Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Nawożenie, zasilanie trawnika 13:11, 04 kwi 2016


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Do góry
Hej Osom.
Tez kiedyś robiłem analizę trawnika i wrzuciłem na forum z prośbą o konsultację.
Poszukaj wpisów kolegi o nicku marbrz - udzielił mi naprawdę wiele ciekawych i cennych porad, dzieki którym trawnik w zeszłym toku punktuję na 10/10

Pozdrawiam
Roman.


Chciałbym Was prosić o weryfikację zaleceń nawożenia - dałem do analizy 2 próbki gleby z przydomowego ogródka.
Pierwsza próbka jest z trawnika - trawnik założony z siewu w zeszłym roku. Obecnie jest zielono-żółty.
Druga próbka jest z rabaty z tujami szmaragd.
Wyniki analizy są następujące:



A zalecenia takie:



Jak na razie wczoraj zasiliłem trawnik saletrą amonową a tuje siarczanem amonu zgodnie zaleceniami.
Jeśli uważacie, że zalecenia są dobre to super i będę postępował zgodnie z nimi, natomiast jeśli macie jakieś rady lub inne zdanie to z góry dziękuję za podzielenie się nim!
Ogród z pergolą 13:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
troszkę porobiłam jak Natka spała
wygrabiłam różankę z kamieni, btw skąd się bierze tyle kamieni??!
wykopałam 3 dołki pod róże, więcej nie dam rady bo glina. em potem wykopie
podzieliłam ice dance od Krysi
było

jest

teraz jade do ogrodniczego, bo mała ma w nosie mój obiad..moze na spacerze zgłodnieje
Ogród tworzony z pasją 12:50, 04 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry
Karol99 napisał(a)
Tak wyglądają siewki berberysów, jeśli ktoś chciałby je zostawić i potem przesadzić. Trzeba uważać, żeby razem z chwastami nie wyrwać.


w życiu bym nie pomyślała żeby to zostawić Jak to się człowiek cale życie uczy
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 12:40, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Czytam w te i we wte.. chyba pójdę do tych pomidorów

Idę sprawdzić, Aniu. Też się wzbraniasz przed pikowaniem??

Kostrzewie dobrze zrobiło ścięcie na jeżyka. Dobrze, że wypatrzyłam u Irenki, jak ją potraktowała
Małymi kroczkami do celu... 12:39, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Małymi kroczkami do celu... 12:38, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Moja codzienność - ogród Oli 12:37, 04 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
leon60 napisał(a)



u ludu...jaka perfekcja!!
Małymi kroczkami do celu... 12:37, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Kiedyś będzie tu ogród 12:36, 04 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
anka_ napisał(a)

I mam dziwnych lokatorów w stawie, całe dziesiątki. Może wiecie co to za jedni?



Wyglądają jak świerszcze, ale te przecież nie żyją w wodzie. I tylne łapy nie takie.

Na potwierdzenie moich słów:
http://www.wazki.pl/wazki_ophiogomphus_cecilia.html
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 12:36, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Skrzyneczki solidne, długo wytrzymają. Wiosna u Ciebie szybsza niż u mnie, chociaż u mnie też już są przebłyski kolorków.

Dorotko, wiosna pędzi już we wszystkie strony

Tak mi przezimowała kapusta pekińska pod włókniną. Zbiera się już do kwitnienia.
Małymi kroczkami do celu... 12:33, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Wiosna cd....

Magnolia już tuż, tuż....

Ogród Mirelli 12:25, 04 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Dominika11 napisał(a)
mówisz 5-6 - dobrze wiedzieć, bo mam zamiar się szykować do pikowania
Ja pikuje jak Mirelka tylko razy cztery do doniczki (zajmują mniej miejsca)potem mozna przy wysadzaniu podzielic na 4.
Zdjęcie usunę jak zobaczycie
Znowu na wsi 12:22, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14163
Do góry
Ostatni porywisty wiatr rozwiązał za mnie problemy z uprawą groszku przewracając stojącą na tarasie szklarenkę. Połamane sadzonki nadają się do wyrzucenia. Ocalał wieczornik, przy okazji musiałam go w trybie natychmiastowym popikować. Chyba coś z niego będzie. Inne wysiane nasiona też niestety na straty.
Żeby nie było tak smętnie kilka korowych obrazków.



Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 12:17, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
zoja napisał(a)
macham z rana - kocią łapą bo pluszak przeszkadza mi pisać

skrzyneczki rewelacja - eleganckie i stylowe

Rzeczywiście z rana machałaś Ja tam sobie jeszcze spałam
A jak już sie wypsałam, poszłam działać Bo wyspany ogrodnik to skuteczny ogrodnik

Sobota była przepięknym dniem! Cały dzień w ogrodzie. Przekopałam dwie kwaterki na warzywniaku, pomierzyłam od nowa i wytyczyłam ścieżki, bo przez zimę wszystko zdążyło zaróść, wysiałam różne rodzaje rzodkiewek, w tym nowość u mnie: rzodkiewkę strąkową, rzodkiew, różne odmiany szpinaków, bób, skorzonerę, różne sałaty Wzdłuż ścieżki posadziłam hyzop na przemian ze szczypiorkiem czosnkowym. Ścieżki obsieję trawą dopiero wtedy, jak wysieję warzywa, bo teraz wszystko bym zadeptała
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:10, 04 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 111
Do góry
Potrzebuję Waszej pomocy przy zagospodarowaniu obwódki rabaty.


Rabatka jest już uporządkowana i zostało mi miejsce z przodu . I teraz mam pytanie czy zasiać je trawą tak jak jest przed rabatą czy może wysypać to miejsce kamyczkami tak jak mam na skalniaku.



Skalniak jest nie daleko tej rabatki. Jak to widzicie? Może macie jakieś inne pomysły? Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam Agnieszka
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 11:59, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Sylvana napisał(a)


Pewnie, że pomogłaś....przynajmniej wiem, że mam kapustę a nie chwaścidło jakieś. Tylko teraz jak to popikować? ...wszystko osobno...znaczy pojedynczo? czy malutkie kępki dla leniwca by przeszły?

Czego jak czego, ale kapustki to Ty w kępce nie sadź. Szkoda takiej roboty. Przecież to główki muszą sie wykształcić Przy innych bylinach możesz metodę leniwca uskutecznić Ooo na przykład orliki by przeszły takim sposobem sadzone
Małymi kroczkami do celu... 11:58, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Witam poniedziałkowo u nas dzisiaj upał!! Chciałam trochę porobić w ogrodzie, ale jest tak duszno do słońca,że w głowie mi się kręci udało mi się jedynie wyplewic trochę rabatę przy tarasie, ciachnelam trzmieliny i kulki danice.

Było :



Jest:



Byłam z małym do kontroli, już jest wszystko dobrze, prawdopodobnie była to grypa, mały dzisiaj nie mógł stanąć na nóżki, pani doktor stwierdziła, że jest to właśnie objaw pogrypowy i żeby podać mu do picia elektrolity i ma jeszcze 3 dni odpoczywać w domu.
Moja bajka 11:57, 04 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Do góry
Katkak napisał(a)
Przesadziłam swoją brunerę JAck Frost spod sosen, bo jakoś mi tam wśród host nie pasowała i przy okazji podzieliłam ją na pół. Teraz w środku rośnie brunera cała zielona, a po bokach pstrokate koleżanki .


Tez u siebie znalazłam ta roślinkę. A myślałam ze to chwast Boszee kiedy ja te wszystkie rośliny ogarnę. Chyba jednak muszę polatać ze swoimi roślinami po watkach z rozpoznawaniem. Wczoraj się dowiedziałam ze mam cyprysika groszkowego w ogrodzie. A ja myślałam ze to jakaś tuja...

Macham poniedziałkowo

Edit bo coś mi cytowanie nie wyszło
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 11:55, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
mira napisał(a)
Dopinguję do pikowania
proszę zajrzyj do mnie

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1670-ogrodowy-spektakl-trwa?page=675#post_0


Zajrzałam i nadal się głowię

Doping pomógł... zabrałam się za pikowanie wczoraj wieczorem, 20 odmian pomidorków rozsadzonych
Przetacznik niebieski na różance pięknie już się zieleni.
Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę 11:50, 04 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
eee_taam napisał(a)


jak się tylko uda to tak zrobię ...a nasiona kiedy by powinno się zbierać (lipiec sierpień czy później?)


Jak nasienniki będą jasnobrązowe, jakby uschnięte

Dziewczyny, rozgarnąć kopczyki różom sadzonym jesienią?
Pięknie już ruszyły...
Na różance pełno cebulowych, zupełnie nie pamiętam, gdzie co sadziłam. Będą niespodzianki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies