Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 22:16, 02 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Szałwie Caradonna o wiele bardziej zaawansowane niż rosnące w wąskich Caradonna Compact.

Porzeczki.

Sałaty coraz lepiej rokują.

Zgarnęłam za free kilka skrzyneczek po owocach i warzywach z targu. Odwrócone do góry dnem posłużą jako stelaż dla rozsad, które trafią do tunelu, by ich nie stawiać bezpośrednio na chłodnej ziemi. Wysiałam w domu cukinie i ogórki szklarniowe. W gruncie sypnełam metodą „leniwego ogrodnika” nasionami koperku na grządce, na którą trafią kiedyś ogórki szklarniowe.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 22:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
A ja ubiłam jedną Caradonnę niechcący. Przesadziłam ją w inne miejsce i się nie wybudziła. Ale nie pamiętam niestety, kiedy te przesadzanki robiłam.

Takie skrzynki by mi się przydały Idealne na wybudzanie dalii w workach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Margo2 23:29, 02 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 851
Ja takich skrzynek używam do przewożenia zakupionych roślin. Nie latają po całym bagażniku
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Kordina 00:14, 03 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
A ja w takich suszyłam zioła m.in.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 00:38, 03 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Też mam takie skrzyneczki, obsuszam w nich cebulę, wybieram w nie też inne warzywa, przechowuję dalie( 9 wykładam je wtedy tekturą)

Ale będzie owoców na porzeczce!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mirkaka 05:44, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Szałwie Caradonna o wiele bardziej zaawansowane niż rosnące w wąskich Caradonna Compact.

Porzeczki.

Sałaty coraz lepiej rokują.

Zgarnęłam za free kilka skrzyneczek po owocach i warzywach z targu. Odwrócone do góry dnem posłużą jako stelaż dla rozsad, które trafią do tunelu, by ich nie stawiać bezpośrednio na chłodnej ziemi. Wysiałam w domu cukinie i ogórki szklarniowe. W gruncie sypnełam metodą „leniwego ogrodnika” nasionami koperku na grządce, na którą trafią kiedyś ogórki szklarniowe.


Bardzo zaawansowana Caradonna U mnie dopiero wychodzą z gruntu.
Ja też tak jak Ty sypię koperek ale i pietruszkę naciową, wydaje mi się że wtedy lepiej rośnie
Sałatę siałaś czy przepikowana do gruntu?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makao 08:16, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Skrzyneczki super. Ja mam jedną. Przydaje się do hartowania roślin bo wynoszę w niej wszystko na raz a nie pojedynczo.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 11:40, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Rojodziejowa napisał(a)
A ja ubiłam jedną Caradonnę niechcący. Przesadziłam ją w inne miejsce i się nie wybudziła. Ale nie pamiętam niestety, kiedy te przesadzanki robiłam.

Takie skrzynki by mi się przydały Idealne na wybudzanie dalii w workach

Szkoda. Może z innych uda Ci się rozmnożyć/podzielić w brakujące miejsce. Duże skrzynki są wymienne, a te małe są w cenie warzyw/owoców na giełdzie. Osoby prowadzące warzywniak traktują je potem jako odpadowe opakowanie. Podobnie jak wiaderka po kwiatach ciętych w Lidlu czy Biedronce.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:42, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
anpi napisał(a)
Też mam takie skrzyneczki, obsuszam w nich cebulę, wybieram w nie też inne warzywa, przechowuję dalie( 9 wykładam je wtedy tekturą)

Ale będzie owoców na porzeczce!


Z dwóch krzaków Titania w zeszłym roku miałam 3,7 kg owocu. Tej wiosny dosadzone zostały jeszcze 2 sztuki Tihope.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:46, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Sposobów wykorzystania darmowych skrzyneczek od Was wiele. Dzięki za podzielenie się.

To dzisiejsze foto pomidorków - tych co skiełkowały jako pierwsze. Kwalifikują się już do pikowania, czyli o wiele wcześniej niż w zasadzie 3x15 (u mnie teoretycznie 3x20, bo siałam 20 marca).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies