Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 16:07, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
O Toszka! Witam Cię serdecznie To jest cocker spaniel, ale wyjątkowo duży, bo ma 20kg
A widzisz ten berberys taki ładny jesienią, a i te czerwone kulki jak dla mnie nie szpecą, ale w takim razie co zrobić, żeby w zimie wyglądało dobrze?
Może jakieś kolumnowe sosny czarne np. green tower podsadzone runianką japońską variegata i ten bukszpan zostawić?
A to że chce być z nami to wiem, ale czasem chcę, żeby chwile tyłek powietrzył na zewnątrz, a on ledwo wyjdzie i już chce wracać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 16:36, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Odnosnie psa to tylko skwituję to krótko - za mało jesteś w ogrodzie
Runianka potrzebuje stałej wilgoci i chociaż półcienia. Zwłaszcza variegata. Sosna słońca i sucho. Niezbyt udane małżeństwo. Można sosnę niskimi berberysami podsadzić np. bordowym 'Bagatelle' lub czerwonym 'Admiration'. Mogą być żółte...

Dobrze ci radzono, że wyższe rosliny lepiej będą wyglądać na tle ściany, a nie okien.
Tu propozycji może być multum, począwszy od cisowych prostopadłościanów (pionowych), lub niedużych drzewek liściastych w kostkach cisa lub buksa. O kulach czy stożkach nie wspomnę.

Możesz dac tam trawy, trzcinniki. Pas rozplenicy.

Pas berberysów może być fajny, ale tak by podziwiać go z okna, w oddali, w całej okazałości tak jak Jagodaa ma

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 17:11, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
O Boże to ja już nic nie wiem

Berberysy gdzie indziej w takim razie. Runianka by tam miała idealnie, bo tam cień

Stożków nie lubię jeśli już to kolumny.

No to może takie albo takie tylko im jeszcze tam jakieś trawsko wysokie dodać? I wtedy zamiast dwóch zielonych kulek pasowały by takie białe lampy kule?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 17:31, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
...no widzisz, tak to zawsze trzeba od właścicieli wątków wyciągać wszelkie ważne informacje tj. nasłonecznienie. To jeśli tam cień, to nie ma miejsca ani dla sosny, ani dla berberysów. Miskanty też są światłolubne.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 18:16, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
czyli sam bukszpan zostanie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 18:20, 08 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A jakbys przy ścianie zrobiła żywopłot buksowy, albo kostki buksowe w niewielkich odstępach (tylko wtedy dużo więcej cięcia) do wysokości okien, a przed buksami dać np. Carex ice dance albo liriope albo właśnie runianke?

Wybacz ale nie potrafię rysować w profesjonalnych programach dlatego narysowałam w paint w dodatku na innym zdjęciu mi się nakleilo
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Rojodziejowa 18:25, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
A to na szerokości 50cm mi się zmieści?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 19:11, 08 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Musiałabyś buksy trzymać na szer. ok. 25cm.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
polinka 19:22, 08 lip 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marta, nie wiem czy bukszpan od strony Carexow nie będzie po jakimś czasie łysy?
ICE DANCE po dwóch latach osiągnie spore rozmiary jak na niskie trawy a bukszpan nie lubi jak go coś dotyka no i grzybem może być też atakowany przez brak przewiewu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Rojodziejowa 19:33, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
No właśnie Martuś z tym dotykaniem gdzieś wyczytałam, że nie lubię jak coś im w strefe komfortu wchodzi, ale z kolei często go widzę w inspiracjach w towarzystwie host, czosnku, czy właśnie traw.

Jazzy dla Ciebie wklejam fotki bez roślinek, żebyś mogła zaszaleć w Paincie



Rabatki obok domu mają iść tak jak tu widać:

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies