Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród KasiWB - część II 17:08, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
W maju br., po przesadzeniu róża The Pilgrim nie była zachwycająca (środkowa) - resztę proszę omijać wzrokiem, bo to miejsce w budowie


ale teraz nie do poznania kwitnie już drugi raz i bardzo intensywnie chyba jednak podoba jej się to miejsce docelowe
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:06, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


miały być drzewiaste, ale i tak są cudne i cudnie pachną
Ogród zapracowanej mamuśki 17:04, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
W poczekalni rośnie jeszcze to coś

Ma różowe kwiaty
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:04, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
takie kolorki i roślinki mi teraz zakwitły


Ogród KasiWB - część II 17:02, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Roszponka napisał(a)
Kasiu, witam się i ja, trochę późno ale lepiej późno niż wcale. Piękny masz ogród, fajnie pokazałaś jakie zmiany zaszły w ciągu tworzenia ogrodu.
Piękne to zestawienie róż żółtych z fioletowymi.


Witaj u mnie
nigdy nie jest późno
Dziękuję za miłe słowa no troszkę się zmieniło
Myślisz, że będzie to dobra róża dla Pilgrim'a? rośnie podobno do 80 cm?
Tylko może być mały zonk bo obok niego jeszcze rośnie Gertruda, a ona ma mocno różowy kolor. Będą się gryźć?

Z Pszenicznej ... 17:02, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Wrzucam na pamiatkę ze spotkania u Nikity
Ogródek z futrzakami i kamieniami 17:01, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Do góry
Ewik napisał(a)
Juz za chwileczkę ...















No cudnie poprostu!
Szmaragdowy Zakątek 17:00, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Zdjęcie grupowe - oczywiście pod nowym platanem


Magda i łodzkie dziewczyny - raz jeszcze dzieki wielkie za świetne spotkanie !
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 16:59, 12 lip 2016
Do góry
Danusiu, tu masz wątek z podobnymi tarasami w ogrodzie, ale gabionowymi:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1108-joaski-ogrod-z-wyobrazni-poczatki?page=214

U Ciebie drenaż powinien być, nie wiem jak izoluje się takie "tarasy" z betonowych bloczkow, przyjrzałam się przekrojom takich murów oporowych w internecie, ale jest wiele sposobów wykonania, a moja wiedza w tym temacie nikła.
Przy domu nie podnoś poziomu gruntu powyżej izolacji pionowej, bo mur kapilarnie podciagnie wodę i będzie wilgotny.

U mnie, wczoraj, firma ogrodnicza wyrownywała teren pod ogród. Przy murze oporowym sąsiada jest drenaż, potem specjalna folia-membrana, tu widac jej kawalek i dopiero została przysypana ziemia:



Potem na górze będzie wykonczenie z kamieni podobnie jak tu:


Efekt Twoich tarasów zrobił na mnie wrażenie,jest super! Jak się zazieleni i obsadzisz wszystko, to rośliny przykryją beton i okładzina może będzie zbędna, czy chcesz wyeksponować murki?
Moja działka na Dębowym Lesie 16:58, 12 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
W liliowcach dopiero 4 lata temu się zakochałam

Liliowiec Canadian Border Patrol

Liliowiec Daring Deception

Szmaragdowy Zakątek 16:58, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Duuuuża, głeboka dziura pod duuuuze drzewo.....


Jeszcze tylko zdejmujemy kokardkę z korony ....

i...sadzimy....


Na koniec kilka drobnych kobiecych uderzeń siekierą !!??? i gotowe...

A widownia patrzy i dopinguje..........



Ogród Loczka 16:57, 12 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Do góry
Po wczorajszych silnych wichurach donice rozwaliło, wymieniłem na plastik
Ogród zapracowanej mamuśki 16:56, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Moje miksy. Rosnące w poczekalni czekają na swoje miejsce w ogrodzie.

Rozchodnik, goździk, pięciornik


Kocimiętka, tawułka, pięciornik i rozchodnik
Ukojenie 16:56, 12 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
U mnie dzis deszczowo. Takie zdjecie z wczoraj:



Dumna jestem z tych nasionkowych wysiewow.
Rosna w pelnym sloncu i rzadko podlewane. Lobelia w gruncie ladniej wyglada (wybarwienie i gestosc) niz te w doniczkach.
Szmaragdowy Zakątek 16:52, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Akcja sadzenia drzewa upominkowego była tu juz pokazana kilkakrotnie to i ja dorzuce swoje foty...

Jak widać prezen sprawił radośc obdarowanej

Potem było przymierzanie, kopanie, przesadzanie innych roslin.....


Z Pszenicznej ... 16:51, 12 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
AgataP napisał(a)
Ewa zaraz wstawię zdjęcie z marca, z innej perspektywy.

Tam gdzie linie czerwone to będą trejaże z kratkami na róże, wejście do warzywnika tam gdzie mniej więcej płyty leżą. Drugie pokazywałam ze dwie strony wstecz, zdjęcia z paletą.

Warzywnik ma być wydzielony przed psem, z dwóch stron jest siatka ogrodzeniowa, z jednej będzie pergola z różami, od głównego wejścia płotek.
Oba wejścia ( od strony róż i głównego) będą z furtkami.

Jeśli chodzi o gołe nóżki świdośliwy nie ma problemu, bo różnica poziomów między warzywnikiem a parkingiem to jakieś 0,6 metra. Poza tym mnie to nie razi. Parking nie musi być szczelnie "zamknięty" lecz tak ja napisałaś chciałabym przesłonić lekko widok.
Nie chcę robić tam grządek z warzywami bo jakoś mi nie pasuje to przy autach, poza tym pod czereśnię też muszę wejść by zerwać owoce. Pozostaje zrobić nasadzenia z drzewek.
Z podesłaną lekturą zapoznam się wieczorem, bo teraz idę dalej tyrać



Śliwa z krzyżykiem idzie do usunięcia. Tam gdzie leży hałda drewna i płyt będzie główne wejście. Marzy mi się pergola i na niej rambler - Bobby James lub Rector.







i wiesz co jak patrze na te fotki to wiem że wyjdzie bosko, wyobrazam juz sobie te pergole róż...jezu...
i tak myslę czy by nie lepiej cisa na ten zywopłot nie lepiej było? dużo sadzonek Ci nie wyjdzie a Nikita i Karola mają taką odmianę co bardzo szybko przyrasta
Szmaragdowy Zakątek 16:49, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Dakar - maskotka spotkania, chyba był zadowolony z dużej liczby gości - przynajmniej sprawiał takie wrażenie
Ogród KasiWB - część II 16:48, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Makao_J napisał(a)

Kurcze - jak fajnie wygląda to połączenie fioletowych i żółtych róż. A mogłam mieć taką żółtą ale stwierdziłam że do fioletów będzie pasowało jak świni siodło - teraz żałuję.


Już doczytałam, że ta fioletowa róża to Minerva
Może nada się do towarzystwa róży The Pilgrim? będzie dobrze?
Szmaragdowy Zakątek 16:47, 12 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Ale mam refleks...spotkanie było w sobote a fotki ładuje we wtorek...cóż... czasem tak bywa...ale na fajne wspomnienia z wesołego spotkania nigdy nie jest za późno....

Magda i jej Szmaragdowy Zakatek byli przygotowani do spotkania perfekcyjnie pod kazdym względem....spójrzcie tylko na to hasełko


Ogród Nikity śliczny, klimatyczny, nieduzy ale pieknie zagospodarowany





Ogród zapracowanej mamuśki 16:41, 12 lip 2016


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
W trójkąciku posadziłam obok bukszpanów miskanta paskowego. Zobaczę czy się przyjmie bo sadzonki były małe. Wcześniej rosła tu kocimiętka, ale za mocno się rozrastała. Później posadziłam wrzosy czerwone, nie przetrwały zimy. Teraz miskanty może coś z tego będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies