Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

anitan 10:17, 10 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Danusiu, tak nie mogę nasadzić, jak narysowałaś, bo zasłoniłabym wjazd do garażu.
Od strony wewnętrznej, niskiej muszę posadzić coś wąskiego, max do wyjęcia 2 rzędy kostki.
Po drugiej, wyższej stronie już mogę wygarnąć więcej miejsca.



Co myślicie dodatkowo o zamówieniy donic na wymiar, np drewnianych, postawionych na górze tego murku?
Jakoś byłyby przytwierdzone do podłoża, żeby nie spadały. Byłyby od wewnątrz ocieplone styropianem. W nich coś zwisającego, albo jednorocznego.
Widoczny na zdjęciu kran z wodą, będzie gdzieś przysunięty do elewacji.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Katkak 11:46, 10 lis 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
anitan napisał(a)
mam taki koszmarny murek przy garażu, który też jakoś muszę zaaranżować. Już mu tutaj proponowaliście wyjąć część kostki wdłuż u posadzić trawy


Witaj . A ja bym ten murek kamieniem obłożyła i na to puściła bluszcz . Będzie cudnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anitan 13:59, 13 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Katkak napisał(a)

Witaj . A ja bym ten murek kamieniem obłożyła

i ten pomysł mi się najbardziej podoba !
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 14:50, 18 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a co myślicie o umocnieniu skarpy gnejsem, korą kamienną? Są w różnej formie, od dużych głazów, łamanych kamieni, łupków, po drobne kamyczki.
Myślałam o ułozeniu ich jeden na drugim, plastrowo. Na szerokość jednego kamienia (około 20cm). Albo łupki (zdjęcie) albo kamień łupany (bardziej prostokątny)

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
ZbigniewG 15:15, 18 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Anita kolejna propozycja
-murek ścinasz do poziomu podjazdu
-od drzwi garażu w kierunku studzienki robisz schody z tego samego materiału który będzie wykorzystany do zrobienia podwyższonej rabaty
-tylna ściana rabaty to resztki murku, lewy bok schody, z prawej strony zejdziesz do poziomu kostki z początku podjazdu, przód jak sobie zaplanujesz od schodów w prawo
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anitan 15:29, 18 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
dzięki, ZbugniewG
schody, dobry pomysł, bo własnie schodów tam brakuje. Obecnie (po prawej stronie murka) mamy piekny zjazd z potencjałem wybicia zębów, szczególnie zimą. W przypadku podejścia np. do śmietnika.
Planowaliśmy przerobić kostkę na tej części, która pozostała przy plocie w formie kilku schodków, ale być może nowe schodki zaraz od bramy garażu będą lepsze.
Do przemyślenia
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Bogdzia 21:33, 18 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Problem murka chyba rozwiazany. Nie znalazłam zdjecia z rh ale pewnie nie robiłas bo jeszcze malutkie. Masz dużo ziemi do obsadzenia i sporo przy tym pracy ale i radości. Ja odwrotnie nie mam wolnego miejsca i nie moge juz roślin kupowac. Na wiosne pewnie bedziesz miała pełne ręce roboty. Pozdrówka zostawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anitan 08:57, 19 lis 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
BOgdziu
nie robiłam zdjęc rh, bo dopiero zasadzone i faktycznie, za małe Nie wyglądają za dobrze, kupowane wysyłkowo, więc nie ma szału. Mają listki lekko żółtawe ale mięsiste, zupełnie inne niż azalia, którą mam już od kilku miesięcy. Mam nadzieję, ze będą się miały dobrze.

Co do ilosci prac. Przeraża mnie ich ilość i kosztowność. Zawsze mieszkałam w blokach więc nie zdawałam sobie sprawy co to znaczy stworzyć i mieć zadbany ogród.
Najgorsze i najdroższe prace przed nami. Kolejność planowanych prac:
1. nawodnienie (projekt i realizacja)
2. ewentualny prąd
3. siatka przeciw kretom
4. posianie trawnika
5. utwardzenie skarpy
6. opaska żwirowa wkoło domu

no a potem dopiero będziemy sadzić. Później czeka nas architektura, czyli taras, altana, drewutnia , itp itd...

I tak to chyba lepsze, zaczynac od zera niż coś po kimś "odziedziczyć".

eh... czas pokarze na co będziemy mogli sobie pozwolić. W końcu tak samo odpocznę na zwykłej trawie co w pięknie zarośniętym ogrodzie. Prawda?

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 17:01, 17 sty 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
magnolia napisał(a)


tam na tym wolnym pasku?
Nie bedzie przejscia po trawie, ale w sumie racja- jak tak wąsko, to komunikację warto wkleić w taras

wkelejm kształty ze sciezką.
Myślę że tam jest wąsko, warto na rogu domu dac jednak wąskie formy. Popatrz na plan.Inaczej bedzie wyłazic na ścieżkę, i mocno opierać się o ścienę domu. odsuniecie znowu spowoduje że ciasno się zrobi
Scieżkę przy ganku połaczyłam z opaską- ściezka na tym kawałku spełni rolę opaski
Wzdłuz domu jest opaska, rabata, sciezka



zgodnie z sugestią i pomocą Magnolii poczęłam przygotowania do przygotowań rabaty przedogródka
dziś się skusiłam i kupiłam bukszpany, na razie zadołowane w zacisznym miejscu. WYglądają zdrowo (listki, korzenie), mam nadzieję, że się przyjmą.

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
popcorn 18:06, 17 sty 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej! Fajnie że znowu ktoś z okolicy Buksiki wyglądają nieźle Wiosną zapraszam na kawkę, sama też się zamierzam wprosić hahaha
narysuj rzut z góry przedogródka, z wymiarami i stronami świata, zrób więcej zdjęć z różnych ujęć, pomożemy
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies