Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Znowu na wsi 20:36, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry
Hania poprawnie rozszyfrowała, ten niebieski kwiatek to zawilec grecki (anemone blanda). Te akurat kupiłam "gotowe" już kwitnące. Sadziłam też jesienią ale z torebki bodajże kilkunastu cebulek wyszły tylko dwa. Cebulki albo kłącza są bardzo małe i pomarszczone. Nie mogłam ustalić gdzie mają górę gdzie dół , pewnie pomyliłam bieguny i stąd taki "szałowy" efekt. Aha, przed sadzeniem się je moczy.

Z groszkiem może jeszcze raz spróbuję, ale będę sadzić do dużej donicy lub do gruntu. Zależy gdzie znajdę mu miejsce.

Na koniec kilka aktualnych zdjęć (tym razem udało się wgrać).







Buszując w zbożu i kukurydzy:) 20:35, 04 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
kosolka napisał(a)
Pszczółko, Milko - ja wiem ze w ogrodzie to końca nie widać.. Ale niechże już zacznie być widoczny początek To co innego


Dokładnie
Ale u Ciebie już widać, przynajmniej łany tulipanów

Ja cię cieszę szafirkami...

Ogród z pergolą 20:35, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry
anna_t napisał(a)


zmieniłam, podoba mi się
co ile generalnie sadzi się hortki żeby szpaler tworzyły?co metr?

Horti mam posadzone co 70 cm.
Fajny projekcik. Ja osobiście zamiast graka dałabym morfina light, jest taki delikatny i elegancki.
Ale to tylko moje zdanie.
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 20:34, 04 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Popiół Nie sypię go tonami, ale ot tak po wierzchu przypudrowuję, a potem mieszam pazurkami z ziemią i podlewam! A następnym razem dostana rośliny nawóz wieloskładnikowy. Też z posypki.

Kolce jakoś szczęśliwe w łapy nie wlazły, ale podziabana jestem jak po walce z kotami!

Kiedyś będzie tu ogród 20:33, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
anka_ napisał(a)
Cały dzień zapierdziel a na koniec moje dziecię stanęło i zerkając skwitowało- "musisz mamo zmienić taktykę, bo wszystko zaczęte a nic nie skończone..."

U niektórych susza i podlewanie, a u mnie grzęźnie się w błocie po kostki. Buciory oblepione gliną ważą tonę, jedyny sprzęt jaki można użyć to szpadel i wiaderko. A tu tony gliniastej ziemi do przewalenia....

I mam dziwnych lokatorów w stawie, całe dziesiątki. Może wiecie co to za jedni?



Wyglądają jak świerszcze, ale te przecież nie żyją w wodzie. I tylne łapy nie takie.


ale potwor ! brrr
nie wazne ze to tylko wazka bedzie teraz jest potwor
Buszując w zbożu i kukurydzy:) 20:33, 04 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
Karol99 napisał(a)
Rodzinka hortensjowa świetna.


Mam nadzieję, że nie chwalę się za wcześnie Mam 3 odmiany, ale niektóre patyki mogą być pomylone.




Milka napisał(a)

Podpisuje się pod tym, moj ma 19 i konca nie ma



Byle byłoby coraz ładniej. Nie lubię stagnacji.






Anda napisał(a)
Co za hodowla siewek Piękny regalik Hortek nigdy za dużo. Fajnie, że już są korzonki.


Niedługo muszę wyciągnąc z piwnicy drugi

Ogród z pergolą 20:31, 04 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Iwk4 napisał(a)
To za ławką daj gracki. Koniecznie. Zamiast hortek.
Ta rabata chyba się prosi o symetrię. Grujeczniki to narzucają.


zmieniłam, podoba mi się
co ile generalnie sadzi się hortki żeby szpaler tworzyły?co metr?
Stylowe Nordowisko 20:27, 04 kwi 2016


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 491
Do góry
Krokusy
Kosolkowa Pasja 20:27, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
kosolka napisał(a)
Lilak, migdałek i nigra i pomponella




a ja chodze i ogladam pąki lilakow bo nie wiem czy kwiatki będą
w zeszlym roku 2 mi strajkowały
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:25, 04 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Do góry
Anda napisał(a)

Piekne te Twoje fotki
Doświadczalnia bylinowo-różana 20:24, 04 kwi 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
Anda napisał(a)
Swidośliwa Obelisk





Cuuuuuudo!zdjęcie
Beskidzkie marzenie 20:22, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Do góry
Magnolia wczoraj niesmialo rozchylala pąki, a dzisiaj...

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 20:22, 04 kwi 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Do góry
margaretka3 napisał(a)

Rzeczywiście z rana machałaś Ja tam sobie jeszcze spałam
A jak już sie wypsałam, poszłam działać Bo wyspany ogrodnik to skuteczny ogrodnik

Sobota była przepięknym dniem! Cały dzień w ogrodzie. Przekopałam dwie kwaterki na warzywniaku, pomierzyłam od nowa i wytyczyłam ścieżki, bo przez zimę wszystko zdążyło zaróść, wysiałam różne rodzaje rzodkiewek, w tym nowość u mnie: rzodkiewkę strąkową, rzodkiew, różne odmiany szpinaków, bób, skorzonerę, różne sałaty Wzdłuż ścieżki posadziłam hyzop na przemian ze szczypiorkiem czosnkowym. Ścieżki obsieję trawą dopiero wtedy, jak wysieję warzywa, bo teraz wszystko bym zadeptała


Gosiu, Twój warzywnik robi wrażenie
Idziesz z robotą jak burza. Podziwiam.
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 20:21, 04 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Egzotyki na polu od dziś
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 20:18, 04 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Kasiu, No nie wiem, trafiłam na dobry humor sprzedającego? Sprzedawał po 20 zeta.
Ale byli i tacy co mieli ITOH i po 100 i 400- ale duże donice, to i rośliny duże.
Jeżeli mi się zaaklimatyzuje w ogrodzie, to będę mocno zadowolona! Mam już jedną różową ale chcę ich więcej!



Piekna, a nowy abytek extra, mialam chec na nie, no i cena dobra.
Doczytalam, ze dlugo pracowalas, ze woda i szczesliwa, gdyby nie kolce
Hania, ten popiol mieszasz z ziemia czy jak, bo ja mam pelno i nie wiem, co robic.?
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 20:12, 04 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Dziewczynki, dziękuję za urozmaicenie mojego wątku, jak mnie nie było. Ale już jestem, chociaż na chwilę z psem wylecę! A byłam dziś w ogrodzie całe 8 godzin!
Wodę już mam, więc podlewanie po rabatach było, borówki nawodniłam i na najbliższy czas im musi wystarczyć, pąki z zamiarem kwitnienia są, to i na owoce jest nadzieja!
Posadziłam nowe nabytki, Przycięłam pnące róże, o kolcach nie mówię, ble!

Wysypałam popiół z ogniska na maliny, piwonie, i na jedną z rabat. Na więcej nie starczyło, to pewnie skorupkami jajecznymi dostaną po grzbiecie, Jeszcze rozgrzebany kącik z kwasolubami, i szklarnia, Ale to w następnej kolejce, Zobaczę jak mi jutro będzie po wstaniu.

Zdjęć na razie nie ma dużo, bo jednych kwiatków już nie ma, innych jeszcze nie ma.

Ogród wśród pól i wiatrów 20:11, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry




Dzięki


Mistrzyni!! Ty to masz kobieto rękę do roślin, wszystko u Ciebie zadbane, piękne!!
Moje ukochane miejsce na ziemi 20:10, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Bez pęka

Już mi pachnie pod nosem.


Moje ukochane miejsce na ziemi 20:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Czosnki ozdobne idą jak burza




Działka wkoło Lubczyka :) 20:06, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Do góry
I jeszcze trochę wiosennego kwiecia




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies