Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Jeszcze hobby czy już uzależnienie..? 22:13, 01 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Do góry
Agus dzisiaj to juz mi dziecka zabierają laptopa ,ale jak tylko wgram zdjęcia tak sie wydre -AGUS DO MOJEGO OGRÓDECZKA PROSZĘ
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:05, 01 lut 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Sebek napisał(a)
Jak się bawicie???



Coś drętwa ta impra
Procentów ni ma... żarcia nie czuję..ani nie widzę
Piżama chociaż się przyda...trza iść w kimono
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:04, 01 lut 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Do góry
Gratulacje
Dla odmiany czas na zmiany... 22:04, 01 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Do góry
beta napisał(a)
i coś dla ciała




Beata czy ty nie masz za grosz litości na diecie jestem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mam fajny przepis na ogórki z miodem sa super od trzech lat tylko takie robię
Mój ogród 22:03, 01 lut 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Irenko i całkowicie się z tobą zgadzam. Kupiłam już tyle narcyzów (żonkile to przecież narcyzy), piękne odmiany, które właściwie pięknie kwitły rok po posadzeniu. A potem zanikają. Teraz wsadziłam starą odmianę, te białe najzwyklejsze. Mam nadzieję, że nie zawiodą. Dostałam cebulki od znajomej, która ma je już sporo lat w ogrodzie. Te same narcyzy znalazłam kiedyś przy opuszczonym domu na wsi. Rosły w wysokiej trawie, ich widok mnie po prostu wzruszył. Urwałam kilka i wzięłam do domku. Im właśnie zrobiłam zdjęcie.

Takie właśnie cebulki posadziłam i mam nadzieję że pozostaną w moim ogrodzie.
Jolu, bardzo się ciesze z wyjazdu. Tęsknię za moimi dziećmi, to tęsknotę osładza mi tylko myśl, że żyje im się tam dobrze.
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:01, 01 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
Marzena2007 napisał(a)

Jak się bawicie???


Bezalkoholowo



I jak zwykle wspaniale
Żywopłotki cisowe. 22:01, 01 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry


Nie znam nazwy tej zwykłej hosty





Mój mały skrawek ziemi 22:00, 01 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Do góry
Madziarzeszow napisał(a)
on zawsze coś pałaszuje i nie ważne czy to jadalne...........
na wiosnę duże zmiany się szykują , ponieważ w tym miejscu co miał byc skalniak będę przesuwać całe rabatki i zrobię lukę , taki wybieg właśnie dla mojego psiaka a zakryję troszkę tujami szmaragd dodaję zdjęcie
i co wy otym myślicie? te kolorki to wrzosowisko i skalniak a na nim duży pień ..........

A ta roślinka przed rabatą w trawniku to co to i czy ma zostać?
Zielonym do góry :) 21:58, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Co ja mam tutaj doradzić? albo ogród albo pieski, inaczej się nie da akurat tutaj, za mało miejsca. A ekrany równolegle do płota się robi.

Tylko napisu ukośnie nie da się zrobić.
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 21:57, 01 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Sebek napisał(a)
Jak się bawicie???


Bezalkoholowo

Nieforemny ogród na przodzie 21:55, 01 lut 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Do góry


taka propozycja...
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 21:55, 01 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Jak się bawicie???
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:52, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)









Z tego stożek może być doskonały
Żywopłotki cisowe. 21:51, 01 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry






na trzecim zdj. Nowa Zambla i to są najsłabsze
SOS Bożenko! na ostatnim zdj. to choroba?
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 21:44, 01 lut 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
... tkwię w zimowych i mam totalne odgruzowywanie plików ze zdjęciami !!! ... a potem ma być ład ...

maj zeszłego roku ... nie moja oczywiście





ale kojarzy mi się z niesamowitym filmem ...



Madżenka jakie zdjęcia ??? ...
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:41, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anna_g napisał(a)
No i ostatnia już obiecuję sprawa (na dzisiaj). Zdjęcie iglaka przy schodach wejściowych - rośnie tam kilka lat ale niewiele. Jak widać przyrasta niemało... Na razie się mieści - jednak niektóre gałęzie zaczynają już przechodzić przez balustradę na schodach. Jeszcze "chwila" i znowu będzie problem że jest zbyt wielki i rozłożysty... Czy można już teraz dokonywać jakiegoś cięcia żeby na jakiś czas go okiełznać i nie mieć problemu za rok czy dwa?





I to już naprawdę wszystko (co prawda jest jeszcze do przycięcia brzoza - no ale to nie iglak ) - Gdyby ktoś z Was kochani zechciał tu zajrzeć i coś poradzić, zasugerować - byłabym bardzo wdzięczna


To przykład podstawowego błędu - sadzenie wielkiego drzewa zbyt blisko domu, koniecznie trzeba go ciąć, najlepiej w stożek. uciąć mu przewodnik żeby już nie rósł po pól metra do góry.

A tak na marginesie to przeczytaj ten artykuł od początku, na pewno pomoże. Musisz przyswoić te wiadomości, aby zrozumieć dlaczego cięcie było już dawno konieczne.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:38, 01 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Gardenarium napisał(a)









A tutaj bardzo prosta sprawa, nie ma co deliberować, tnij topiary, czyli stożki na pniu, także nożycami na wysięgniku.

Albo skracaj tylko przewodniki na każdej gałęzi wtedy będzie bardziej swobodny kształt.


Po pierwsze bardzo dziękuję Ci Szefowo za odpowiedzi - teraz jestem spokojna że ich nie skrzywdzę Pomysł cięcia "na baryłę" nigdy by mi nie wpadł do głowy - Twoja daglezja wygląda tak świetnie.

Jeszcze tylko prośba - ta prosta sprawa czyli topiary nie jest dla mnie taka prosta Topiary (po tym co poczytałam i zobaczyłam) kojarzą mi się bardziej z takimi żywymi rzeźbami... gęstymi i zielonymi o różnych kształtach. Jakoś nie mogę zobaczyć oczyma wyobraźni czegoś takiego na tym świerku... czy masz może Danusiu jakieś zdjęcie poglądowe??? czy to po prostu ma wyglądać tak że będzie cięty do stożka - tak na równo od dołu - taki trójkącik?
Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja 21:38, 01 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przed



PO



Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem 21:36, 01 lut 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
WITAJ
mój też pierwszy raz tworzyłam....
byłam bardzo dumna, wiem, że to nieskromne...
warzywniak świetna sprawa !!!!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies