Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 18:44, 02 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Te najnowsze bukszpany
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 18:34, 02 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Ogólnie tak już wygląda 'jęzor'. Trzy nowo dosadzone buksiki poprawiłam w sensie rozciągnęłam je bardziej gdyż były troszkę za blisko siebie posadzone. W lewym górnym rogu widać moje róże Chopin.

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 18:30, 02 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Zapomniałam dodać, że dosadziłam trzy bukszpany kuliste Wyszły też tulipany zakupione w Biedrze.

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 18:29, 02 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Po posadzeniu róż zabrałam się za dokończenie rabaty. Zniknął duży baniak na wodę. Ziele wydarłam na całej długości. Mam teraz dużą, szeroką rabatę. W miejscu gdzie pada cień od sąsiada dachu posadziłam róże Chopin szt 2. Kształt rabaty nie wygląda cudownie ale zależało mi na takim już zarysie.


Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 18:24, 02 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Posadzone jeszcze tylko maly porządek wokół nich pozostało mi zrobić


Doszły prawie do połowy południowej ściany. Dalsza część będzie wypełniona bukszpanami w iości szt 5 oraz pomiędzy nimi żurawka Berry Smothie. Przy samym tarasie jak już wcześniej pisałam cisy oraz w 'nogach' irga major. Taki mam plan co wy na to?



Do raju daleko - u Ewy 18:16, 02 kwi 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
Popracowałam dziś z mężem w ogrodzie. Tuje podcięte i podsypane nawozem. Rozkopczykowałam wszystkie róże na rabacie frontowej (tam jest pełne słońce i osłonięty teren), przycięłam wszystkie św. Tereski i wrzuciłam im nawóz. Podsypałam też resztę cebulowych (poprzednio nie starczyło mi nawozu). Dałam też nawóz magnoliom.
Wykopaliśmy 2 żurawki, żeby sprawdzić, czy w korzeniach są opuchlaki i nie znaleźliśmy żadnego To mnie bardzo cieszy

Zakwitły moje iryski


Ogród Mirelli 18:12, 02 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
MirellaB napisał(a)
Moja stipa. Na 120 sadzonek jedna jest pod znakiem zapytania, reszta ładnie rośnie


Super stipa Mirelko☺
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:06, 02 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 3
Do góry
Astrantia napisał(a)

Narysuj rzut z góry terenu, bo nie doczekasz się odpowiedzi. Na przykladzie tak fragmentarycznego zdjęcia nie da się powiedzieć co pasuje a co nie, bo nie widzimy ogółu - wszystko pasuje.
Bukszpany posadziłaś pod ogrodzeniem, więc dosadzisz tylko coś niższego od nich bo zginą.
Wykopalabym je i wtedy zaczelabym tworzyc rabate, a bukszpany dalabym z przodu rabaty.
Pytasz co po kolei - zalezy jak chcesz budowac rabate, czy chcesz miec widok za ogrodzenie czy nie. Budujesz jakies tlo (zwykle iglaki) a potem schodzisz pietrowo do przodu.



Zrobiłam zdjęcie z gory na obszar, ktory chce zasadzić nie wiem czy teraz jest to bardziej przejrzyste , chcialabym tez zaslonic ten brzydki kawalek z folia od sciekow, posadzone juz mam bukszpany, pomiedzy nimi klony na pniu dwa , roze na pniu dalej dwie trawy zebrinus , pecherzenice i magnolie .

Ogród pewnej ogrodniczki 17:56, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
No i po koszeniu

Ogród pewnej ogrodniczki 17:53, 02 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Dorotka napisał(a)
Padam ze zmęczenia bo:

1. ta kostka na rabacie to ja sama tymi rencami i tymi pazurami - dało się? DAŁO!
I pazury mam i ogrodnik ze mnie przedni




Nie wierzę!!! Ale roboty gratuluję. No i grunt to wiara w siebie. Tych dereni masz tam 6 sztuk? Jak rezygnujesz z cisów, to poczekaj. Może jak wypuszczą liście spłynie na Cię objawienie, co byś tam chciała. Przecież dopiero początek kwietnia, nie ma się co spieszyć. Buziaki.
Mirkowy ogród (początki) 17:50, 02 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Ilonka zobacz jak trawki urosły dziękuję
Mirkowy ogród (początki) 17:48, 02 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Byłam dziś.na działce nie ma co focić wszystko jeszcze u mnie śpi.Pamiętacie moją.szkółkę Serbów oto one
Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-) 17:16, 02 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Tymczasem na placu boju
Ogród pewnej ogrodniczki 17:12, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
4. A teraz się kosi. Ale już beze mnie.

Jak widać dobry ogrodnik może mieć i pazury i ogród miodzio

Aaaa i jeszcze na rabacie z różami porządeczek zrobiłam - bez rękawic

Ogród pewnej ogrodniczki 17:11, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
3. Ale najbardziej to mnie to wymęczyło

Ogród pewnej ogrodniczki 17:06, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
3. Te fiołki od sąsiada wsadzone. Dało się? No.

Ogród pewnej ogrodniczki 17:03, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Do góry
Padam ze zmęczenia bo:

1. ta kostka na rabacie to ja sama tymi rencami i tymi pazurami - dało się? DAŁO!
I pazury mam i ogrodnik ze mnie przedni




2. Te derenie wsadzone i doły wykopane.
I też się dało


Ogród Mirelli 17:02, 02 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry
Moja stipa. Na 120 sadzonek jedna jest pod znakiem zapytania, reszta ładnie rośnie


Od nowa ... na przekór wszystkim 17:01, 02 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Do góry
iwka napisał(a)


Tu cos wyroslo ale nie mam pojecia co podobne do czosnkow, ale jakie sadzilam nie pamiętam



To mi przypomina czosnek purpurowy, tak samo u mnie wygląda. Kupiłam jesienią w Biedrze, może Ty też ?

Buziaka zostawiam Ci :*

acha, ta selseria cudowna jest !
Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku 16:48, 02 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Do góry
No i nie widziałam, że napisałaś i już posadziłam ale jakby co to zawsze można przesadzić

Oceńcie, tylko szczerze aaa chciałabym dodać jakieś turzyce ale gdzie je mam umiejscowić ?

Z tyłu po lewej 2 X ML , pomiędzy tam gdzie doniczka bedzie hortensja. Za buksami chcę dać różowe jeżówki. W prawym tylnym rogu jest rozplenica. Przed nią tymczasowo dałam słabo przezimowaną lawendę, pytanie czy docelowo może tam lawenda być póki hameln się nie rozrośnie ?






Co myślicie o tej donicy (po lewej) z kulką na pniu, zostawić tam ? Mąż się upiera a ja nie jestem pewna...




I jeszcze.... tulipanki zakwitły !!!!




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies