Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "Kalina"

Ogrodowe zacisze 09:19, 15 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Do góry
Wspaniałe pocieszenie na zimowe dni.
Czy ta ostatnia -to hortensja drzewiasta, że taka ogromna?


Ula!
To nie hortensja. To kalina koralowa. Kwitnie obficie (jak widać ) w maju, ale bardzo lubią atakować ją mszyce (te czarne). Trzeba pilnować i pryskać.
Pozdrawiam
Ogródek Hanusi - kolejny sezon 09:56, 14 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
I u nas mroźno, ale słonecznie, da się wytrzymać
miłego dnia
jeszcze ciut i zakwitnie kalina, wiem, wiem, znowu optymistka
Ogrodnik Mimo Woli cd 13:52, 13 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Dziękuję bardzo Aniu za to co mogłam tu wyczytac o hortensjach bukietowych - jestem na etapie "poszukiwania" (na razie w internecie nie w ogrodzie ) I zbieram wszelkie możliwe info

asc napisał(a)
To hortensja czy kalina?????? Ot ogrodnik do duszy... chyba też hortensja ... znalazłam szukając NN. Jest wielkim krzaczorem....


Ania dzięki rozbawiłas mnie - to wielki krzaczor w ogrodzie można zgubić??? Ale jak to fajnie potem "znaleźć" Pozdrawiam, Miśka też
Ogrodnik Mimo Woli cd 20:23, 12 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
To hortensja czy kalina?????? Ot ogrodnik do duszy... chyba też hortensja ... znalazłam szukając NN. Jest wielkim krzaczorem....
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 19:45, 12 mar 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Do góry
agniecha973 napisał(a)
OK. Zetnę na jeża
Myślę nad różami.
1. Przy suchej rzece myślałam o Nozomi, ale dowiedziałam się, że ona nie powtarza kwitnienia, a chciałbym ją w kwiatkach jak najdłużej. Mam sprzeczne informacje. Tu piszą, że powtarza http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi a tu, że raz czerwiec-lipiec http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi
Dlatego myślę nad zastępstwem np. http://www.rosarium.com.pl/k/?id=281&Fortuna-%9F
Ale tą trzeba okrywać.

2. Do półkola przed tarasem na rabatę z magnolią i kalinami Watanabe. Nie wiem jaki kolor by tu pasował. Obok będą róże różowe (Mariatheresia, Baronesse, Natasha Richardson i Queen of Sweden przy tarasie). Nie chciałabym chyba znowu różowych i ciągnie mnie do herbacianych/ białych/ morelowych. Morelowe średnio pasują do różu, ale tu mam faworytkę http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Twiggy%27s%20Rose
Z tych całkiem jasnych wybrałam te:
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Blush%20Veranda Nie widziałam w naszych sklepach i nie wiem czy można w PL kupić.
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/My%20Girl W rosarium na zdjęciach ładnie wygląda jako krzak http://www.rosarium.com.pl/k/?id=352&My-Girl-%9F
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Pastella
http://www.floribunda.pl/stephanie-baronin-zu-guttenberg-rose-id-182.html
http://www.floribunda.pl/avalon-hardeluxe-id-133.html
http://www.floribunda.pl/great-north-eastern-rose-hareasy-id-31.html

Ze wskazaniem na tą ostatnią chyba. Ale to oczywiście ze zdjęć.
Mam jeszcze wątpliwości co do koloru. Jeśli kalina kwitnie na biało i dorzucę jasne róże czy to się nie zleje???

A kalina nie kwitnie wcześniej?
Blush Verandy u nas nie ma.
Pomyślałam jeszcze o Leonardo da Vinci, ładnie i długo kwitnie, ma intensywniejszą barwę, z innych kolorów - Augusta Luise, bardzo dobrze spisuje mi się także odmiana Tchaikovsky, Boule de Neige, Cappuccino.

magnolia napisał(a)

1.Nozomi powtarza kwitnienie.
ta druga tez wydaje się ładna.

Nozomi chyba jednak nie powtarza, a jeżeli już to raczej są to pojedyncze kwiaty.
U znajomej ani razu nie kwitła dwa razy w sezonie.
Powtarza kwitnienie, ale Nevada, choć tez słabiej.
Tak samo myśli pan Marian, nasze guru różane
http://www.roses.webhost.pl/2008/03/nozomi/
i moja znajoma z innego forum, która też ma sporo doświadczenia z różami
http://www.rozarium.org/roze/r-a-nozomi/
Ale faktycznie, znalazłam również wpisy w necie, że powtarza. Hm..
Chyba trzeba kupić i osobiście przetestować .

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 13:53, 11 mar 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
agniecha973 napisał(a)
OK. Zetnę na jeża

Lodowe widoki raz na rok lub rzadziej.

Myślę nad różami.
1. Przy suchej rzece myślałam o Nozomi, ale dowiedziałam się, że ona nie powtarza kwitnienia, a chciałbym ją w kwiatkach jak najdłużej. Mam sprzeczne informacje. Tu piszą, że powtarza http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi a tu, że raz czerwiec-lipiec http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi
Dlatego myślę nad zastępstwem np. http://www.rosarium.com.pl/k/?id=281&Fortuna-%9F
Ale tą trzeba okrywać.

2. Do półkola przed tarasem na rabatę z magnolią i kalinami Watanabe. Nie wiem jaki kolor by tu pasował. Obok będą róże różowe (Mariatheresia, Baronesse, Natasha Richardson i Queen of Sweden przy tarasie). Nie chciałabym chyba znowu różowych i ciągnie mnie do herbacianych/ białych/ morelowych. Morelowe średnio pasują do różu, ale tu mam faworytkę http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Twiggy%27s%20Rose
Z tych całkiem jasnych wybrałam te:
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Blush%20Veranda Nie widziałam w naszych sklepach i nie wiem czy można w PL kupić.
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/My%20Girl W rosarium na zdjęciach ładnie wygląda jako krzak http://www.rosarium.com.pl/k/?id=352&My-Girl-%9F
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Pastella
http://www.floribunda.pl/stephanie-baronin-zu-guttenberg-rose-id-182.html
http://www.floribunda.pl/avalon-hardeluxe-id-133.html
http://www.floribunda.pl/great-north-eastern-rose-hareasy-id-31.html

Ze wskazaniem na tą ostatnią chyba. Ale to oczywiście ze zdjęć.
Mam jeszcze wątpliwości co do koloru. Jeśli kalina kwitnie na biało i dorzucę jasne róże czy to się nie zleje???


1.Nozomi powtarza kwitnienie.
ta druga tez wydaje się ładna.
2. ja z tych podanych przez Ciebie wybrałabym tez tę pierwszą. Białe ładne, ale nie będzie kontrastu z kaliną. Ta pierwsza ma być mrozoodporna też , co ważne. Sąsiedztwem różowych róż się nie przejmuj zbytnio- nie są obok siebie, w takiej odległości nie będzie zgrzytu.
Chyba że znajdziesz coś co Cie zachwyci w zdecydowanym kolorze, wtedy kontrast będzie większy.


Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 09:37, 11 mar 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
OK. Zetnę na jeża

Lodowe widoki raz na rok lub rzadziej.

Myślę nad różami.
1. Przy suchej rzece myślałam o Nozomi, ale dowiedziałam się, że ona nie powtarza kwitnienia, a chciałbym ją w kwiatkach jak najdłużej. Mam sprzeczne informacje. Tu piszą, że powtarza http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi a tu, że raz czerwiec-lipiec http://www.rosarium.com.pl/k/?id=365&Nozomi
Dlatego myślę nad zastępstwem np. http://www.rosarium.com.pl/k/?id=281&Fortuna-%9F
Ale tą trzeba okrywać.

2. Do półkola przed tarasem na rabatę z magnolią i kalinami Watanabe. Nie wiem jaki kolor by tu pasował. Obok będą róże różowe (Mariatheresia, Baronesse, Natasha Richardson i Queen of Sweden przy tarasie). Nie chciałabym chyba znowu różowych i ciągnie mnie do herbacianych/ białych/ morelowych. Morelowe średnio pasują do różu, ale tu mam faworytkę http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Twiggy%27s%20Rose
Z tych całkiem jasnych wybrałam te:
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Blush%20Veranda Nie widziałam w naszych sklepach i nie wiem czy można w PL kupić.
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/My%20Girl W rosarium na zdjęciach ładnie wygląda jako krzak http://www.rosarium.com.pl/k/?id=352&My-Girl-%9F
http://aniads-rosegarden.blogspot.com/search/label/Pastella
http://www.floribunda.pl/stephanie-baronin-zu-guttenberg-rose-id-182.html
http://www.floribunda.pl/avalon-hardeluxe-id-133.html
http://www.floribunda.pl/great-north-eastern-rose-hareasy-id-31.html

Ze wskazaniem na tą ostatnią chyba. Ale to oczywiście ze zdjęć.
Mam jeszcze wątpliwości co do koloru. Jeśli kalina kwitnie na biało i dorzucę jasne róże czy to się nie zleje???
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:50, 08 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Richie napisał(a)
Ładna wiosna u Ciebie i chyba cieplej niż u mnie bo roślinki szybko przyrastają


Ryśku chyba wiosna u Ciebie powinna być tak samo ciepła choć u mnie jest zawsze niższa temperatura niż w miescie - ale fakt wyłazi co tylko może i to z jednej strony cieszy a z drugiej jak tak straszą to się martwię że mi wymrozi znów pół ogrodu - najgorsza kalina angielska ma już maleńkie listki - nie zrobiłam dziś zdjęcia
Mały ogródek Andzi 11:56, 28 lut 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Do góry
Już posiałam, nie wiem czy nie za wcześnie. A jeśli się same wysiały to raczej ich nie zdąże dostrzec w tej przebudowie. Jak pogoda tylko na to pozwoli to zamierzam zabrać się za nawadnianie i przebudowe. Już zakupiłam nowe roślinki, czekam na pogodę i dostawę. Mam jednak pewne obawy. Jak zwykle handel wysyłkowy, nieraz się nadziałam, ale tam jest wszystko. Miejmy nadzieję, że będzie ok.
Oto moje nowe zakupy:
Śnieżna kula Kalina
Dwukolorowa czerwono-biała HORTENSJA PINKY WINKY
Płonący Krzew Trzmielina uskrzydlona
ŻYWA SKAMIELINA Miłorząb-
ODSTRASZAJĄCA KOMARY Surmia MIODODAJNA katalpa -
DEREN JADALNY
RÓŻOWA Hortensja PINK DIAMOND
Karłowy Świerk Little Gem
Bajkowy Klon Tatarski
MINIATUROWY Berberys Thunberga Goldalita
Miniaturowy Berberys Kobold
KOLUMNOWY Berberys Helmond Pillar
Karłowy Berberys Thunberga Bagatelle sadzonka
KOLUMNOWY Berberys Golden Torch
Czarna Trawa Ophiopogon
Oczywiście nie wszystko do tego ogrodu. Część na wieś. Doradźcie proszę co się do mojego małego nie nadaje. Moje typy na wieś to dereń, kalina,klon.
O właśnie przyszły złączki i rury do nawadniania. Czekamy na wiosnę. A to na rozgrzanie klimatu

Lek na całe zło czyli mój ogród 19:32, 27 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
monteverde napisał(a)
Aldonko ale i kalina i mahonia nie są takie duże można zawsze okryć ja z początkiem lutego pookrywałam hortensje ogrodową, bo widziałam już pączki a szedł mrozek a wysiewałaś może kiedyś Limnantes? Black Beauty u nas kupowałam po jakieś 17


Mahonię okrywałam co roku, a i tak przemarzała. W tym roku zostawiłam bez okrycia, niech się dzieje, co chce. Ona ma już 4 lata i ciągle taka, bo wycinam przemarznięte pędy. Nie wysiewałam Limnates, a Black Beauty zamówiłam za 22,60.

To okazy mahonii ze Szkocji, raczej nie doczekam się takich.








Lek na całe zło czyli mój ogród 00:09, 26 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Aldonko ale i kalina i mahonia nie są takie duże można zawsze okryć ja z początkiem lutego pookrywałam hortensje ogrodową, bo widziałam już pączki a szedł mrozek a wysiewałaś może kiedyś Limnantes? Black Beauty u nas kupowałam po jakieś 17
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:57, 25 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
u mnie ta kalina rośnie w bardzo zacisznym miejscu i kwitnie nawet 2x w roku, rośnie szybko więc ją przycinam,
właśnie słyszałam w prognozie jeszcze o mrozach i to średnia perspektywa - więc liczę na zmianę frontów
Lek na całe zło czyli mój ogród 23:28, 25 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
Kalina szorstkolistna i mahonia na razie zielone. Pewnie jak co roku załatwią je marcowe mrozy.





Wilczomlecz mirtowaty ładny o każdej porze roku

Ogrodowy spektakl trwa ... 14:29, 25 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Ta zima była dośc łaskawa dla roślin, moja kalina sztywnolistna przetrwała rewelacyjnie, w ub roku straciła wszystkie liście a teraz




żurawki też dobrze, choć wszystkie stare leście obetnę a z tych starszych porobię sadzonki na szpalerek



ciemierniki chyba w tym roku będą wcześniej




Same wątpliwości 10:11, 19 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Do góry
Agnieszka dzięki za zainteresowanie już Ci odpowiadam.Łatwiej będzie jak wkleję zdjęcie
To moja część z kawałkiem przedogródka (widoczny bonsai na środku)
Zaczynam od narożnika Perukowiec 2tuje szmaragdowe 1cis kolejna to kalina następne to modrzew i trochę za nim chyba cyprys czy jałowiec,który dostał się w moje ręce w ubiegłym roku.
Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie 09:27, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Iris pseudoacorus



Może kalina "Mariesii" ?





A poniżej byli ogrodowe - Astilbe arendsii, irysy o biało obrzeżonych liściach, tarczownica, kosaćce syberyjskie i pierwiosnki. A nawet gdzieś tam się plącze przywrotnik ostroklapowy.


Ogród naturalny, pachnący lasem .. 09:22, 16 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Kalina koralowa"Roseum"




truskawka pnąco-zwisła

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 09:58, 13 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
bukszpany w trójce, na którymś z brzegów
Kalina- może ja powtórzyć jeszcze?- zmieszczą się z rózami 3 szt?
Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 09:50, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Kompletnie nie wiem jak rozplanować tą rabatę. Najpierw trzeba ustawić główne punkty.

M - magnolia; ustawiłam, żeby było widać dobrze z okien tarasowych (w sumie jeszcze w lewo powinnam), choć ona kwitnie chwilę, a kalina długo, hmm...

K - kalina; oddaliłam od magnolii, dobrze? czy zbliżyć je do siebie?

B - bukszpany; jeśli wsadzę je po tej stronie łuku, będą blisko bukszpanów na rabacie "TSS", przenieść na drugą stronę czy w ogóle porpzrzucać?

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej 09:18, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Chciałabym pociągnąć temat tego półkola właśnie.
Pozbierałam to co prawdopodobnie nadawałoby się tam:
- magnolia Stellata
- kalina Watanabe (mam też małego derenia kousa odm. chińską, kupiłam u Konieczki razem z drzewkami owocowymi, ale to już raczej za dużo na raz, prawda?)
- 3 bukszpany-poduchy, nawiązujące do T. S.-S.
- trawy
- jeżówki (spodobał mi się pomysł jeżówek w trawie u Beaty i myślę, że tu można zrobić małe poletko)
- jakieś róże (co masz na myśli niewielkie pokrojem? - wysokość?) może też otulone trawami?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies