Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodnik Mimo Woli cd 11:56, 05 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Wpisuję, że okna nie są najważniejsze, nie mam firanek i chyba okien na święta nie umyję. boję się przeziębienia i Witka do mycia też nie będę zmuszać


Danusia... Ty kochasz byliny i ja kocham byliny.....
A co to ma wspólnego????

Chyba ma
Że nie mamy firanek...
I jak nie ma firanek to widać każdy brud na szybie


I co z tego????

Że mamy zdrowe podejście do życia... i potrafimy podejść rozsądnie do przybrudzonych okien, czy do tego, że byliny czasami wyglądają też mniej porządnie. Zdarzało mi sie przecierać okna na mrozie, ale jak już świata nie było widać.. a tak nie ma głupich.. wolę być zdrowa..czego sobie i Tobie życzę Zdrowa na ciele i umyśle.. nie dajmy sie zwariować.
Wyciepałam po sprzeczce z eMusiem jałowca.. wcale nie żałuję..
Było

Jest (widać brzózkę i cyprysika, który po sezonie sie zregenerował. Cyprysik w miescu gdzie stykał sie z jałowcem był łysy)


Czasem sprzeczność poglądów daje dobre rezultaty
M chciał zostawić jak jest, ja chciałam zmniejszyć z wysokosci i szerokości.
Nasz kompromis to wycięłam całość ..
Ogrodnik Mimo Woli cd 11:55, 05 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Wreszcie chwila na forum..

Do ogrodu nie bardzo bo zimno i na minusie ciągle. Chyba pojadę i kupię ziemie w workach niezamarzniętą (lub do odmrożenia w kotłowni) bo inaczej róż nie zakopczykuję. Prognoza na 10 dni dalej nie zapowiada temperatur na plus. Jest ciągle pochmurno. Przedwczoraj do południa było ładnie, ale potem sie znów zamgliło.
Oczko zamarznięte, nie zamarza tam gdzie jest włożone napowietrzanie..



Zakup nowego filtra do oczka procentuje.. woda czysta jak kryształ, rybki widoczne na dnie.. a to 1,20m (szkoda, że nie dało się kupić go przed ekipą telewizyjną i woda była jak ścieki brudna). Widzę teraz ile koszyków z roślinami mi rybki wrzuciły na dno.
Te po prawej to na samym dnie


A te buszują pod lodem.. pływają sobie ..


ale fajne zdjęcia a na rybki takie śliczne miło popatrzeć zwłaszcza teraz część kompostu co go przesiałam wcześniej musiałam rozmrozić i dokupiłam 2 worki uniwersalnej i mieszałam , no i pozakrywałam różepozdrówka Aniu i nie szalej ze sprzątaniem atmosfera świąteczna ważniejsza
Kwiatowy ogródek Monteverde 11:49, 05 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Teraz mam 0 st. i lekki wiatr, a na śniadaniu ptaki już były

wczorajszy gość dzisiaj wrócił
Jurajski Ogród 11:47, 05 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Kochani zaglądający, na wpisy odpowiem później, a teraz tylko zapowiedź dzisiejszej sesji fotograficznej pt. "szadzią malowane"





Kwiatowy ogródek Monteverde 11:46, 05 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Dzisiejsza kartka
Rośliny okrywowe 11:44, 05 gru 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Do góry
Wygrzebałem z odmętów komputerowego dysku jeszcze kilka starych zdjęć mojej cymbalarii, gdzie widać jaka to fajna roślinka. Zdjęcia archiwalne, bo tam już nie ma tej cymbalarii, nie ma ani murku, ani schodów, poziom z trawnikiem jest podwyższony o 30cm i ogólnie wywrociłem to do góry nogami - zbudowałem tam piwniczkę/ziemiankę, bo blisko domu i można było wykorzystać trochę różnicę poziomu terenu. Jednak na nasypie ziemianki posadziłem trochę cymbalarii, żeby zrobiła dywanik. Fotki:





i w szerszym ujęciu:



W przyszłym roku mam zamiar ją porozsadzać pod krzakami w roli typowo okrywowej, a nie tylko murkowo-okrywowej.
Ogrodnik Mimo Woli cd 11:36, 05 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Wreszcie chwila na forum..

Do ogrodu nie bardzo bo zimno i na minusie ciągle. Chyba pojadę i kupię ziemie w workach niezamarzniętą (lub do odmrożenia w kotłowni) bo inaczej róż nie zakopczykuję. Prognoza na 10 dni dalej nie zapowiada temperatur na plus. Jest ciągle pochmurno. Przedwczoraj do południa było ładnie, ale potem sie znów zamgliło.
Oczko zamarznięte, nie zamarza tam gdzie jest włożone napowietrzanie..



Zakup nowego filtra do oczka procentuje.. woda czysta jak kryształ, rybki widoczne na dnie.. a to 1,20m (szkoda, że nie dało się kupić go przed ekipą telewizyjną i woda była jak ścieki brudna). Widzę teraz ile koszyków z roślinami mi rybki wrzuciły na dno.
Te po prawej to na samym dnie


A te buszują pod lodem.. pływają sobie ..

Oliwnik wąskolistny 11:32, 05 gru 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
Do góry
Znalazłem jeszcze kilka zdjęć mojego oliwnika. Nie jest tu w roli głównej, ale widac jaki fajny akcent kolorystyczny wnosi.







Co się stało kwiatom ... 11:18, 05 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
iwonadm napisał(a)
czy taki mrozik u Ciebie?
czy tą acropolis masz już jakoś okopczykowna lub coś innego?
koronkowa robota

Szadź dzisiejsza z godziny 7,30
Akropolis tylko kopczykowana, u mnie nie przemarza,
Wszystkie róże kopczykowane, okryłam tylko angielki które przyjechały w maju.

Róża sentymentalna NN
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 10:42, 05 gru 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 10:41, 05 gru 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
Tak to wygląda w tej chwili



Co się stało kwiatom ... 10:23, 05 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
Niezłomna Acropolis




Zakątek z fioletową ławeczką 10:20, 05 gru 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Donia72 napisał(a)


A tutaj stołówka dla ptaszków Jest ich mnóstwo, ale akurat uciekły na drzewo


Ale wypasiona stołówka, że aż ptaszek zamarł w bezruchu....też bym nie wiedziała na co się skusić.....świetny pomysł
Pozdrawiam Dorotko
Co się stało kwiatom ... 10:18, 05 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
JolaHoł, hoł, hoł pozdrawiam
Trochę lukrowanych klimacików dla wszystkich .



Pragnę się przywitać 10:06, 05 gru 2014


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Do góry
Dziękuję Edyto. Wkrótce założę wątek o swoim ogrodzie, ale aktualnie poruszam się o kulach( po operacji kolana) i trudno zrobić zdjęcia ogrodu. Te, które mam z realizacji nie są zbyt udane. Pozdrawiam.


Mam nadzieję, że choć troszkę oddają charakter mojego "ogrodu pod górkę"
Ogrody inspirowane naturą 09:49, 05 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Dodam zdjęcie, które już prezentowałam wcześniej, to po prostu wzór ogrodu inspirowanego naturą, nawet ławka została wykonana ze słomy



I ja zaznaczam i dodaję do obserwowanych z nadzieją, że będzie tu dużo cudownej natury tworzonej ręka Pani Ogrodniczki i Pani Natury.
Foto cytuję, bo niechcący też trytomę posadziłam w stipę ... biegałam z trytomą 2 tygodnie i nie miałam pomysłu gdzie ja dać. Tylko tam mi pasowała..
Ogrodowe przygody 09:46, 05 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Ogrodowe przygody 09:29, 05 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Pod Laskiem 08:58, 05 gru 2014


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Do góry
czy ktoś wie co to za gatunek iglaczka co tak ładnie się przebarwia ?
Ogrodowe przygody 08:47, 05 gru 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
dziękuję
mam nadzieję że w moim bylinowym oczku w tym roku wszystko ładnie się rozrośnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies