Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

Lulilaj 08:45, 17 lip 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Hej.
Wpadłam z rewizytą.
Widać ogrom pracy, którą włożyłaś w ogród. I w dodatku z jakim efektem
Pozdrawiam i zapisuję się na podglądanie.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
TeresaK 11:19, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Moniko - przez weekend posadziłam Danice, ale są malutkie. Myślę, że w przyszłym roku będzie już efekt. W następnej kolejności myślę o Nigrze albo Pissardi

Sylwio - dziękuję, że mnie odwiedziłaś. Mnie też bardzo podobają się drzewka kolumnowe, ale nie bardzo je przy tym tarasie widzę. Gdyby za nimi była ściana z wysokiego żywopłotu lub inne drzewa to tak. Ale jak widzisz tam jest przestrzeń, więc korony kuliste będą lepiej wyglądać.



Sylwio - ciekawa jestem dlaczego nam te hortensje nie wyszły - meczy mnie to, żeby nie popełnić na przyszłość błędu.

Natalio - bardzo dziękuję za miłe słowa. Przede mną jednak mnóstwo pracy. Wierzę, że za dwa, trzy lata, jak to się wszystko rozrośnie, będzie to już ładnie wyglądać
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 11:27, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Przez weekend udało mi się obsadzić następną część. Tam gdzie postawiłam doniczki będzie Ambrowiec. Zastanawiam się czym go podsadzić. Muszę pobiegać po Waszych wątkach pod takim kątem: co dajecie w nóżki swoim drzewkom




Ja widzicie, walczę też z chwastnicą jednostronną - co za wstrętny chwast. Mam go wszędzie.Nawet nowo założony trawnik - cierpi. Nie potrafię się go pozbyć
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 11:35, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496

Lulilaj - bardzo dziękuję za miłe słowa. Widzę jaki trudny masz teren i jak konsekwentnie go zmieniasz. Jestem pełna podziwu. Ja mam od wschodniej strony domu takie góry, doliny i boję się strasznie za to zabrać. Będę do Ciebie zaglądać, żeby nadal podziwiać i szukać motywacji
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Elinka 11:39, 17 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Teresa przy tarasie daj KONIECZNIe drzewa ja dalam tylko dwie katalpy i zaluja i kombinuje jak przerobic bo slonca duzo a parasol to nie ten sam cien co daje drzewo.

Przy okazji zapytam bo borykam sie z tym problemem czy Ty brzozy masz na tyczkach bambusowych?
Bo ja takie 6 metrowe kupilam z 4 metrowymi bambusami i po wiatrach urwala sie tasma na czubku i wiatr nie dosc ze zranil kore drzewa bo ocieralo o koniec tyczki to odgial mocno przewodńika i mam dylemat teraz usunac tyczki i narazic sie na ryzyko zlamania czy jednak zostawic.

Ale smieje sie ze kilkumetrowe drzewa jak fasole na tyczkach prowadzic...
____________________
elinkowy-ogrod
TeresaK 12:09, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Elinko - przyznam, że moje brzozy też są prowadzone na bambusowych tyczkach, ale coraz częściej myślę o zmianie ich. Trochę urosły te moje drzewka i te bambusy nie do końca się sprawdzają. Za bardzo je wygina przy wietrze - masz rację.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
sylwik69 12:38, 17 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Nigra ładniejsza od Pissardi,choć mniej dostępna,ładnie się wybarwia i trzyma liście do mrozów.Też szukam wysoko szczepionej
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
TeresaK 12:46, 17 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Sylwia - to prawda o Nigrę bardzo trudno. Dzwonię od paru dni i niestety nigdzie na Śląsku nie ma
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Toszka 05:26, 18 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tyczki bambusowe na dłuższą metę do niczego się nie nadają. Pękają, to cow ziemi gnije i są mało stabilne. Trzeba zamontować porządne drewniane pale,min. 3. Podwiązać pieniek do kołków elastyczną taśmą. Ustabilizować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
TeresaK 05:36, 18 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Dokładnie tak Toszko. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Tylko zawsze są jakieś ważniejsze prace...
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies