Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 12:55, 01 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Kasya napisał(a)

Tak, wstydź się
Masz szansę nadrobić i lilaki i derenie

Zerknij na te moje sadzonki winogron
Wydaje mi się że one są tak już wyprowadzone na 2 strony ?
To jak je dalej prowadzić ?
Czy z młodych pędów starać się zdobić kolejny poziom na 2 strony ?
Czy zagłębić je tak jeszcze prawie do miejsca rozgałęzienia a na zimę to zakopczykowac wszystko ?



Znalazłam coś takiego ale to chyba dotyczy młodych sadzonek, te moje wyglądają na starsze

Te zdrewniałe pędy możesz sobie rozłożyć wyżej i niżej ale to co z nich wyrasta to już nie. Ciężko ze zdjęcia wyłapać które pędy są główne bo jest ich chyba sporo. Główne pędy będą najbardziej zdrewniałe i najdłuższe. A z nich z każdego oczka jest wyrasta nowa gałązka i te będziesz ciąć jesienią.

Co do sadzenia to nie robiliśmy takiej filozofii. Po prostu dołek, włożyliśmy roślinę i zakopaliśmy. Mój mąż na pewno nie dawał obornika i też nie nawozi niczym. Tylko podlewał w pierwszym roku.
Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:54, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Cornus kousa China Girl, morwa z uszkodzeniami pomrozowymi.

Ogród z zegarem 12:54, 01 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Agatorek napisał(a)
Tarciu, ten klonik Garnet dodatkowo jest w dość zacisznej, jak u mnie, miejscówce.

I specjalnie dla Ciebie , dziś woda miała już 22 stopnie



O ja pierniczę!!!!
No czad!!!
Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:52, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Cirsium rivulare spodobały się opady w zimie i bardzo przytył, śniedki muszę podzielić po kwitnieniu.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:50, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Salvia pratensis 'Rose Rhapsody' już się szykuje, Sedum Herbstfreude po mocnym chelsea chop, bo było zbyt wielkie, wilczomlecz też już po cięciu kwiatostanów, borówka w donicy w ziemi niestety też ucierpiała trochę przez mróz.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:46, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Geum Bell Bank po kwitnieniu będzie dzielone.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:45, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Polemonium w dwóch odmianach, Hesperis matronalis Alba też w tym roku bije rekord wysokości, czochy Globemaster (chyba).

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:43, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Róża Olivia Austin, kocimiętka Superba, Anthriscus Ravenswing trochę przesadził ze wzrostem w tym roku, Phlox divaricata.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:39, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Różom w donicach mróz trochę uszkodził liście, ale kwitnienie zapowiada się całkiem całkiem

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:38, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Orliki, czosnki, naparstnice.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 12:37, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Ponieważ jestem chora i przez to uziemiona, to w ogrodzie mogę robić niestety jedynie fotki.
Pogoda piękna już od wczoraj, a ja ...

Czas na fotki.

Miodunki jeszcze kwitną, orliki zaczynają.

Za drzwiami do ogrodu... 12:21, 01 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9347
Do góry




Za drzwiami do ogrodu... 12:18, 01 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9347
Do góry
Anda napisał(a)
Śliczne wiosenne widoki u Ciebie Tulipany, szafirki, wiśnie, jabłonki. Cudnie U mnie już dawno po wiosennym kwitnieniu.

Jeszcze trochę drzew kwitnie i tulipany kończą, zaczynają czosnki. Mam jeszcze jakieś fotki sprzed kilku dni.


Ogrodowe marzenie Mrokasi 12:14, 01 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21542
Do góry
Piękną mamy majówkę .
Miłego świętowania dziewczyny!


Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 12:07, 01 maj 2024


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
MIŁEGO MAJOWEGO WYPOCZYNKU

[img





Za drzwiami do ogrodu... 12:05, 01 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9347
Do góry
Urszulla napisał(a)
Aniu, z pracami w ogrodzie zawsze pogodowa loteria, zaczynam odpuszczać bo mam za duży areał, a Ty rozumiem że chcesz mieć wycacane

Ula, próbuję to wszystko tak zorganizować, by mieć potem mniej pracy, za którą nie przepadam, czyli pielenia Więc ciągle coś dzielę ,przesadzam, dosadzam, obsadzam ściółkuję gdzie się da i czym się da. Podłożem popieczarkowym, korą słomą,trocinami, trawą, tam gdzie się da to pod spód daję kartony. To wszystko oczywiście też potrzebuje czasu, ale to akurat lubię robić
Wczoraj np. zatrwianami obsadzałam w koło rabatę z borówkami, poletko pod ogórki i gdzie tylko miałam wolny brzeg w rabatach na części warzywnej. Tak samo obsadzam sałatą i mimo, że jej tyle nie zjemy, to tych siewek mam tyle,że szkoda wyrzucić, a rozpikowane jak zawiążą główki , czy się rozrosną to zasłaniają chroniąc przed chwastem. Na bieżąco też kto mnie odwiedza, może być obdarowany sałatą do obiadu i bukietem do wazonu
A, że porządek lubię mieć( choć nie zawsze jest tak jak bym chciała) to takie obsadzania też wizualny porządek wprowadzają i odciągają oczy od chwastów, które przecież zawsze gdzieś będą




Ogrodowe marzenie Mrokasi 09:52, 01 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21542
Do góry
Agatorek napisał(a)
Kasia, a wstawisz kilka zdjęć z wakacji?
Pokaż proszę gdzie chodziłaś tyle km


Wyskoczyłam na małe zwiedzanie . Wenecja, Murano, Burano, Werona, Padwa, Bolonia, Ferrara. Wróciłam zmęczona ale mega usatysfakcjonowana . Fotek mam milion . Wstawię te z elementem roślinnym.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:22, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mrokasia napisał(a)
Boszszsz, ależ musi pachnieć !!!

Pokaż tego derenia.

Nie wiem czy coś widać
Duży krzak w małej doniczce aż listki mu nie urosły z suszy
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:16, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Makao napisał(a)
Tyle lilaków, aż mi wstyd że u siebie wcisnęłam tylko dwa

Tak, wstydź się
Masz szansę nadrobić i lilaki i derenie

Zerknij na te moje sadzonki winogron
Wydaje mi się że one są tak już wyprowadzone na 2 strony ?
To jak je dalej prowadzić ?
Czy z młodych pędów starać się zdobić kolejny poziom na 2 strony ?
Czy zagłębić je tak jeszcze prawie do miejsca rozgałęzienia a na zimę to zakopczykowac wszystko ?



Znalazłam coś takiego ale to chyba dotyczy młodych sadzonek, te moje wyglądają na starsze
April podbija las... 07:45, 01 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
April napisał(a)


U innych tiarelki były szybsze.
Korę rozłożyłam, fajnie wygląda w deszczu. Super widok mi się z salonu otworzył na ogród.
Ja też mam ostatnio mało czasu w robocie. Niedługo nadrobimy



Jola to prawda widok z salonu masz boski ❤
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies