Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

W zgodzie z naturą 14:00, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
Ela obejrzałam ogród, jest bardzo dojrzały, pięknie zielona trawa, wisteria, milin, hortensja, lilie zachwycają, warzywnik i zbiory pierwsza klasa
Sielskie miejsce
elka_ napisał(a)
A teraz troszkę historii:


rok 2013



Czy mały pomocnik to Twoja córunia?
Moja codzienność - ogród Oli 13:54, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
leon60 napisał(a)
przyszły jeżówki z wymiany foto dla Edytki

po lewej Sensation Pink i Vintage Wine , po prawej Green Eyes


Olu piękne okazy!
Wybacz, że pytam-ale nie było mnie troszku-urlopowałam się-robiłaś przegląd swoich jeżówek?
Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-) 13:49, 18 lip 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry


Ale jest też przysłowiony trup w szafie-mordor lebiodowy obok wykusza-efekt nawiezionej,ale nierozplantowanej i nieobsianej trawą ziemi.Oczywiście fuknęłam chłopa,bo pośrednio to jego wina-chodniczek z obrzeży utknął w połowie,więc nie było jak rozplantować i obsiać.

Chwaściory niczym nie skrępowane szaleją.Ruszyłam jednak z pracami-układam gabion, a potem ruszam z kopaczką w busz:-/



O Kasjo dobrze że już jesteś wypoczęta i gotowa do pracy
Mordor cytuję bo mam to samo więc łączę się w bólu
Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku. 13:48, 18 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Marta, a nasze poprzednie rozważania nadal aktualne? Bo coś było wspominane o konieczności zrobienia ścieżki



Część wypoczynkowa mi się nie podoba i wymaga dopracowania - trawnik ma kształt położonego jaja, a powinno być duże koło przed tarasem i malutkie na ognisko. W paincie nie umiem tego narysować:/.

W każdym razie, moja skromna opinia jest taka, że rabata brzozowa powinna mieć kształt wklęsły, a nie wypukły i powinna być większa. I to byłby w zasadzie główny cel tego niedorobionego rysunku.
To, i ścieżka ogrodowa z prawej strony
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:47, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ELA
to może niech okrywa altanę, fajnie by to wyglądało u mnie sadziłam kosodrzewiny, które cierpiały, w miarę, jak berberys się powiększał, w środku jest jałowiec, który widać zimą, o dziwo żyje, no i tez jakieś jałowce wśród berberysu i też żyją, widoczne są zimą, gdy on bez liści.
A na samy dole mam różne płożące jałowce, które stale tnę
BOGDZIA
dzięki, że zaglądasz
popatrz, dzielżany od ciebie
miałam je w innym miejscu, ale jesienią przesadziłam, a i tak tam został kawałek i jest..

i pełny liliowiec od ciebie
Ogród Mirelli 13:47, 18 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
MirellaB napisał(a)
Róża Aphrodite zakwitła drugi raz - perłowo różowa w odcieniu porcelanowym



Przepiękna jest ta róża, kolor bajka.
Ogród Mirelli 13:45, 18 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
MirellaB napisał(a)
Liatry i motyle


Super fotka Mirelko!
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:43, 18 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Lato w ogrodzie nabiera dojrzałośći i kolorów...kwitną liliowce, jezówki, ciągle któraś kwitnie z róż i zaczynaja nabierać na znaczeniu trawy, pokazują sie coraz wyraźniej.........
Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-) 13:42, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Wróciłam na włościWypoczęta,troszku opalona-ale niewiele,bo nie jestem zwolennikiem kąpieli słonecznych
Takie widoki miałam:

A takie zastałam po powrocie do domu:
Cudna niespodzienka-jeżówki


Hortensje:


Ale jest też przysłowiony trup w szafie-mordor lebiodowy obok wykusza-efekt nawiezionej,ale nierozplantowanej i nieobsianej trawą ziemi.Oczywiście fuknęłam chłopa,bo pośrednio to jego wina-chodniczek z obrzeży utknął w połowie,więc nie było jak rozplantować i obsiać.

Chwaściory niczym nie skrępowane szaleją.Ruszyłam jednak z pracami-układam gabion, a potem ruszam z kopaczką w busz:-/
Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 13:38, 18 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
GOTOWE


Witaj Kasik. Będąc u Gosiaczka w wątku zobaczyłam zaproszenie do Twojego wątku - nie omieszkałam zajrzeć. Efekt końcowy jest piękny. Nie ma to jak pomocna dłoń Pozdrawiam.
Ogród z widokiem na jezioro 13:38, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
yolka napisał(a)

Przepiękne okazy! Tak juz kwitną???
Obym długo nie czekała, na takie jak twoje; fajnie, że więcej fot dałaś, szersze kadry, z przyjemnoscia obejrzałam. Na widok plonów slinka mi pociekła
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 13:38, 18 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
polinka napisał(a)
O i moje ślimaki jak mam dobry humor to lataja
Czosnki mam w hortensjach i niestety ale większość się wylozyla...jednak hortensja za wysoka.

Macham Małgoś z Doliny Baryczy

Odmachuję !
Moje czosnki w liliowcach wyłozyły sie i jak wczoraj skosiłam trawnik to teraz mam ciemnofiletowe łebki na tle zielonego trawnika...leżące...
W innym miejscu tez leża , tym razem razem z biała lawendą, wybujała...obie rosliny sie położyły i ...zdobią rabatę na leżąco...
Mam je pierwszy raz u siebie, musze jakis inny pomysł na nie na przyszły rok wymyśleć...

Miłkowo - sezon 2016-2022 13:33, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ULA
no nie daję rady, tak z doskoku, to tu to tam działam.
W sumie doszło mi z Kasinym zakupem 11 hortensji, akurat te, których nie mam
MALA_MI
moje juz out poszły, mikołajki miałam kiedyś i tez straciłam, nie ponawiam próby, ma być coś, bez ciągłego poprawiania
JOLA
pachnie bardzo, inaczej o wiosną i latem i jesienią, inaczej w pochmurny dzień inaczej w słoneczny, a le zapachy słodkie, przyjemne, trudne do zdefiniowania. Czasami sosny tak pachną, czasami jałowce, a teraz kwiecie. Miło, że tak pomyślałaś o moim ogrodzie....ale bukszpany mi śmierdzą

trudno mieć jest ładnie, jak stale psy niszczą


i jak mnie zobaczy, spyla, po czym za minutę znowu to samo
Ogród Małej Mi - sezon 2016 13:31, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Iggia napisał(a)
Ania, dzięki za wczorajsze popołudnie Dawno się tak nie śmiałam
Przy takiej Babci nie sposób się nie śmiać


Ania, babcia nr 1
miałaś gości Czytam o suszy, o stratach, ale i tak nie widać tego, nadal bujnie. Zachwyciła mnie jezówka, o która pyta Marzenka, chyba się skuszę. Jeżówki sa bezproblemowe. A twój sukces z odmianową jeżówką cieszy, czekam czy moje też będą odmianowe, na razie siewki roczne, za rok się okaże.
W oflisowym ogrodzie 13:27, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
elka_ napisał(a)


U Sylwi te obwódki to chyba z bukszpanu, świetnie wyglądają, u Przemka w "Ogród mały ale pojemny" są trawiaste, też super. Możliwości jest wiele na pewno coś wymyślisz

Dzwoniłam do Rosarium i nie trzeba żadnych zaproszeń , ale warto zadzwonić i zaanonsować się na dzień i ile osób, rozmawiałam z miłą panią i zaanonsowałam siebie z córką na niedzielę. Za sam przyjazd do nich dostaje się 5% na zakupy plus kolejne 5% za coś tam nie pamiętam do tego ceny promocyjne , będą pokazy cięcia róż, spotkania z profesjonalistami, zwiedzanie pól różanych i wiele innych atrakcji, kawa ciasteczka

Wysłałam Ci PRIV

Przemka ogród znam trawiaste w tym miejscu na pewno odpadają bo wszystko mi tam wygniło po zimie
Blaski i cienie nowego życia 13:24, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Urszulla napisał(a)
Moje pelargonie w tym roku we wszystkich kolorach


Prześliczne, masz do nich rękę
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:21, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
MARGARETE
Małgosiu, są i plusy z samosiewu, mniej kasy na rośliny, a jeśli już, to wybrane, których nie mam

MADZENKA
mam nadzieję, że bez strat u ciebie, jakoś powoli i ja ze sprzątaniem wybrnę
w sobotę wpadła Aga, przywiozła mi 4 hortensje Grandiflora i 6 różowych anabelek, juz sobie je posadziłam, Doszły dzielone hakone i jeżówki, jeszcze tylko tuje podetnę i wyrównam
ceny śmieszne, bo po 5 i 10 zł.
poprzednią wersję zniszczyły psy
te jak się rozrosną, będzie super
róże zostawiłam



takie maluchy, liczę że za 2 lata będą ogromne
Anna i Ogród 13:17, 18 lip 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Do góry


tutaj dwie sadzonki meteor pink - sadzonki na prawdę ładne i duże

inne odmiany niestety nie są już tak dorodne, na zdjęciu green jewel

ale generalne polecam sklep bo i tak sadzonki ładne w porównaniu do innych sklepów.
Kulą w płot 13:09, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
Psiamama napisał(a)
Hej dziewczyny dzięki dziś będę po pracy sadzić jak mnie najdą wątpliwości to pewnie pomożecie. Mam 2 kulki i jednego bukszpana do uformowanua, hameln i trawki no name ale chyba stipy na moje oko. Wczoraj posadziłam hosty pod świerkiem. Lawirowanie między korzeniami było wyzwaniem. Poradźcie co posadzić za hostami żeby chwastowisko za płotem trochę przyysłonić. Pęcherznica da radę?
Na szybko rano cyknęłam jeszcze to słabo wygląda



Pęcherznica w cieniu nie da rady, ale radę dadzą (z wielką wdzięcznością) kaliny, hortensje ogrodowe (jesli się zdecydujesz to kupuj TYLKO nowe odmiany kwitnące na jednorocznych pędach - polecam z serii "You&Me" lub "Forever".
Pomiędzy hostami posadziłabym klonik japoński.
Ogród hortensjowo brzoskwiniowy 13:08, 18 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasik napisał(a)
A po chwili - niedużej



czyściuchno, gładziuchno jak na stolnicy.



Ale Kasia jeszcze coś znalazła





Małgosia też nie próżnowała.



ło matko! to jest ekipa, bo i zabawa i praca, normalnie zazdraszczam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies