Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Heliotropium arborescens - heliotrop peruwiański 11:07, 16 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
7 lutego wysiałam heliotropy - tak wyglądają dzisiaj (chyba szybko wzeszły???)





I mam pytanie czy mogą zostać w tych paletkach na dłużej ? czy trzeba je przesadzić? średnica 3 cm, wysokość 4 cm.

Zielona odskocznia 10:56, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
Ahoj,miłe pozdrowionka przesyłam,wczoraj zwabiona odrobiną słoneczka wzielam rydel do ręki,ale cuż kiepska sprawa-skała,lód.Trzeba uzbroić się w cierpliwość.Słoneczne kwiatuszki dla Ciebie.
Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 10:49, 16 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
W tle kleome?Wysiewam w tym roku po raz pierwszy,nie mam doświadczenia...intrygująca roślinka...piękna.Jak się "sprawuje"?
Rododendronowy ogród II. 10:46, 16 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Miłego dnia Bożenko w ten szarobury dzień
Wstawiam kwiatka aby zachęcić słońce do pokazania nam swojej twarzy.
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 10:37, 16 lut 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Urszulla napisał(a)
Piękny ten oczar w śniegu.
U mnie dziś znów zima
A jak dbasz o agapanty na zimę? przepraszam za naiwne pytanie,
ale ja sobie jedno kłącze kupiłam i muszę wiedzieć co i jak


Ula, zimy znów, to Ci nie zazdroszczę, ale agapanta to i owszem. Sama oglądałam niedawno takie wypasione kłącza do kupienia. Ja muszę zbastować, nie mam już miejsca na kolejne doniczki.



Tak u mnie zimują agapanty. To zadziwiająco twarde rośliny. Ale też nieprzewidywalne. Trzymam je od kilku lat w małych doniczkach, podobno muszą mieć w nich ciasno, aby zakwitły. Dwa z nich postanowiłam przesadzić. Aż mi się serce krajało, kiedy zobaczyłam w jakim stanie są korzenie. Właściwie były tylko one, ziemi śladowe ilości.



Ten, wedle prawideł uprawy, po przesadzeniu nie zakwitnie. Zobaczymy. Mam niecny plan, aby wszystkie agapanty (kilkanaście sztuk) wysadzić w tym roku do gruntu. Zobaczę czy zakwitną, jesienią wykopię, mocno przytnę korzenie i wepchnę do ciasnych doniczek. Oczywiście zapewnię im niską temperaturę i umiarkowane podlewanie. Reszta to zdobywanie doświadczeń, czego i Tobie życzę. Nie poddaj się, kiedy w pierwszych latach agapant Ci nie zakwitnie. Potem może być już tylko lepiej
Ogródek z widokiem na stodołę, stajnię, wiatę z maszynami i....wychodek 10:29, 16 lut 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Do góry
Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 10:15, 16 lut 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
Moja rozplenica jest ogromna.Potrzebuje sporo miejsca. Ma prawie metr wysokości i ponad metr średnicy.
Ale są różne odmiany. Jak chcesz coś mniejszego, to niestety nie mam.




Ogrodowy spektakl trwa ... 09:42, 16 lut 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
mira napisał(a)



Mira, tak patrzę na te donice i doskonale mi pasują do desek tarasowych. Ciemne drewno, glina i utrzymana w tonacji kolorystyka mozaiki. Mają kulisty kształt, a pokrój pelargonii burzy trochę regularność.
Może potraktuj je jako stały element dekoracyjny na tych deskach, a zawartość (obsadzenia) zmieniaj w zależności od pory roku? To wymaga sporo zachodu, ale się opłaca. Ciągle masz zagwozdkę i konieczność szukania odpowiednich roślin (aż niewiarygodne, ale ciągle coś ciekawego można wypatrzeć, dobrać, dopasować z ofert np. dużych marketów ogrodniczych). Ja bym najpierw znalazła plastikowe doniczki, które obwodem pasują do ceramicznych, a te potraktowała jak osłonki. Łatwo je szybko wymienić, utrzymać wilgotność, no i podpędzić w nich co nieco. Widziałabym w nich białe hiacynty, bratki w kolorach ziemi, skarlone słoneczniki, pelargonie, ale z tych o bardziej miękkim pokroju, może bluszczolistne? Jesienią suche bukiety z tego, co zbierzesz w ogródku. A na okres przejściowy na przykład mirt prowadzony na kulę. Widziałam przedwczoraj taki w promocji, w OBI. Ale się z rana rozgadałam, wybacz
Moje roślinki 09:37, 16 lut 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Do góry
Takie małe wspomnienie kolorów lata w tą deszczową i ponurą sobotę





Ogród naturalny, pachnący lasem .. 09:22, 16 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Kalina koralowa"Roseum"




truskawka pnąco-zwisła

Nasz przydomowy ogródek 08:54, 16 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Wielu z Was już klęczy w dołkach startowych
Aby wyruszyć do ogrodniczych na łowy.
A u nas nic nie ustępuje śnieżek biały
Dzieci sąsiadów rodzinkę zmajstrowały.

Bałwanki nie myślą o swym marnym losie
Co będzie jak im słoneczko usiądzie na nosie?
Gdzie się podzieją - jak na biegun daleko
Oj marna przyszłość śliczne bałwanki czeka.









Wizytówka - Warzywniak 08:51, 16 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4225
Do góry


Wizytówka - Warzywniak 08:51, 16 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4225
Do góry


Crocus - krokus (szafran) 08:49, 16 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
poprzedniej wiosny z całej masy zakwitł mi tylko jeden -dosłownie jeden krokus (żółty)
ta wiosna pokaże czy padły całkowicie czy przetrwały
Wizytówka - Warzywniak 08:49, 16 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4225
Do góry



ogrodoweimpresjejolki 08:49, 16 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
No i karteczka weekendowa z kalendarza

Wizytówka - Warzywniak 08:48, 16 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4225
Do góry
Warzywniaki są znów doceniane w ogrodzie. Był czas kiedy działki ogrodnicze - warzywne przekształacane były w ogródki wypoczynkowe: trawka, grill, parę drzewek. Ostatnio trend się odmienił i chętnie przeznaczamy choć trochę miejsca na warzywa. Chcę w skrócie pokazać jak, dzięki inspiracji dostarczonej przez Danusię, udało mi się "pole warzywne" zmienić w ładny ogródek warzywny. Mam nadzieję, że zachęcę parę osób do wyodrębnienia w swoim ogrodzie miejsca choćby na nowalijki i zioła.

Link do właściwego wątku o powstaniu warzywniaka znajduje się w podpisie pod zdjęciami:





ogrodoweimpresjejolki 08:44, 16 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Urszulla napisał(a)





Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?


Spytaj Marty, ona siała albo sadziła tę roślinę. Pewnie coś podpowie. Jolu, zajrzyj tu: http://naradka.wordpress.com/2011/05/21/tuberoza/, może cośkolwiek skorzystasz

Ja mam miałam asclepias tuberosę ale mi zmarzła poprzedniej zimy, jeszcze komuś udało mi się przesłać kawałek, ale moje zmarzły, więcej nie sadzę


O kwiatach tuberozy śpiewał Grechuta teraz widzę pierwszy raz jak wyglądają


Ula chciałabym mieć też białą bo pewnie o niej śpiewał Grechuta Zobacz w necie jaka ładna
Może ta biała kiedyś stanie na mojej drodze
Grembosiowo 08:27, 16 lut 2013


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 106
Do góry
Gosiniak napisał(a)
Jak tam świętowanie walentynkowe?, pewnie w trakcie, to ode mnie:



Witam

Ile śniegu macie U nas całkowity brak..a serduszko śliczne
Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 08:04, 16 lut 2013


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry

moją gruszę wiatr wygiął - muszę ją na wiosnę podwiązać i wyprostować

kącik malinowy - już czekam na czerwiec

a z drugiej strony ławeczki znalazła miejsce jabłoń przesadzona z miejsca gdzie powstała wiata - zaczynam eksperyment z formowaniem - będzie prowadzona blisko przy płocie tak żeby nie zabierała dużo miejsca, którego nie mam
Mam nadzieję, że się przyjęła - jak na razie wygląda dobrze.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies