Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe skarby 12:59, 14 lip 2016


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3481
Do góry
Ogród wśród pól i wiatrów 12:57, 14 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
U nas dziś Tour de Pnologe Od rana dezorganizacja w mieście, a dodatkowo od 13tej dużo ulic wyłączonych z ruchu. Wolałam się ewakuować z pracy nim w ogóle miasto będzie nieprzejezdne. Idę ciąć kulki


Miłego dnia wszystkim
Nadmorski... 12:57, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Obudziły się siewki stipy, rychlo w czas. Dobrz, że ich nie wyrwałam.



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:57, 14 lip 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 12
Do góry
Dziewczyny kochane jesteście


U mnie misz - masz kulki i trawki na przemian. Też mi się wydaje że ten berberys coś nie pasuje do calości.
Ogród wśród pól i wiatrów 12:53, 14 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
lindsay80 napisał(a)
Jola, a czy na kwiatach host nie masz plagi czarnych mszyc?Lubię jak kwitną, ale u mnie zawsze mszycami oblepione i to mnie strasznie drażni. Masz już hostę Praying Hands? Cudna jest.


Nie mam mszyc na hostach, ale i tak są podniszczone trochę. Zawsze jakaś hadra je gdzieś podgryzie, albo grad podziurkuje. Nic nie poradzimy, taki ich urok. Praying Hands nie mam, ale sprawdziłam i faktycznie ładna jest. Jak gdzieś spotkam to sobie chętnie kupię Ale ogólnie host u mnie dostatek



Nadmorski... 12:53, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Co to za owdzisko siedziało w pąku Eglantyne, zdecydowanie nie elf.

Nadmorski... 12:51, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Czy to będzie dobrze i co posadzić w miejsce kijków?
Chciałam wykorzystać róże, które mam, na pewno tegoroczne Pomponelle, P. Alexandra of Kent, jeszcze jedna M Wood i zastanawiam się nad Shropshire Lad, Eglantyne, Crocus Rose.
Rezygnuję z Golden Celeb. i Queen of Sweden. Te pójda w dobre ręce.
Shropshire i Crocus no nie wiem. A i mam jeszcze jedną Bonicę w doniczce.
I co z towarzystwem, czy wykorzystać to co mam na obecnej różance? Czy z czegoś zrezygnować? Na pewno dosadzę jeszcze jedną Varella.
Doradźcie!





Ogród Sylwii od początku cz.II 12:51, 14 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Mnie bardzo interesuje to drzewko co rośnie u Ciebie w rogu przy bramie. Chyba po lewej. Takie jasne. Tu widać. To chyba klon ale jaki? I to chyba dość osłonięte miejsce jest więc w moim przeciągu pewnie nie da rady.



Tu ma być ogród :) 12:48, 14 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Właśnie dostałam jeżówkową przesyłkę - dziękuję Jolu.
Jeśli Ty masz szkółkę białych jeżówek teraz, to ja będę mieć za rok!

Zakładam gumiaki i idę je sadzić


Tu ma być ogród :) 12:48, 14 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
O czym świadczą takie jasne przebarnienia na końcówkach listków bukszpanów?



Miłkowo - sezon 2016-2022 12:47, 14 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Milka napisał(a)


ta tak powoli rozkwita, nie znam nazwy



Mi też taka rozkwitła Miała być Nikko Blue. Szkoda, że nastąpiła pomyłka, ale ta różowa też mi się podoba. Pewnie sama bym jej nie zamówiła. Podobno to jest Blaumeise.
Kulą w płot 12:44, 14 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Do góry
Psiamama napisał(a)


Tak wygląda ta roślinka z bliska
A nie.....To komarzyca czyli Plectranthus. Też ładnie się komponuje. Z daleka na Twoim zdjęciu wyglądała jak Dichondra. Kurcze, lecę nadrabiać co z Twoim Ambrowcem, bo nie wiem.
W oflisowym ogrodzie 12:39, 14 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
kamila66 napisał(a)
Mój nowy nabytek, ostatnia sadzonka lekko sfatygowana ale mam nadzieję, ze się odbuduje Miskant Silberspinne

Wygląda ok tylko trzeba usunąć te suchotki bo najwyraźniej za wysoko był cięty i nie oczyszczony.
Nadmorski... 12:38, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Uwielbiam te róże - ich kolor, zapach i aksamit!











Rozpoznawanie chorób i szkodników 12:38, 14 lip 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35
Do góry
prosze o porade. To chyba kocury są przyczyną, tyle udalo mi sie znaleźć, ale co dale? Trzeba to wyciąć, spryskac, czy inne cuda. Na razie dwa iglaki zaatakowane.
Miłkowo - sezon 2016-2022 12:33, 14 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
monteverde napisał(a)

Ta Oh Wow podobna jest do Jubilee Celebration pozdrówka Irenko


Masz rację, ale tak ją w Rosarium chwalili, że kupiłam, ma zarosnąć łuki, na razie liliput, ale powtarza kwitnienie. Aniu [pozdrawiam
leżą po pierwszym deszczu, teraz jeszcze bardziej
mus jakoś je podnieść i powiązać chyba do bambusów

koniecznie na następny sezon musze mieć wkoło coś z metalu mocno podtrzymującego...

ta tak powoli rozkwita, nie znam nazwy

ta podmarzła i ma kilka kwiatów
Pinky Vinky też tylko 2 kwiaty, ale choć raz ma sztywne pędy
a u szkrłatki chińskiej zaraz ścinam kwiatostan, bo nasieje się wszędzie

NewLife w ogrodzie 12:33, 14 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Do góry
anbu napisał(a)
Bea cieszam się z Tobą z Twojego trawnika. Ufff...... po tylu perypetiach JEST!

Makusia napisał(a)
Beti jak przemyślisz propozycję Toszki i się zdecydujesz, to daj znać- też mnie ta myśl nęciła, żeby borówy gdzieś w rabatę wsadzić, bo swoje w przemyślany sposób posadziłam pomiędzy czereśnią, a świerkiem i tują, ale nie mam póki co pomysłu gdzie. Brzmi to fajnie, a wygląda pewnie jeszcze lepiej

Toszka to poziomy też lubią kwas?
Na bank będę tu z Wami radzić jak zacznę działać.
kamila66 napisał(a)
Trawnik wygląda pięknie Mimo tych przykrych zdarzeń udało się
Dzięki Kamila. U Ciebie bywam, jeszcze mam sporo do nadrobienia, ale wiem dobrze, jaka zdolna kobietka z Ciebie. Kobieta pracująca, żadnej roboty się nie boisz. Mamy tak samo. Zazdraszczam zdolnego męża. Z drewnem cuda potrafi zrobić. Koniecznie muszę do Ciebie pobiec.
Skarpa w ogrodzie 12:29, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
ala napisał(a)
Hej. Mieszkam sobie na uroczej skarpie, gdzie w zimie wieje a w lecie grzeje. Nie powiem, że mi na niej źle ale kosztowna się zrobiła jak mi nasadzenia zniweczyła. Zapewne moja wina bo mogła więcej podlewać ale ciśnienie wody zmalało i w łazience w domku czasem brakowało, więc jest jak jest.
Na skarpie południowej wyschły lub przemroziły się rozchodniki, jałowce, kiścień. Skarpa jest wysoko z 10m umiejscowiona ponad drogą ale stroma nie jest tak żeby woda całkowicie nie miała się na czym zatrzymać. Długa od równiny gdzie stoi dom do ogrodzenia na 4m. Szeroka 25m do części skarpy wschodniej.
Na skarpie wschodniej wszystko rośnie.

I teraz mam takie pytanie zanim się wezmę za projektowanie czym obsadzić tą nieszczęsną skarpę południową po za wyłożeniem kamieniami? Kamieni mam pół przyczepy średnicy 0,5m ale nie mam na nie pomysłu bo jest ich za mało żeby wyłożyć skarpę i nie wiem czy estetycznie było by wyłożyć plackami czy porozrzucać po jedyńczo na skarpie?
Kolejną moją bolączką jest ogrodzenie, oznaczone kolorem szarym. Jako, że jest z siatki chciałam obsadzić szmaragdami, świerkami żeby ogrodzenie zasłonić ale jak obsadzę ogrodzenie to obejścia domu nie zasłonię. Z drugiej strony jakbym te tuje posadziła na równinie(brzegu skarpy ) to zasłonię sobie skarpę i zarazem widok.
Poradźcie coś proszę bo ja bym chciała tak klasycznie odrodzenie-tuja- hortensja- żurawka-obwódka z bukszpanu - trawka - i widoczek z trawki na obwódkę z bukszpanu-żurawkę- hortensje-tuje - ogrodzenia widzieć nie chcę
Miłkowo - sezon 2016-2022 12:28, 14 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasik napisał(a)
Dzięki za poglądowe zdjęcia Amazona Super wygląda po takim cięciu. Na razie zrezygnowałam z zakupów. Zastosuję wariant oszczędnościowy i posadzę swoje żurawki. Decyzja odłożona na potem.

U nas od nocy leje niemiłosiernie. Vanilki przy tarasie stoją w wodzie. Kwiaty na tarasie nie wytrzymują takiej ilości wody, nie wspominając o Anabelkach.

Szkoda, że nadal ich nie ma w sprzedaży. Jeszcze jak Red Baron zrobi się bardziej wiśniowy, efekt będzie ładniejszy.
Oj coś nowego, oszczędzanie a ja chyba z lasu żurawki zabiorę i w lepsze miejsce upchnę, na razie nie wiem gdzie
U mnie też leje, kałuże....ale może z kostki brud z ziemi zmyje, wczoraj po pracy jeszcze namachałam się miotłą z godzinę, więc przesadzanie znowu odłożone.
a powojnik Summer Snow obrasta mi dach i tyle go widzę za to może spłynie z drugiej strony
Nadmorski... 12:27, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Do góry
Nowo powstajaca różanka - tylko czy tu nie będzie za mało słońca? To się okaże. Monster okazało się Muntead na całe szczęście. Jakoś te mizeroty dojda do siebie.

No i teraz w tle bordowe pęcherznice podobają mi się, ale cisy już zamówione i nie ma odwrotu.



Przed miskantami Bonica.


Tu gdzie kijki będą krzaczki róż.






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies