żelu pomoże?
Gardenarium 10:07, 22 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, bo spali także pożądaną trawę a trudno jest tak ucelować z dawkowaniem, aby trafić tylko w te listki które potrzebujesz. Pozostaje wycinanie głeboko nożem i zasypywanie powstałych dołków oraz dosiewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 10:31, 22 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Ok.Tak też zrobię. Dziękuję za poradę. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies