Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 18:20, 08 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Do góry
A jakbys przy ścianie zrobiła żywopłot buksowy, albo kostki buksowe w niewielkich odstępach (tylko wtedy dużo więcej cięcia) do wysokości okien, a przed buksami dać np. Carex ice dance albo liriope albo właśnie runianke?

Wybacz ale nie potrafię rysować w profesjonalnych programach dlatego narysowałam w paint w dodatku na innym zdjęciu mi się nakleilo
Skarbonkowy ogródek 18:19, 08 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry






Nie umiem zrobić ładnych zdjęć ale uwierzcie na słowo ze na żywo wygląda o wiele ładniej
Ogród - Brzóstowa 18:14, 08 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Do góry
Makusia napisał(a)
Olga mam pytanko: jeśli chodzi o róże na pniu. Jak się je zabezpiecza na zimę? I drugie pytanko: mam dwie- jedna ma fajną zwartą koronę, ale drobniejsze kwiaty, druga wręcz przeciwnie- pojedyncze, rozłożyste pędy ale niesamowite, ogromne kwiaty- jak je przycinać? Jest szansa, żeby korony obu były w miarę jednakowe, czy już tak pozostanie, że będą zdecydowanie różne?

Oprócz tej,którą wczoraj kupiłam mam tylko jedną różę na pniu. Kupiłam ją w zeszłym roku, na zimę nie zabezpieczałam, ale zima w tym roku była nietypowa. Tak więc nie mam w tym temacie doświadczenia. Generalnie, nic nie zabezpieczam na zimę - u mnie jest szkoła przetrwania

Co do cięcia - tą różę na pniu, cięłam na średnicę ok 20 cm. Teraz jest bardzo ładna - dosyć gęsta, zaczyna trzecie kwitnienie. Szczerze powiem, że nie wiem, czy zależy to od odmiany, czy od cięcia.
Spróbuj w przyszłym roku obciąć je tak samo a wtedy się przekonasz.

Pozdrawiam
W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy... 18:14, 08 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
jazzy napisał(a)
Oj tak
Wylazłam po deszczu coś pofocic Jednak ciemno już. Zdecydowanie wolę bardziej słoneczną aurę na zdjęciach

Moja frontowa (cały czas w praniu, of kors...)



Frontowa jest rewelacyjna ML masz wypasione
Działka prawie w Borach Tucholskich 18:13, 08 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
że co ? że jeszcze nie pora ? a jednak

Ogród naturalny, pachnący lasem .. 17:43, 08 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Dziękuję Renatko
Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię 17:40, 08 lip 2016


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Do góry


a i tutaj też już trochę przesadzamy żeby było jak należy



no i to by było na tyle
Od początku 17:40, 08 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
ZieloneWrota napisał(a)


Czy to Solar flare?? /myślę od roku czy ją chce/
No i wogóle jakie zdjęcia!! i moje klimaty-ten kosz i to co w nim cudne.. a hakone takiej to się chyba nie doczekam w tym moim piachu.. mam plan przesadzić je do doniczek z lepszą ziemią i podlewać. Piękne je masz
W sumie to mam taki koszyk tylko czeka na wyjścia do lasu i chyba go nie obsadzę, ale do myślenia mi dałaś
Moja działka na Dębowym Lesie 17:39, 08 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Jan Paweł II zaczyna kwitnienie.To cudny clemek.
Najpierw duzy rośni, a potem obficie kwitnie


jeżówki- zaczynają

Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-) 17:37, 08 lip 2016


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Do góry
Moja działka na Dębowym Lesie 17:37, 08 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Nallar napisał(a)
Aniu, pytałam o Tom Tom bo myślałam że tylko u mnie jest taka nijaka, ale sprawa się wyjaśniła.
Trzeba będzie jej poszukać innego miejsca (bardziej ją schować)

To widzisz ta tom tak ma.Ja chyba tez ją przesadzę w inne miejsce
Róża Isabel Renaissance




Moja działka na Dębowym Lesie 17:34, 08 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
nicol21 napisał(a)
Super! widzę, że hortki ładnie się zregenerowały - i dobrze!!
Bardzo ładne masz te liliowce.

Tak, w większości ładne rosną.Jest kilka co bardzie wycięte i mniej mają listków teraz.Ale tych nie ma co pokazywać.
Dobrze,że ich duzo, to inne cieszą


Leander


Problemy z jukką - (Yucca, jukka) 17:31, 08 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 44
Do góry
Dostałam od córki dwie juki. Córka zawsze latem wystawiała je na taras więc i ja tak zrobiłam. Ostatnio zauważyłam na listkach jednej z nich jakieś zmiany. Co to może być? Na tarasie słońce jest tylko rano ( wschód)

Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię 17:27, 08 lip 2016


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Do góry
Ogród naturalny, pachnący lasem .. 17:26, 08 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Dawno nie pokazywałam czyli świeżo zakupione roślinki do warzywnika. Trzy kartoniki. Głównie zioła. Zdjęcie robione na prędce telefonem.
Gdyby kogoś zaciekawił widok cegieł to przytargałam je na dniach bo będę tworzyć.

Podwórkowa rehabilitacja 17:26, 08 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
renatamama3dziękuję, również za wskazówki dotyczące kostrzewy. Jesienią moją solidnie oskubię

margaretka3 przetacznik red fox jest u mnie żarówiasty jak lovely fairy.
Jakoś ten ostry róż w kwiatach lubię Maczki cudne wszystkie
AnnaCh nie martw się Aniu zdąży. Moje czy to z nasionek sianych wiosną czy te z przechowalni z zeszłego roku kwitną ale chciałabym nie dopuścić do wydania nasion
eee_taam widziałam Twoje hortensje. Piękne i rzeczywiście niebieskie.
Ja za niebieskim nie przepadam tak bardzo, wolę kwiatkowy róż więc cieszę się w tym przypadku, że nie mam kwaśnej ziemi


gobasia mój przetacznik walczy o życie Rośnie nad oczkiem i ma powtykane bambusiki aby pies łaskawie je zauważył i nie zlawinował. Trudno mi się odnieść czy inwazyjny
Ivvvona już sobie odpuściłam rozpoznawanie, bo im więcej czytam tym mniej wiem. Niech sobie będzie piękna nieznajoma
Zojakapryśnica to dobre określenie jednak jak rośnie w grupie to wygląda pięknie. Nie pokazywałam jeszcze ale rośnie u mnie w blaszanym garze i wanience razem z agastache i wygląda bardzo ciekawie.
Drugie miejsce jest przy studni i powojniku.
Widzicie mistrza drugiego planu? Fota z balkonu z pierwszego piętra w upalne południe dzisiejsze


W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy... 17:07, 08 lip 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
jazzy napisał(a)


Tu małe porównanie, bo znalazłam stare foto:

2.05.2015 i 05.07.2016





Frontowa wymiata. Ale jakas taka Gupia za tym betonem jestem ze fota przed. Tez mnie zachwyca hihihi

Buzka I trzymam kciuki za bambusy
Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię 17:06, 08 lip 2016


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Do góry
myśl Beta, że z tą drzemką to wcale nie jest tak kolorowo bo będę musiała nadrabiać w nocy i eM bez obiadu został ale czasem inaczej się nie da


tez bym oskarżała bielinka bo pełno go lata


Ogród w skali mikro cz.II 17:03, 08 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
A co tam się dzieje w mikro ogrodzie ???
Przed domem pyszni się kolejna część urodzinowego prezentu czyli runianka
I dostałam w prezencie ... hmm ...miętę ananasową


No i tak lubiany przez Was szerszy kadr o ile można u mnie mówić o szerszym

Hosty szaleją ta nowa mała cytrynowa jest śliczna

Niecierpliwe oczekiwanie na kwiaty hortensji limelight




Do raju daleko - u Ewy 17:01, 08 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
eee_taam napisał(a)
co do werbeny to znalazłam wreszcie stare zdjęcie z Angielskiej szkółki ..wtedy taka mi sie spodobała werbena ...ale nie mieli nasion ...a 7funtów za taka doniczke to duzo było ..no i przewóz raczej na głowie

werbena polaris - przynajmniej tak metke moge rozczytać


Znalazłam opis tej werbeny. Jest jeszcze niższa. Śliczna. Ciekawe, czy da się gdzieś ją kupić Polaris podają jako werbenę białą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies