Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 17:24, 18 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
za oknem mżawka i szaro dla porównanie również deszczowy czerwcowy dzień






i słoneczko dla pełej szczęśliwości



Platan - Platanus 17:16, 18 lis 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
Do góry


platany w parku w NYC
Platan - Platanus 17:15, 18 lis 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
Do góry


platany w parku w NYC
Ogródek Anity 16:31, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Anita1978 napisał(a)
Iwonka
Mówisz i masz
Magical Candle

Moge jeszcze dodać, ze jak większość bukietowych jest sztywna, choć na razie niezbyt wysoka....


OOOOOOOOO!
Wreszcie widzę jak wygląda. Bo mam 2 krzaczki. Myślisz, że potrzebują wody tak jak Ananbelle (więcej) czy jak Limelighty (mniej)?
I ile słońca?

Co to jest to co rośnie pod nią takie lekko żółto-zielone?

Anita, perfekcjonistko ogrodowa!
Ogród Bogusława 15:47, 18 lis 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Do góry
Z dnia na dzień dnia coraz mniej


a krecik sobie dokazuje
Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :) 14:50, 18 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 865
Do góry
a co myślicie o umocnieniu skarpy gnejsem, korą kamienną? Są w różnej formie, od dużych głazów, łamanych kamieni, łupków, po drobne kamyczki.
Myślałam o ułozeniu ich jeden na drugim, plastrowo. Na szerokość jednego kamienia (około 20cm). Albo łupki (zdjęcie) albo kamień łupany (bardziej prostokątny)

Mój nowy stary ogród 14:39, 18 lis 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Do góry

Borówka wysoka (amerykańska) - uprawa, cięcie 14:16, 18 lis 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Do góry
monika_fal napisał(a)
Witam serdecznie
W zeszłym roku przyciełam jedną z borówek, szybko zaczęła puszczać nowe pędy ale to co z tego wyrosło zaskoczyło wszystkich
tak wyglądała rok temu

a teraz ????

nowe pędy nie kwitły, mają inny kształt liści, to co się zachowała po cięciu zakwitło.
Co z tym zrobić?


jesteś pewna, że to borówka? trochę dziwny układ liści jak na borówkę. no ciekawe bardzo....liście już pewnie opadły, więc nie zrobisz zbliżenia. a przebarwiły się na czerwono jesienią?

a przy okazji - śliczny taras! te zasłonki przypominają mi wakacje
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 13:31, 18 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agnieszka... ja nie umiem komponować, za to lubię eksperymentować.. i nigdy nie mam dylematów czy spasuje, czy nie, bo jak nie sprawdzę to się nie dowiem.

Moje uwagi są tylko i wyłącznie stwierdzeniami.. z mojego ogrodu.

Kamasja będzie kwitła razem z czosnkami (maj). Mają podobne liście i nawet będzie podobna wysokość liści. Zaleta.. razem upierdutasz liście za jednym zamachem, wiec możesz posadzić kamasje pomiędzy czosnki.

Mam wiązówkę razem z czosnkami Ale foto nie mam dobrego, bo rabata eksperymentalna i bardziej cię widok odstraszy niż zachęci.
Wiązówka kwitnie po czosnkach, w czerwcu, kończy pokaz jak zaczynają Anabelki. Konkurencji nie będzie.
Jak długo kwitnie nie powiem, bo wiązówkę posadziłam koło choinek.. i zarosły.. w tym roku wydarłam je na światło dzienne, ale wiosną muszę jeszcze raz je przesadzić.
W pełni kwitnienia po obfitych deszczach może się nieco pokładać tzn same kwiatostany, a są bardzo obfite.. Ale oprze się u Ciebie o bukszpan...

Wyciepię te foty bo zawalam ci wątek.. ale jednak pokażę.. tylko śmiejąc się ze mnie nie pluć w monitor!!

Tak sobie rosła u mnie, dlatego wiem, że w cieniu też da radę Nawet głupie pomysły mogą być przydatne..



Przesadziłam tu.. widać zaschnięte czosnki.. wiązówka już powoli kończy kwitnienie foto 18 czerwiec


na fotach z 25 czerwca znalazłam i wiązówki i Anabelkę... jedno już skończyło pokaz i można przekwitłe wyciąć (to bylina wiec można ciąć bez problemu kwiaty) .. a anabelka dopiero się przymierza do kwitnienia.
Jak sadziłaś swoją w 2013 jesienią, to ten rok się ukorzeniała, da czadu w 2015




Buszując w zbożu i kukurydzy:) 13:18, 18 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Trzmielina jest tak uniwersalna i niezastąpiona w ogrodach , bo się sprawdza w wielu kompozycjach, tak naprawdę ciężko jest wprowadzić do ogrodów naturalistycznych form strzyżonych na pniu, kulek i stożków, z lawendą łatwo przesadzić, w tym przykładzie powyżej brakuje mi proporcji i otoczenie kostki tę dysproporcję pogłębia.

Też wybrałabym żółtą trzmielinkę....u mnie kompo..z wykorzystaniem dwóch kolorów trzmielin i lewendy, w towarzystwie tułacza, host, min. świerka, głowocisa i kielichowca.


Widać jak żółty i różowy, rozjaśnia niebieski, widać to również w dalszej rabacie ze srebrnym świerkiem
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 13:17, 18 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Tess napisał(a)
Agnieszko, czy to są rodki w środku? Czy laurowiśnia? Ślepa jestem, mnie wyglądają na rodki, ale one rzeczone są cięte, to chyba nie rodki?


To laurowiśnia. Ma liście piękniejsze niż rodki (moje rodki)
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 13:13, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Agnieszko, czy to są rodki w środku? Czy laurowiśnia? Ślepa jestem, mnie wyglądają na rodki, ale one rzeczone są cięte, to chyba nie rodki?

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 12:54, 18 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
magnolia napisał(a)
wiązówka czerwona to inny gatunek, bujniejszy, ale do dużej wilgoci.

kamasja niebieska,nie musi mieć odmiany. Odmianowe moga byc niskie. Gatunek camasia cusickii
czosnki bym zostawiła- jakie tam masz, to tez zależy.
Resztę bym wywaliła/oddała/przesadziła

tu paskudne zdjęcie, ale widać troche kamasji z czosnkami



Ślicznie z tymi czosnkami - to "szczypiorki"?
Ja tam mam zwykłe "Purple Sensation" z Lidla. Miały ok.50cm wys. A między miskantami kilkanaście szt. "Gladiatorów" - ale czy coś z tego wyjdzie na przyszłą wiosnę - nie wiem.
Czyli wiązówka czerwona się nie nadaje?

EDIT: Pomyłka, nie mam Gladiatorów niestety, ale Giganteum.
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 12:36, 18 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
wiązówka czerwona to inny gatunek, bujniejszy, ale do dużej wilgoci.

kamasja niebieska,nie musi mieć odmiany. Odmianowe moga byc niskie. Gatunek camasia cusickii
czosnki bym zostawiła- jakie tam masz, to tez zależy.
Resztę bym wywaliła/oddała/przesadziła

tu paskudne zdjęcie, ale widać troche kamasji z czosnkami


Kwiatowy ogródek Monteverde 11:34, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Moje fiołki, oczywiście część ma przerwę w kwitnieniu

a dzisiaj latala u mnie sójka szukając jakiś smakołyków

a tu jabłonka u sąsiada, chyba jabłka zostawili dla ptaków

Kwiatowy ogródek Monteverde 11:31, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Dzisiejsza kartka
W cieniu - zacieniona 11:30, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
bogumila_bienko napisał(a)
...jesienne zawirowania...

Pięknie zdjęcie wyszło a kto tak ładnie u Was tnie te buksy na obwódce? pozdrówka
Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to! 11:30, 18 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Ewkakonewka napisał(a)
Pierwsze próby. Dostaną jeszcze zielone, ale to żywe i za wcześnie



Hoł, hoł, hoł! Jakie ładne! Ale świątecznie się zrobiło
Nadzieja na piękny ogród 11:24, 18 lis 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Do góry
Dałaś mi teraz do myślenia
Myślałam cały czas o pęcherznicach bo mam je po drugiej stronie domu, limki też mam przed tujami za domem


i myślałam jeszcze posadzić je tu przed szmaragdami


Nadzieja na piękny ogród 11:13, 18 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Do góry
Hej!
Odpowiadam u ciebie- kopczyki różom robię z ziemi po prostu- tak 15-20 cm. Może w przyszłym tygodniu
Widzę ze planujesz szpaler pęcherznic. A nie lepiej hortensji bukietowych limelight? Szybko rosną, zdobią nawet zimą ( zaschnięte kwiatostany ) i są bezproblemowe- przycinasz wiosna nad 2-3 oczkiem od ziemi i już- kwitną co roku. Wogole polecam ci duuuużo hortensji bukietowych, sa cudne, i bezproblemowe , rosną dosyć szybko, u mnie po 4 latach ma prawie 180 cm, ale to zależy też jakie sadzonki kupisz. Pęcherznice też ładne, ale....
Zobacz tu - moj szpaler, posadzone ciemnymi żurawkami

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies